Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen hátulütőkre számíthatun...

Milyen hátulütőkre számíthatunk, ha Szegedről kerékpárral indulunk el a Balatonra?

Figyelt kérdés

Ti melyik útvonalon mennétek?

Milyen ruházat, cipő a legkényelmesebb ilyen hosszú távra?

Rendőr megbüntetés minket azért, mert autók mellett kerékpározunk? (ha máshol nem tudunk)

Milyen iratoknak kell nálunk lenni?

Van valakinek egy olyan Magyarország térképe amin az összes kemping, sátorozó hely, meg van jelölve?

A Balaton környékén és az emelkedőknél lesz a legnehezebb a túra szerintetek?

A kerékpárhoz milyen felszereléseket vinnétek pl.:pumpa kell? belső gumi? csavarhúzó?

A leesik vagy elszakad a kerékpár lánc mit lehet tenni, valamilyen eszközzel meg tudjuk szerelni útközben?

Mennyibe kerül egy ilyen lánc?

Kerékpáros bukósisak használata kötelező?

Mi mehet még tönkre a biciklin a túra alatt?

Miből vigyünk cserét, pót cuccot?



2013. jún. 10. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs fogalmad a kerékpározásról, inkább ne induljatok el...


"A kerékpárhoz milyen felszereléseket vinnétek pl.:pumpa kell?"


Nem kell!


Ha leereszt majd szájjal felfújod!

2013. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha ilyen bunkócska vagy, inkább ne válaszolj legközelebb!
2013. jún. 10. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel látom, nem vagy egy gyakorlott kerékpáros túrázó:

"Mi mehet még tönkre a biciklin a túra alatt? "

... a segged, azt tuti fel fogja törni a nyereg.

2013. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen hülyékkel csak bunkócska lehet lenni! :D
2013. jún. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
48%

1) Kicsi forgalom, jó út és néha falvakat érintve.

2) Vehetsz biciklis nadrágot (stb.), de én egy rövidnadrágot és egy fehér pólót szoktam alkalmazni; a legkényelmesebb cipő, ami nem töri a talpadat.

3) Nem hiszem.

4) Egy személyinek elégnek kell lennie.

5) Nekem nincs, de biztos lehet rendelni/venni

6) A hegyre fölfele nehéz, de a szembe szél is kikészíthet.

7) Pumpa, belső, gumi leszedő, imbuszkulcs-, villáskulcs- készlet, csavarhúzó, foltozó készlet, pót láncszem, kötegelő, szigetelő szalag, küllő fogó, drót

Ezek közül válogass hogy nektek mi kellhet, de ha jól átnézitek a bicklit akkor sok probléma megelőzhető.

8) Ha leesik felrakod ,ha elszakad Pót láncszem (lásd: 7.)

9) Milyen láncra gondolsz? :)

10) Nem csak, ha lakott területen kívül 50 km/h - val akarsz menni, de AJÁNLOTT!

11) Bármi ezt nem lehet kiszámítani. A legkülönböző dolgok, de a gumi a 'favorit'

12) bovden, belső, szelep, (kisebb csavarok) és minden amivel gond szokott lenni.

2013. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ha még nem bicikliztél 24 óra leforgása alatt 100+ km-t, akkor szerintem ne erőltesd, mert lehet úgy meg fogod utálni, hogy inkáb hazavonatozol, és otthagyod a rákba a biciklit, hogy ne is lásd. Kezdésnek talán tekerjetek el Vásárhelyig meg vissza. Mindenhol lehet tekerni, kivéve ahol nem tilos: autópálya, autóút (nem főútvonal), ahol egy kör alakú táblán piros körben bicikli képe van. De olyankor van általában az úttal párhuzamos kerékpárút pl Algyőtől Vásárhelyig.


Rettentően túlbonyolítod egyébként, tutira nő vagy... De a férjed/barátod is ennyire elveszett ilyen téren?

Mert nem hiszem, hogy két falu közt fogtok láncot szerelni, ami egyébként valószínűtlen hibajelenség.

Leglényegesebb dolgok: KULACS, belső gumi, világítás, napszemüveg, esetleg kukásmellény, ha este is mentek. Ivóvíz szinte minden kis faluban van az út mellett, én mindig azokból szoktam inni (már ha biciklizek). Útközben kajálni meg néhány szelet műzli (nem olvad el, mint a csoki) és szőlőcukor a rendes főétkezések közt.

Ha otthon felkészítitek (vagy valaki más) a bicikliket (nem mondtad milyenek, milyen állapotban vannak), akkor gyakorlatilag csak a defekttel kell számolni, bár lehet megússzátok.


Sátorozni lehet mindenféle tó/folyóparton vadkempingezés címén. Az út nagyobbik fele úgyis Alföld, a Dunaparton valahol megpihentek, másnap reggel meg indultok tovább, és összesen két nap alatt megvan az odaút elég kényelmes tempóban.

De előtte tényleg tegyetek kisebb túrákat a környéken, ahol a semmi közepén kell biciklizni. Ja, még egy pár biciklis kesztyű sem árthat.

Térkép helyett meg én indulás előtt kinézem az útvonalat googlemaps-en, felírom egy cetlire a falvakat sorrendben és figyelem a táblákat. De még mindig ott van a mobiltelefon, ami hiába okos...

Én szerszámokból sem vinnék ennyit, amit felsoroltak. gumileszedő, 4,5,6 mm-s imbuszkulcsok 8,10,13,15 mm-s villáskulcsok 1 csavarhúzó. ennyi szerszámmal gyakorlatilag teljesen szét lehet szedni egy biciklit a hajtőkar kivételével, de lehet ennyi sem kell, ez a konkrét bringától függ.

2013. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ajánlanám ezt a csatornát: http://www.youtube.com/user/cobranco/videos


továbbá én vinnék naptejet, mert a kerékpárra jobban besüt a nap. mint az autóba :)

2013. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Rettentően túlbonyolítod egyébként, tutira nő vagy... "


Egyetértek. Az utóbbi egy hét sokadik ugyanilyen kérdése, és tuti ugyanaz teszi fel. Vagy ha nem, akkor legalább nem lesz egyedül a kérdező, ugyanis mostanság úgy tűnik rengetegen vették a fejükbe, hogy Szegedről a Balatonra biciklizzenek! :))



"ilyen hosszú távra? "

Hogy mi van?? Ez max. neked hosszú táv. :)

Ráadásul ha végképp elfáradnál akkor legrosszabb esetben valahogy haza vonatozol.

2013. jún. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nő vagyok és eltaláltad, igazad van szeretek mindent túl bonyolítani, de én már csak ilyen vagyok!
2013. jún. 11. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, milyen volt?
2013. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!