Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balatonlelléről Balatonfüredre...

Balatonlelléről Balatonfüredre hajóval el lehet úgy jutni, hogy reggel menjünk és este jöjjünk?

Figyelt kérdés
Én sem tudok eligazodni azon a menetrenden ami a honlapon van.Azt hiszem egy 10órási hajót láttam ami délkörül van ott,de ha ennyi az össz,akkor az nem valami jó...Köszi!
2014. aug. 14. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

El lehet jutni, de nem sok idő marad Füreden.

A 2014-es főidényi menetrend szerint (augusztus 24-ig van érvényben), az alábbi járat van:


Balatonlelle: 10:35

Balatonszemes 11:15

Tihany: 12:15 (H1 járat)


átszállás Tihanyban

Tihany 12:30

Balatonfüred 13:00 (E2 járat)


visszaút

Balatonfüred 15:20

Tihany 15:40 (E3 járat)


átszállás Tihanyban

Tihany 16:00

Balatonszemes 17:10

Balatonlelle 17:50 (H4 járat)


A járatszámokból kitűnik, hogy oda meg vissza fizikailag ugyanaz a hajó teljesíti a kiválasztott járatokat.

Szerintem egyik irányban érdemes vonattal kombinálni az utazást. Pl. Balatonfüred -> Siófok (18:30-kor és 21:10-kor indul) és onnan vonattal vissza Lellére. Vonat késő este is van még.

2014. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A vonatra biztosan nem veszem rá a Párom.:) Igazából annyi lenne,hogy Lellén lesz a szállásunk (bár már napok óta itt ülök a gépnél és még nem sikerült foglalnom semmit) és a nyaralásunk folyamán el szeretnénk menni Füredre az Aquaparkba.De kocsival néztem,hogy azért jó messze van.De így a hajóval való átruccanás is kilőve.Esetleg oda komppal átvisszük a kocsit is és akkor csak este kéne azt a 90km-ert visszakocsikázni? Köszi!
2014. aug. 14. 09:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Esetleg ha a déli parton valami közelebbi helyre elgurulnátok kocsival, és onnan hajóval Füredre? Balatonföldvár pl. Kevesebb, mint 20 km Lelléről.

Balatoni hajómenetrend:

[link]

2014. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Komolyan nem értem ezt a menetrendet egyébként.:)

Ez jó ötletnek hangzik,csak jó lenne tudni,melyik az a balatoni város,ahonnan sűrűbb a hajójárat Füredre s vissza.De legalább legyen 1db reggel oda és 1db este vissza.

2014. aug. 14. 13:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Siófokról Balatonfüredre 7 járatot számoltam meg az előbbi menetrendben (a főidényiben). Vissza ugyanennyi.
2014. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen csúcs vagy! Egyből meg is értettem,hogy kell nézni azt a menetrendet!:)
2014. aug. 14. 19:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Siófokon hol parkoljuk le a kocsit ahol jó helyen lesz? Köszi!
2014. aug. 15. 15:14
 8/12 anonim ***** válasza:
A Sió-csatorna indulásától nyugat felé, a Horgony utca kezdetén van egy placc (holvan.hu-ból vett koordináták: 46°54'22.89"N 18°02'46.96"E), illetve vele szemben egy parkoló ahol szinte mindig lehet helyet találni. Innen a Baross Gábor hídon át a Krúdy sétányra kell átsétálni, ott van a személyhajó-kikötő (a kikötőmedence keleti oldalán).
2014. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most meg a KOMP-ot magyarázzátok el légyszíves,mert a hajós honlapon azt olvastam,csak egy bizonyos létszámmal indítanak kompot. És a komppal nem csak a kocsit lehet vinni,hanem személyeket is szállít (jóval olcsóbban,ha jól láttam,mint a hajó). Megint Lelle-Füred lehetőségei érdekelnek. KÖSZÖNÖM!
2015. jún. 11. 12:21
 10/12 anonim ***** válasza:

A Szántódrév-Tihanyrév kompnak szezononként van egy közzétett menetrendje, amit a [link] honlapon megtalálsz. Ekkor biztosan indul a komp, ha egy utas van, akkor is. (Sőt, ha egy utas sincs, akkor is, mert lehet, hogy a túlpartról lesz. )

Ha a forgalom nagysága indokolja, akkor további járatokat indítanak, azaz, ha megtelik, elindul. De ez a menetrendben szereplő időpontokra nem vonatkozik, akkor mindenképp indul. 

Gyakorlatban a komp egy oda-vissza fordulója 22 perc körül van. Ebből 7 perc a tényleges menetidő egy irányban, ehhez jön a kikötés ideje, hídnyitás, utascsere. Így a menetrend szerinti (azonos révből) 40 percenkénti indulást 1 komppal le lehet bonyolítani. 2 komppal 11 perc, 3 komppal 7 perc körüli követési időt tudnak biztosítani, ha nagyon pörgetik. 

A komp nemcsak autókat visz, hanem utasokat és szinte bármit. Az alábbi helyen találod a díjszabást: 

[link] /Hajozas/Dijszabas/Komp 

A személyjegy 600 Ft. De még a bringóhintó is benne van :-) 

Nyilván azért olcsóbb, mint a hajó, mert csak 1.5 km-t megy. 

2015. jún. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!