Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Meglehet venni a jegyet a...

Meglehet venni a jegyet a kalauztól ha már felszálltam a vonatra?

Figyelt kérdés
Nagyon régen és keveset utaztam vonattal, holnap mennék Budapestre. Úgy emlékszem ,hogy a jegyet nem muszáj megvenni az állomáson, hanem majd ha út közbe odajön a kalauz akkor tőle is meglehet venni. Hogy is van ez? Előre is köszi a válaszokat:)
2009. okt. 23. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan megállónál szállsz fel, ahol nincs jegykiadás, akkor pótdíj nélkül veheted meg.
2009. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2009. okt. 23. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
inkább az állomáson vedd meg, mert a kaluznál büntit kapsz, min. 500 forintot.
2009. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia,ha olyan helyen szállsz fel ahol van jegykiadás akkor a menetdíj+2000ft pótdíj.Inkább menj ki 10perccel előbb az állomásra és vedd meg a menetjegyet.
2009. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha az állomáson nincs jegypénztár ahol felszállsz vagy a jegypénztár már zárva van akkor megveheted a vonaton,viszont ha nyitva van a jegypénztár akkor a kalauz szigorúan pótdíjat is fizetett veled ,ha a vonaton akarod megvenni,egyszer nagyon ráb@sztam én is:(
2009. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Helyjegyet pedig csak állomáson tudsz veni, tehát olyanra ne szállj fel jegy nélkül
2009. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első válasz a jó. Ellenben a kalauznak tolerálnia is kell a problémát! Ha neked éppen nem volt időd megvenni a jegyet, mondjuk csatlakozási probléma miatt, akkor ne büntessen már meg!!! A kalauznak igenis kell, hogy legyen egy ilyen hatásköre! Elvégre te utazol és Te fizetsz.
2009. okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Embere válogatja a kalauztól is függ...
2009. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!