Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Pár hónap múlva Dubai-ba...

Pár hónap múlva Dubai-ba utazunk a párommal. Mivel sose voltunk ott ezért interneten (google) próbáltam rá keresni a tudnivalókra. Sok mindent találtam róla de inkább a SZEMÉLYES TAPASZTALATOK és jó tanácsok érdekelnének. Ki kárt már ott?

Figyelt kérdés

Legfőképp a látványosságok, és az oda eljutás foglalkoztat. Mit érdemes megnézni? Ezeket a látványosságokat néztem ki eddig : Burj Khalifa (csak kívülről egy fotó erejéig) , The Dubai Fountain , Dubai metró , Burj al Arab , Jumeirah Beach Residence sétány , Wild Wadi vizípark (ide be is szeretnénk menni) , The Lost Chambers of Atlantis (ide is).

A másik lehetőség, hogy kinn élő magyarok idegenvezetést / városnézést tartanak. Ezt nagyon jónak tartom de az áraik elég magasak. Esetleg tudtok megbízható kinti magyar idegenvezetőt aki normális ár/érték arányba vállalna ilyet?

Még érdekelne, hogy hol lehet finom tradicionális ételeket enni és hova érdemes elmenni vásárolni (ruha , kaja , szuvenír stb…), illetve mennyi költőpénzzel érdemes odautazni. Illetve a sivatagi túra is nagyon érdekelne, de neten minimum 4 fővel írják , mi meg ketten mennénk csak.

És jajj és majdnem elfelejtettem a kultúrájukat : mi pont belesesünk a Ramadan nemzeti ünnepségbe (júliusba megyünk) . Mennyire érinti a turistákat az ilyen kulturális események ( nem arra gondolok, hogy a templomba fedetlen vállal bemenni tilos mert azt nyilván mi is tudjuk) ??

Minden hasznos információt szívesen fogadok ha csak halottál valamit vagy esetleg jártál is már ott akkor főleg!



2014. márc. 12. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Júliusban leginkább a 45 fokos hőség fog érinteni, ezt jól behúztátok...Cserébe kevesebb turista és helyi is lesz a városban, de így se lesz kihalt. A mallok, soukhok nyitva vannak, de kaját nyilvánosan nem árulnak, csak suttyomban, elvitelre, bezacskózva és nem ehettek mások szeme láttára. Hotelszobában, wc-ben, akárhol elbújva persze lehet, érdeklődjetek a hotelben erről, illetve jól vásároljatok be az éjszaka másnapra. A ruházkodás is szigorúbb, Ramadán alatt mindenhol kell a vállat takaró és térd alá érő ruha.


Máskor nézzetek utána jobban az időjárásnak, horror lesz.

2014. márc. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sajnos csak júliusba tudtuk beszervezni a nyaralást, remélem kibírjuk majd a nagy meleget. Nah erről nem találtam semmit, hogy nem lehet mások szeme elött enni de pont azért írtam ide a kérdésem, hogy ilyen mondhatni ott természetes dolgokat is megtudjunk ne ott érjen meglepetés. A Ramada alatt még azt is olvastam, hogy tilos az ölelkezés,csókolózás. Igaz ez?

Mire értetted, hogy este vásároljunk be jól másnapra?

2014. márc. 12. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:

"A Ramada alatt még azt is olvastam, hogy tilos az ölelkezés,csókolózás."


Na jó, tényleg olvass a helyi dolgoknak jobban utána, tele van velük a net. Nemhogy Ramadán (és nem Ramada, az egy hotellánc) alatt, de akármikor máskor is tilos a nyilvános csókolózás Dubaiban, az UAE egy iszlám ország, iszlám szabályokkal. Dugtak már fogdába ezért nem egy turistát egy-egy túlbuzgó, vallásos helyi bejelentése miatt.


Az ölelkezést is felejtsétek el, a kézfogás az egyedüli tolerált dolog, de akkor is hazudjátok azt, hogy házasok vagytok.

2014. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Épp azt teszem, mivel 2 napja lett lefoglalva a szállás és eddig nem vol időm ilyen dolgoknak utánna nézni. Meg igazából jó sok időnk van még indulásig, nem véretlen írtam oda, hogy főleg személyes tapasztalatok érdekelnek amiket nem írnak le sehol :D Mert addigra amire megyünk értelemszerűen felkészülünk :) És bocsi az elírásokér mint pl: Ramada / Ramadan de gyorsan akartam írni....és ez lett belőle :s
2014. márc. 12. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:

mi is megyunk majd szeptember oktober kornyeken dubaiba.

A napokban kezdtem osszeszedni az informaciokat, de majd segithetjuk egymast. azt hallottam, hogy a taxi filleres arrafele.


Van az indexen egy abu dhabi dubai forum az index forumban, ott mindent megtalalsz. en mar elolvastam az utobbi 1 ev hozzaszolasait :)

2014. márc. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Be tudod majd azt a fórumot linkelni? Köszi :)

Igen én is azt olvastam, hogy a taxi a legjobb megoldás az ára miatt is, illetve a busszal való utazásról nem sok jót olvastam! Sajnos mi a látványosságok és központol kicsit messze leszünk, hogy eltudjunk csak úgy sétálni oda. Ezért még a metrót is néztük, oda van napi jegy árba nem akarok hülyeséget írni de kevesebbe kerül mint az itthon Budapesti napi bérlet. Meg találtam magyar fakultatív programot konkrétan a sivatagi túra ami érdekel hátha arról is írnak a fórumban.

2014. márc. 13. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Arra értette hogy este jól vásároljatok be másnapra, hogy este menjetek el super marketbe és ott tankoljatok fel kajával, vízzel, stb.


Nappal olyan elviselhetetlen hőség lesz, hogy nem fogtok tudni annyira sétálgatni maximum a mallokban.

2014. márc. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, hogy nem lehet enni mások szeme láttára? Miért van ez? De éttermek azért vannak ott?
2014. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nemzeti ünnepük miatt (Ramadan) nem lehet mások szeme láttára enni. Persze h vannak éttermek, csak a a legtöbb be lesz zárva ezidő alatt. De olvastam már olyat, hogy ha mégis kinyit egy étterem akkor az ablakokat nagy lepelekkel eltakarják és ott lehet enni.
2014. márc. 25. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!