Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit mutatnál meg a barátaidnak...

Mit mutatnál meg a barátaidnak Budapesten egy hosszú hétvégén, ha először járnak ott?

Figyelt kérdés
Ötleteket várok:-) Gondoltam egy sétahajókázásra, az kb. egy óra a kikötőtől majdnem a Margit-szigetig és vissza, idegenvezetéssel, bemutatja a budai és a pasti oldalt is. Ezen kívül Hősök tere, Parlament, Halászbástya jutottak eszembe. Ki mit mutatna még meg?
2013. júl. 10. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogassal fel a Normafára, kilátó, és Libegővel le.

Gellért-hegy

Érdekes lehet még az állatkert is.

2013. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, honnét jönnek. Az én finn ismerőseimnek a Széchenyi fürdő tetszett a legjobban.


Amúgy csepkőbarlang, Pesti Duna korzó, Gellért-hegy

2013. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiket írtál mind jó, én akár még a Rómaiig vagy Pünkösdfürdőig is kivinném őket sörözni, hekkezni, meglátni a város ilyen oldalát is.


Ami még kötelező az valamelyik fürdő, elsőre idelátogatóknak a Gellértet ajánlom a gyönyörű belső terek miatt. Nekem többször voltak ilyen látogatóim, én még a Terror Házába vittem el őket (ha 3 teljes napról beszélünk), illetve a Nagyvásárcsarnokot semmiképp se hagyjátok ki, onnan egészen a Parlamentig be lehet sétálni a Váci utcán keresztül.


Enni vidd el őket a Kispiac Bisztróba és/vagy a Pozsonyi kisvendéglőbe, hogy finomat ehessenek.

2013. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a Várba mindenképp a fogaskerekűvel menjetek! A Normafát csak akkor ajánlom, ha tényleg 3 teljes napról beszélünk, de akkor akár a Gyermekvasútra is felszállhattok Hűvösvölgynél és átvonatozhattok Normafára.
2013. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!