Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szeptemberben költözök Budapes...

Szeptemberben költözök Budapestre. Bármiféle tipp?

Figyelt kérdés

Bármivel kapcsolatos hasznos tippet várok, amik jól jöhetnek a jövőben :) közlekedés, elkerülendő részek, bevásárlás, szórakozóhely, szóval tényleg minden... praktikák stb :)


köszi!

19/l



2014. aug. 16. 14:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Én a közlekedésről szólnék pár szót méghozzá azt hogy az autósok eléggé megvannak őrülve és emiatt sok is a balesetet, tehát renkívül gyorsan mennek, a zebrát például nem veszik figyelmebe stb. Én ezeket vettem észre az ottöltött negyed évben. Sok sikert a költözéshez. :)
2014. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Ahogy az előző mondta, az autós közlekedés - főleg a belvárosban eléggé problémás. A tömegközlekedés elég sokszínű, buszok, villamosok metrók mindenütt, de gyakori a késés-csúszás. A jegy meg elég drága, de ha napi szinten kellenek egy bérlettel még egész jól megúszhatod.


Nem tudom, honnan jössz, mennyire "vidékről", de ha kisebb településről, akkor az ottani mentalitást én félre tenném. A pestiek sokkal önközpontúbbak (ezt nem mint bántó dolog, hanem hogy pl nem fog mindenki mindig köszönni, ilyesmik) ja, és mindenki rohan.

+ Itt célszerű magabiztosan létezned, mert ha nagyon elveszettnek tűnsz, azt a problémás emberek kiszúrják.


Viszont legalább 1 éjjelnappali kb minden 2. utcában van, így éhen nem fogsz halni, éttermek, boltok, nagyáruházak folynak a csapból is (1-2 részen már túlon túl sok is van belőlük), így a vásárláshoz nem kell beutaznod az egész várost. Ugyan ez vonatkozik a szórakozóhelyekre és hasonlókra.


Bocsi, ha kissé össze-visszára sikerült, de igyekeztem válaszolni a kérdéseidre. :)


(elkerülendő résznek mondják a 8. kerületet, de mivel én még az életben nem jártam arra, erről személyesen nem tudok nyilatkozni)


És sok sikert a költözéshez, remélem minden simán megy majd! Amúgy meg jó hely ez a Budapest, csak hozzá kell szokni ehhez a "nagyvárosi-mentalitáshoz", ahogy kedves győri barátnőm mondta.


18/l Pestről

2014. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Nem kell tartanod Budapesttől, csak egy város ez is.

Csúcsidőben elég nagy a rohanás, ez lehet, hogy elsőre talán fura lesz. Szórólaposokkal, kéregetőkkel, kérdőív kitöltőkkel, ha meg akarnak állítani, ints feléjük, hogy nem és ne állj meg nekik. Szórólaposokkal különösebb problémám nincsen azon kívül, hogy pocsékolják a lapot, de előfordult néhányszor olyan, hogy megsajnáltam egy szórólapost, venném el amit nyújt felém, erre kiderül, hogy azt "meg kell vennem" valahány forintért, ami persze nem zsebre megy, hanem a szegény gyerekeknek, blablabla. El ne hidd. Szóval ezért az a legegyszerűbb, ha megállás nélkül tovább mész.


Szórakozóhelyeket úgyis hamar megismered valószínűleg, de 1-2 népszerű hely például: Morrison's 2, Doboz, Corvintető, Dürer kert, Instant, Budapest Park, A38. Ha bemész egy ilyen szórakozóhelyre, nagyon figyelj a táskádra, nehogy kilopjanak belőle valamit! (Barátnőmnek az Instantban lopták el a mobilját)

Amúgy szerintem nem árt, ha beszerzel egy paprika sprayt, mégis is ad egy kis biztonság érzetet, és nem árt félni, mint megijedni. :) Nekem is van egy, szerencsére eddig soha nem volt szükségem rá, hogy használjam, de éjszaka amikor megyek haza buliból egyedül, akkor mégis csak jó, hogy velem van.

Ja igen, a romkocsmák is népszerűek, Szimpla kert például.


Budapest nevezetességeit mindenképp érdemes végignézni, azok nagyon szépek! Ez végül is triviális, de azért egy bekezdést megért. :)


Ha édesszájú vagy, érdemes betérned Sugar Shopba, ott lehet kapni macaront, meg még mindenféle finomságot. Vagy népszerű cukrászda a Daubner, Gerbeaud, viszont ezeknél az árak is húzósak.


Fagyozónak a Gelarto Rosa-t ajánlom, ahol rózsa alakú fagylalt kapható. Jó még a fragola, Levendula is.


