Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lakókocsival kapcsolatban...

Lakókocsival kapcsolatban lenne kérdésem. Nyáron mennyire meleg egy sátorhoz képest? Ez lesz az első alkalom, hogy bérlünk (6 napra), viszont még sosem próbáltam.

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
A sátor éjaszakára lehűl, tehát az mindenképpen hűvösebb,a lakókocsi melegebb, de nem vészes. Mondjuk a mienkben volt légkondi, de csak nappal kellett használni. Lehetett benne jól aludni nyitott ablak mellett. Nappal meg nem sokat voltunk benne.
2014. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen nappal mi sem tartózkodnánk benne sokat, viszont fontos lenne, hogy reggel ne dobjon ki magából már 7 órakor, mint a sátor:D és este pedig nem szeretnénk szét fagyni:D
2014. márc. 16. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem értettem, hogy minek megy valaki egy három négyzetméteres, komfort nélküli lakókocsiba, amikor hasonló áron kényelmesen ellehetne egy összközműves apartmanban is??!

Főleg, amikor éjjel kimenne pisikélni, azután alig pár száz méterre van a közös WC.....


De, hogy a kérdésre is válaszoljak, ha telibe süti a nap, akkor a légkondi pont semmit sem fog érni (már, ha van benne). Kb ugyan olyan hőfok lesz benne, mint ha beülnél nyáron a napon parkoló autódba! Tüzes minden.

Azaz ha kint van árnyékban 35-40 fok, akkor odabent kb. 50-60 C fok körül lesz majd.

A sátorral ellentétben viszont ezt éjjel is jól megtartja a meleget, és csak reggelre "hűl ki" majd 30 fokosra...

De ti tudjátok.

2014. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nos kedves utolsó válaszoló! :) Elhiheted, hogy mi sem azért béreltük, ki mert ez volt életünk legnagyobb álma, csak tudod fesztiválra fogunk menni, és az adott városban már hónapokkal előre le volt foglalva az ÖSSZES szállás, ami az interneten csak elérhető már pedig elhiheted, hogy mi aztán keresgéltünk lelkesen :) Szóval maradt a sátor vagy a lakókocsi( ezt is ilyen utolsó pillanatban kellett lefoglalnunk, mert mások is pályáztak rá) és mivel nem egy fesztivált sátraztunk már végig és hidd el tökéletesen tisztában vagyunk a hátrányokkal, ezért döntöttünk úgy, hogy kipróbáljuk :)
2014. márc. 16. 14:47
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Milyen kényes, elkényeztetett ember lenne már az, aki nem bír ki egy hetet egy lakókocsiban? Én voltam sátorban, lakókocsiban is és nem éreztem rosszabbnak a szállodától vagy apartmantól egyáltalán. De voltak akik a szabad ég alatt aludtak a fára akasztott függőágyban. Jó, ha valaki szívbeteg, ne menjen meleg helyre, de ha nem, akkor mi baja lenne tőle?
2014. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ha telibe süti a nap, akkor meleg.

Ha árnyékban áll, és tudsz benne kereszt huzatot csinálni, akkor estére meghül.

Lakózom 5 éve, és nem nevezném komfort nélkülinek :)

2014. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Nos én minden évben kb 6 hónapot lakókocsiban élek,az enyém olyan 17nm. nyáron kereszthuzat, ahogy írták is előttem+ ha lehet fa alá állítsátok, akkor nem melegszik fel annyira. Nyáron este 8-9 felé becsukom az ablakokat, akkor kellemes idő van reggelig.
2014. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,de én inkább apartman szarba nem laknék az is biztos! Egyszer laktam ott egy hetet,milyen jó is volt az az olaj szag,a WC-re féltem ráülni szinte,mert ki tudja takarítják e! Ami meg jó helyre néz,tehát szép a kilátás az meg nagyon drága!

Lakókocsival ilyen nincs,ott állok meg ahor akarok,pl Horvátországban megálltunk éjszakázni valami vadaspark előtt,ilyen vízesések voltak ott,uttánna nézek ha érdekel valakit mert fejből nem tudom

Na szóval ott megálltunk,lehuztuk a sötétítőt és zajlott bent az élet! Meleg nem volt mert fa alá parkoltunk!

Meg olyan jó is volt,mikor megáltunk tankolni és nem voltunk kiszolgáltatva a benzinkúti WC-nek hanem beugrottam a lakókocsiba és elvégeztem a dolgomat!

Meg hát tényleg nincs az ember időhöz kötve,ha én most úgy döntök hogy itt megállok 2 napra akkor megállok!

A mi lakókocsinban van fedélzeti akumulátor,ergó kb 3-4 napra elegendő áramunk van ha állunk,menet közbe meg töltődik.

ÚGyhogy tudod mikro mennék én apartmanba,nem vagyok ilyen untorító ember hogy juj lakókokocsi,plázacica vagyok olyanba nemm egyek be tipus.

De csak mondom az apartmanok álltalába retkesebbek!

2014. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jujj köszi a válaszokat! Utolsó engem érdekelnének azok a vízesések megnéznéd?:)
2014. máj. 17. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Plitvice Tavak,közel van magyarország határához is,kb 200 négyzetkilométer területen fekszik,tehát nagyon sokáig tart körbejárni de rohadtul megéri! Csak ne Augusztusba menjetek mert akkor vannak a legtöbben,és akkor szemetelnek meg nagy a hangzavar,ergó nem tudod hallgatni a vízesések nyugis hangját csak a pofázást amit én ki nem állhatok! Komolyan nem tudtam hogy mit lehet beszélni egy vízesés mellet,amit mondjuk a parkolóba nem lehet...

Biztos olyan fontos de nem tudom,hát nem hiába az ember a leghülyébb élőlény :D

2014. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!