Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon elfogadják a...

Magyarországon elfogadják a romániai diákigazolványt és nyugdíjas igazolványt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy bizonyos helyekre(pl.állatkert, vidámpark, múzeumok)(Budapesten) adnak-e kedvezményes belépőjegyet ha a diákigazolványom és a kisérő személy nyugdijas igazolványa Romániában volt kiadva?


Az egyik dolog ami aggaszt, hogy nem tudom, hivatalosan ez lehetséges vagy sem. A másik meg az, hogy nem szeretném ha ellenszenvvel viszonyulnénak hozzánk csak mert Romániából jöttünk. Tudom hogy sehol Európában nem nézik jó szemmel a "románokat", még akkor sem ha épp magyarúl beszélnek :(



2013. júl. 25. 22:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10#mivel ezt 2005 után írod, mégis mit vártál?

Amúgy van 2-3 magyarországi ismerősöm, aki egy adott pillanatban szobatársam is volt Kolozsváron, az ég világán pozitív megkülönböztetésen kívül semmit sem kaptak.

Az, hogy egy román akkor sem szólal meg magyarul, ha tud, ez egy tény, évtízedes hagyomány. Azonkívül minden külföldit becsapnak, ha érzékelik, hogy szerencsétlen, túl lehet járni az eszén.

Szerinted nekem milyen kellemetlenségeim voltak Erdélyben csak azért, mert magyar a nevem?

Kérdező: a bkv is elfogadta a diákigazolványomat. Olaszországban is elfogadták, meg úgy általában Európában. Itt csak az nem fogadja el, aki utálatos, pökhendi paraszt.

2021. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!