Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Érdemes Budapestre felköltözni...

Érdemes Budapestre felköltözni pályakezdő fiatalként?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy Budapesten vállaljak munkát, erre nem nagyon van sajnos lehetőség, falun lakom, szóval itt egyáltalán, mindenképp valamerre költözni kell. Ezért is jött szóba a főváros, most végeztem , logisztikai ügyintézőként (OKJ-s). Van értelme, hogy felköltözzek és úgy nézgelődjek az állasok után vagy nem érdemes ilyen fiatalon így? Természetesen nem kikötésem, hogy csakis kizárólag a szakmámban helyezkedjek el, más is szóba jöhet. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
2014. jún. 13. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ismerősöd Budapesten? Ha van, akkor először munkát próbálj találni, de úgy, hogy önéletrajzba pesti címet írsz, az interjú időpontot meg úgy próbálod leegyeztetni, hogy 1 nap alatt megfordulj. Aztán utána lehet költözni, ha találsz.

Ha viszont a pénz annyira nem számít, akkor bérelj egy szobát (most nyáron úgyis több a lehetőség, több az üres albérlet), aztán keress munkát. Mindenképp több lehetőség van a fővárosban, mint egy faluban. Főleg, ha nem válogatsz.

2014. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ismerősöm egy van pesten, de nem nagyon szeretnék úgy rájuk se annyira nagy terhet róni mert annyira nem közeliek. Megpróbálok saját magam valamit. Szóval azt javaslod, hogy érdemes lenne? Mert nézgelődtem itt neten, igaz hogy 100 ugyanilyen kérdés lett feltéve de úgy mindenhol óva intettek mindenkit, mert ott sincs kolbászból a kerítés meg ilyenek, ezt értem meg gondolom, hogy most nem fogok luxuspalotában élni ott se. Na meg azt sem szeretném, hogyha véletlen felmegyek és mégsem találok munkát, aztán ott leszek kereset nélkül, mert annál még akkor itt is jobb. Annyira nehéz még gondolkozni is a jó megoldáson, nemhogy kivitelezni.
2014. jún. 14. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is most keresek munkát Budapesten. Igaz, hogy nagyon nehéz, de még mindig több az álláshirdetés, a lehetőség itt, mint vidéken. Én is itt élek albérletben, és valóban nagyon drága így, hogy nincs munkám még. Milyen messze laksz Pesttől? Ha annyira nem messze, és könnyen fel lehet utazni, akkor először inkább otthonról keresgélj. Aztán ha hívnak állásinterjúra, fel tudsz jönni. A lényeg, hogy pesti címet adj meg az önéletrajzodban, nem muszáj konkrétan, elég ha beleírod hogy pl. Budapest, V. kerület... vagy egy olyan kerületet, ahol/amihez közel van az adott cég.

Látom logisztikai ügyintéző végzettséged van. Ha beszélsz esetleg németül (is), elég sok esélyed van. Sok német cég keres logisztikai, beszerzési asszisztenst (pl. Lidl, Metro, DM, Penny, DHL stb.) Annyi a hátrány, hogy ezek a cégek általában külső kerületekben vagy az agglomerációban vannak. Igaz, ennek annyi az előnye, hogy a környékén nem olyan drága az albérlet, mint a belvárosban :)

Ja, és keresd meg Facebookon a Szárnyas Fejvadászt, ők is sok álláshirdetést szoktak feltenni.

2014. jún. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha mégis úgy döntenél, hogy felköltözöl, ne nagyon számíts arra, hogy egyedül fenn tudsz tartani egy albérletet. Mindenképp lakó-szobatárssal kell osztozkodni. Egy minigarzon bérleti díja átlagos helyen kb 45-50 ezer ftnál indul, plusz a rezsi olyan 20 ezer. És kéthavi kauciót elkérnek (ha nem, akkor az valószínű átverés), még akkor is, ha csak szobát bérelsz. Szobát lehet találni 20-25 ezer ftért + a rezsi rád eső része. Ezt csak azért írtam le, hogy így kalkulálj.
2014. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A nyelvek közül inkább angolul beszélek bár németül is tanultam 10 évig de abból gyengébb vagyok. Az albérletet sem egyedül terveztem mert nézelődtem már és láttam, hogy vannak árak, kezdésnek még egy kollégium is megfelelne, utána érdeklődtem már ilyen 40000 Ft körül adnak ki szobákat, ha többen vagyunk akkor oszlik a költség.
2014. jún. 15. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!