Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Azt hallottam van egy olyan...

Azt hallottam van egy olyan törvény magyar országon, hogy egy éjszaka bárhol lehet sátorban aludni. Egy erdész is ezt állította. Csak gondoltam utána érdeklődök mielött elmennék sátrazni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet akárhol sátorozni, csak a tulajdonos engedélyével.
2013. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Erdőben max 24 óráig sátorozhatsz.
2013. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Az erőtörvényből világosan kiderül, hogy néhány kivételtől (a védett és magánterületektől) eltekintve az erdőkben "üdülés céljából bárki (...) tartózkodhat", és azt "az erdőgazdálkodó tűrni köteles".


A félreértést talán az okozza, hogy ez a szabadság csak 24 órára érvényes, egy napnál hosszabb egy helyben történő sátorozásra már engedélyt kell kérni. A vadkempingezés tehát nem jelenthet többnapos letáborozást, csak folyamatosan vándorló, mindig új és új helyeken való megállást.

2013. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!