Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Kéktúrát biciklivel is meg...

A Kéktúrát biciklivel is meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert sokkal jobban szeretem a biciklis túrázást, mint a gyalogost. Ugyanúgy rengeteget lát az ember, mégis nagyobb a mozgási szabadság és kellemesen űdítő élmény, hogy az ember nagyobb távolságokat is meg tud tenni. Idén biciklistúráztam, és részben KT-útvonalon mentünk.



Amúgy egy kezdőnek mennyi idő lehet biciklivel? És anélkül? A teljes távra gondoltam.


2014. júl. 29. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy a jelvényt is szeretnéd megszerezni, azt nem bringás túrákra találták ki. Elvileg a turistautakon nem szabad biciklizni, kivéve az erre célra kijelölt részeket. A kéktúrán nincs ilyen.

Számos helyen vadvédelmi kerítésen kell átmenni, a létrák több helyen is rossz állapotban vannak. Illetve több olyan rész is van, amelyen csak gyakorlott hegyi kerekes tud menni (sziklás, köves, meredek).

1118 km a táv. Mennyit tudsz terepen megtenni naponta?


Az OKT szabályzatában ez áll:

A kéktúra kiírása a következőket mondja: „A túra teljesítése: történhet csoportosan, vagy egyénileg, hatéves kortól, állampolgárságra való tekintet nélkül, bármely irányban, bármilyen szakaszokra bontva, gyalog vagy sível (vegyesen is).”

2014. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!