Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen látványosságok vannak...

Saku28 kérdése:

Milyen látványosságok vannak Egerben?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm nálunk lesz egy hétig a nyáron és szeretném neki megmutatni Egert, de nincs sok ötletem, merre felé vigyem. Volt már Egerben, tehát a "hivatalos" látványosságok mint a Bazilika vagy a Minorita-templom annyira nem érdekelnek, mert azokat már látta. Inkább olyasmik kellenének amit csak az egriek ismernek, pici szépségek. Pl. hogy a vár fölül este nagyon szép a kilátás a városra. Olyan helyek amik hangulatosak esetleg, hogy ne csak a Népkertbe tudjam bevinni egy kicsit.

Legjobb lenne az olyasmi ami nem pénzhez kötődik, de ha valami szép vagy érdekes kiállítás, állandó programot tudtok, azt is szívesen kipróbálnánk/megnéznénk.



2014. máj. 11. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A környék is nagyon szép arrafelé. Pl. Szilvásvárad (kirándulóshely), Noszvaj (kirándulóhely, kastély, és barlanglakások), Novaj (csokigyár, bizonyos napokon defektes csokikat 1000-2000 ft / kg áron lehet vásárolni), Egerszalók (gyógyvíz, az egri gyógyvíznél véleméynem szerint sokkal jobb)...
2014. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Demjén fürdő:

[link]

2014. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de már két nap "utazgatás" be van tervezve, és igazából olyanokat szerettem volna, ahová nem feltétlenül kell kocsi, gyalog is el tudunk sétálni. Esetleg Egeren belül nincs ötletetek?
2014. máj. 13. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a Hajdúhegyre szoktam felmenni néha biciklivel (ma is voltam). Elég szép házak vannak, és a kilátás is szép (Mikes Kelemen u., Váci Mihály u. végén) A Tátra út is jó hely, ott is van panoráma. A Szépasszonyvölgyben voltatok már? De amúgy ha egri vagy, miért nem kutatsz föl magad ilyen helyeket, vagy akár a Google Street View-n.
2014. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nekem is van egy pár ötletem, de mivel Eger nagy ahoz hogy mindenhol pontosan tudjak ilyesmit, gondoltam aki más területen lakik biztos jobban tudja a saját lakása/háza körüli dolgokat, mint én jó pár kilométerrel arréb. Például nekem a Lajosváros teljesen kiesik, mivel néhány kocsikázáson kívül nem sokat jártam még arra. Éppen hogy eltájékozódok, de ilyen részleteiben nem tudom.

A Szépasszonyvölgyben voltunk tavaly előtt amikor a szüleivel jártak itt két nap. És sajnos akkor le is lőttük a "hivatalos" láványosságok nagy részét, mint a vár, a Minorita-templom, az akkor még nem feltúrt Dobó-tér, a Minaret, a Bazilika... ezért sincs igazán ötletem, mert egy tizen éves lánykát nem hiszem hogy annyira érdekelnének a templomok, hogy minden templomba bevigyem másodjára is:/

2014. máj. 18. 00:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Város a város alatt

[link]


Varázstorony a Líceumban

[link]

2014. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!