Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes megnézni Budapesten?

Mit érdemes megnézni Budapesten?

Figyelt kérdés

Pár fiatal számára melyek azok a helyek, amiket érdemes lenne megnézni?

Ti miket ajánlanátok? :D

Kérdezhetném úgy is, hogy ti mit néznétek meg szívesen? :)

Sajnos annyi látnivaló van, hogy a bőség zavara uralkodik felettünk.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. okt. 30. 19:37
 1/7 anonim válasza:
A38 hajó, Zöld Pardon, kivilágított Lánchíd <3, A Vááár, és lehet hajózni a Dunán :D
2013. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy benneteket mi érdekel, sok lehetőséget ismertek, ha a bőség zavarával küszködtök :)

Mennyi időtök van?


Én itt élek, és inkább felsorol az én kedvenc helyeimet, időtöltésemet.


- Kirándulás a Budai hegyekben, fogaskerekűvel a Széchenyi hegyig, kis kirándulás a libegőig, és azzal leereszkedés. Nagyon szép a panoráma. Esetleg a Pálvölgyi barlang is jó választás, rendszeresen indulnak a túrák a barlangban.


- BKV hajóval végig menni a Dunán a Kopaszi gáttól a Római partig. Ott lehuppani egy nyugágyba a parton a Fellini bisztróban, és enni/inni valamit (sajnos téli időszakban zárva van)


- A Várban a Labirintus. A régi szuper volt, az újat nem láttam még, de ahogy olvastam, már nem olyan mint volt sajna, de azért érdemes talán megnézni.


- Múzeumok, ha szerettek ilyen helyekre járni.

- Széchenyi fürdő


- Csodák Palotája, vagy valamelyik "szoba kijutós", horroros hely, pl. a Vörösmarty téren a Kaszinóval szemben.


- Este valamelyik romkocsma vagy az A3-as hajó.


- Színház. A Nemzetit nagyon ajánlom, mert igazán különleges a színpad megoldása. A Víget is szeretem, főleg, hogy 5 perc gyalog tőlem.

2013. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nahát :)

Az A38-as hajót az első is írta, csak nem láttam, mert közben írtam a sajátomat :) Így lettem elsőből második :)

2013. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
@1: annyit a te listádhoz, hogy mióta felújították a Margit hidat, kivilágítva legalább olyan szép, mint a Lánc-híd, azt is érdemes megnézni mondjuk a Battyány térről este, mert onnan látszik mindkét híd és a díszkivilágítást kapott Parlament is. Látványnak gyönyörű, a falain belül folyó dolgok meg most ugye nem téma :)
2013. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Orbán Viktort
2013. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös:


Én 10 éve lakom a Parlament tőszomszédságában, és OV-ét egyetlen-egyszer nem láttam!

2013. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es villamos vonala, 112-es busszal Thomán István utcai buszforduló, Citadella, Szimpla Kert, Instant, Corvintető

Kalandtúrának a 28-as villamos és a 99-es busz.

2013. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!