Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon elfogadják a...

Magyarországon elfogadják a romániai diákigazolványt és nyugdíjas igazolványt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy bizonyos helyekre(pl.állatkert, vidámpark, múzeumok)(Budapesten) adnak-e kedvezményes belépőjegyet ha a diákigazolványom és a kisérő személy nyugdijas igazolványa Romániában volt kiadva?


Az egyik dolog ami aggaszt, hogy nem tudom, hivatalosan ez lehetséges vagy sem. A másik meg az, hogy nem szeretném ha ellenszenvvel viszonyulnénak hozzánk csak mert Romániából jöttünk. Tudom hogy sehol Európában nem nézik jó szemmel a "románokat", még akkor sem ha épp magyarúl beszélnek :(



2013. júl. 25. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fogadjak el... de en meg akkor sem hasznalnam, ha elfogadnak. Annak idejen volt nekem ilyen "magyar igazolvanyom" es hasonloim (erdelyi vagyok), de vegul sosem hasznaltam Magyarorszagon, mert nem akartam, hogy szembekopjenek. A magyarorszagiak rettento mertekben utaljak az erdelyieket (na jo, nem mindegyikuk, csak 98%-uk), igy amig ott tartozkodtam, nem kotottem senki orrara, honnan jottem. (A maradek 2%-nak pedig koszonet es tisztelet.)
2013. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nem utálják az erdélyieket, hanem azt utálják, hogy mindenhol kivételezni kell velük.

Mi itt élünk ide dolgozunk, ide fizetünk adót, itt szenvedünk az aktuális kormányok döntései miatt, mégsem kapunk Magyar igazolványt évi többszöri ingyenes és 90%-os kedvezményű utazási kedvezménnyel, és egyéb kedvezményekkel.


Szerintem a többséget szimplán ez zavarja. Hogy állandóan azt hallgatjuk hogy határon túl rekedt honfitársaimmal milyen nagyon egyenlőek vagyunk, és közben úgy vagyunk egyenlőek, hogy ők kivételezettek mindenhol...


És most már szavazati joguk is van, ugyebár úgy, hogy rájuk se A se B végeredmény nincs hatással :-) Mi meg majd isszuk a döntés levét...


Jah, a kérdésre válaszolva: nem fogadják el.

2013. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyugdíjas igazolványt biztos, hogy elfogadják, nem csak a románt, hanem bármely eu-s országban kiállítottat, a diákigazolványról nincsenek információim (uniós jogszabály is van erre, ha jól emlékszem).
2013. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es, az altalad felsoroltakert ki tehet? Mi, szemelyesen? Vagy a politikusaitok, akik annak idejen akartak nehany plusz jobbos szavazatot? Ha az utobbi, akkor miert rank orroltok, es miert nem a kormanyotokkal rendezitek le?


Nem beszelve arrol, hogy ez a kedvezmeny-mizeria ota roman sorstarsaink legtobbje is ugy nez rank, mint a sz.rra... koszonjuk szepen... tovabbi jo utalkozast...

2013. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Diákot pl. Vidámparkban tuti nem fogadják el. Nyugdíjasnak meg nincs ott értelme: ha 62 év feletti akkor teljesen mindegy, hogy milyen állampolgárságú, olcsóbb a jegy (cserébe kevesebb játékot használhat!!). Ha 61 éves akkor pedig hiába lobogtat bármilyen nyugdíjas igazolványt, teljes árat kell fizetni (cserébe minden játékot használhat)
2013. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek...nem gondoltam volna hogy ilyen érdekes beszélgetés kerekedik az egészből :D

Elszomorító, hogy ennyire nem bírják az erdélyieket...Viszont én nem kivételezést szerettem volna mert erdélyi vagyok, hanem azért mert egyetemista vagyok és nincs semmi jövedelmem. Viszont rájöttem hogy nemzetközi egyetemista diákigazolvány nevében is benne van hogy nemzetközi, szóval feltételezem hogy az elég bizonyíték.


Mindenesetre érdekes a téma hogy most mennyire is utálják az erdélyieket. Jöhetnek még válaszok.

2013. júl. 28. 00:45
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Semennyire nem utálják, miért is utálnák? Mint ahogy engem se utált se amikor Erdélyben jártam: se román, se magyar, senki nem utálkozott.
2013. júl. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

"A magyarorszagiak rettento mertekben utaljak az erdelyieket (na jo, nem mindegyikuk, csak 98%-uk),"


Ez marhaság vagy neked üldözési mániád van. Nagyjából senki nem utál téged emiatt! Vagy ha igen, akkor az lehet a 2%, szóval fordítva írtad a számokat. :)

2013. júl. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jó hallani hogy mégsem igaz ez az utálat. Engem eléggé elszomorítana ha azért utálnának mert erdélyi vagyok. Még csak egyszer volt alkalmam Budapestre menni, egy képeslap árusító kérdezte csak meg hogy erdélyi vagyok, mert azt modja hogy lehet hallani a beszédben. Végül mindennek jó vége lett, ugyanis kicsivel olcsóban adta nekem a képeslapot :)

Szóval ilyesmi is van, de úgy hírből hallottam hogy talán nem néznék jó szemmel ha kiderülne, és gondoltam jó lenne véleményeket hallani a témában. Köszönöm továbbra is a válaszokat.

2013. júl. 28. 17:47
 10/11 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Fel Magyar ember utál Benneteket fele nem. Az én gyermekem kint tanul Romániában és az a tapasztalat,hogy nagyon utálják ott a Magyarországról jötteket! Volt olyan,hogy be is csapták vásárláskor, mert nem tud Románul,de az eladó meg tudott magyarul. Volt olyan,hogy mérges lett és inkább elállt a vásárlás szándékától és oda többet nem megy,/zöldséges/. Borzasztóan nagy ellenszenv van oda kint, mind a két részről.Albérletet is alig talált,mert ha megtudják honnét jött már nem kiadó vagy nagyon drágán és becsapják a kialkudott rezsivel. Szóval ne csodálkozz Kedves Kérdező, ha a "fagyi visszanyal!"
2014. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!