Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Jászkun volán, bemutatási pótdíj?

Jászkun volán, bemutatási pótdíj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! csütörtök reggel 7órakkor lesz 14. napja, hogy megbüntettek 8.000 FT-ra, mivel nem volt nálam éppen a bérlet. A szabályzatban azt olvastam, hogy 1300FT pótdíjat vagyok köteles fizetni, ha 15 napon belül befizetem. az a kérdésem, hogy akkor a 8.000 ft tartozást (mert kaptam egy csekket) kitörlik ugye? egy osztálytársam épp a héten büntették meg , és 5300 volt a bemutatási díj, mondjuk ő helyi járaton utazott és nem helyközin, mint én. Tudna valaki segíteni?

2014. márc. 25. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

ha volt legalább előző nap váltott (azt ugye nem lehet megjátszani, hogy megbüntetnek, majd még aznap veszel gyorsan egyet) bérleted, csak nem volt nálad, akkor 2 lehetőséged van.

1. befizeted a pótdíjat.

2. beviszed a bérletet az ügyfélszolgálatra, igazolandó hogy volt érvényes bérleted. ekkor törlik a büntetést, de ki kel fizetned az adminisztráció díját. ez szolgáltatónként változik, de fel kell legyen tüntetve a pótdíjtáblázatban. nézd meg és ha annál nagyobb összeget akarnak, akkor hivatkozz rá. ha még így is keménykednek, akkor lehet felettest hívni, panaszkönyvet kérni, fogyasztóvédelemmel/ bírósággal fenyegetőzni.

a 15 napos határidő egyúttal jogvesztő hatállyal rendelkezik. ha azon belül nem viszed be, akkor a pótdíjat kell befizetned.

2014. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!