Vásárlásnak tulajdonképpen amit csak akarsz, Westend, Aréna Pláza, Allee, Corvin stb... Nagyon sok van, kisebb-nagyobb, amelyik neked szimpatikus. Érdemes akkor elmenni bevásárolni, mikor ilyen szezon végi vagy eleji leértékelések vannak, vagy Glamour napokon.


Ha unod a betont, akkor elmehetsz a Margitszigetre, Kopaszi-gátra, Népligetbe.


Egyelőre ennyi jutott eszembe!

Remélem tudtam segíteni, és élvezni fogod az itt létet! :)

2014. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat! :)


Közlekedéssel kapcsolatban írnátok pár dolgot, hogy hol lehet bérletet venni, hány forint, hogyan kell használni (mármint hogy a bérletet mindig lyukasztani kell, vagy mikor kell használni?), a metrón meg egyéb járműveken bemondják a következő megállót?

2014. aug. 16. 22:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A tömegközlekedés egyáltalán nem vészes, nagyon jó az utastájékoztatás. Minden járművön egységes FUTÁR rendszer van, mindig be van mondva a következő megálló, sőt, ha van a közelben, hozzá van téve, hogy "metróállomás" vagy "hévállomás".

FUTÁR csak a héveken és a metrókon nincs, de ott is be van mondva a következő megálló, sőt, metrón a többi metróra való átszállás is, magyarul, angolul.

Legtöbbször, ha a vonalat keresztező villamosvonalat felújítják, akkor bemondja a hangszóró, hogy mettől-meddig járnak a pótlóbuszok, hol lehet rá felszállni.

Azon majd ne csodálkozz, hogy sok megálló nevében két utcanév van, pl. Stefánia út/Thököly út vagy Etele út/Fehérvári út, ezek az említett utak kereszteződését jelölik.

Érdemes belájkolni a facebookon a BKK - Budapesti Közlekedési Központ oldalát, mindig perceken belül kiírják, ha történt valami baleset, vagy műszaki hiba, és pótlóbuszok járnak villamos vagy metró helyett.

Jegyet, bérletet bármelyik pénztárból vagy nagyon egyszerűen 0-24 működő automatákból tudsz venni, ahol többek közt PayPassal is fizethetsz. Bérletet nem kell lyukasztani, csak az igazolványszámot ráírni (illetve automata esetében bepötyögni, és ő rányomtatja).

Ha vannak kérdéseid, vagy homályos területek, akkor menj el a Keleti Pályaudvarnál levő BKK Ügyfélszolgálatra. Sorszámot kell tépni, minden jegy- és bérlettípus megvásárolható és szívesen tájékoztatást adnak mindenről, amit tudni szeretnél.

Bérletpénztárban ne felejtsd el, hogy FELSŐOKTATÁSI bérletet kérsz, külön van, de ugyanannyiba kerül, 3400 forint körül. Mindenre jó, metróra, hévre, trolira, villamosra, buszra, fogaskerekűre, sőt, hétköznap a hajókra is. Viszont a közigazgatási határokat vedd figyelembe, ha a városhatárra utazol, mert sok járat a belvárosból indul, de kimegy környéki településekre, mint pl. Budaörs, Pécel, Gyál, stb. Ezekre a szakaszhatárig érvényes a belterületi bérlet, de azon kívül már nem.

Az éjszakai közlekedés is nagyon jó, a legtöbb járat félóránként indul, behálózzák az egész várost. A 6-os villamos 0-24 jár a nagykörúton, éjszaka 15 percenként.

Itt megtalálod az összes pénztárat, automatát, viszonteladót:

[link]

Itt a menetrendeket:

[link] - ha a járat mellé egy bekarikázott felkiáltójel van téve, akkor az azt jelenti, hogy valamilyen terelés, megállóáthelyezés van érvényben a vonalon, érdemes elolvasni.

Itt vannak sematikus térképek:

[link]

De egyébként a google maps is ismeri az összes BKK járatot, az útvonaltervezőjét is könnyebb használni, mint a vonalhálózati térképeket böngészni.


Bevásárlás - bárhol, ahol neked kényelmes. Én régebben az Auchanba jártam mindig, mert olcsó, és nagy a választék, csak sajnos a város nem minden pontjáról lehet elérni könnyen. Kis Spar minden mennyiségben, mint a gomba, lassan már csak azért zárjuk a lépcsőház ajtaját, nehogy éjszaka nyisson egy Spar a pincében... De TESCO-ból is van nagyon sok, főleg a külvárosban, nekem fél órás úton belül két 0-24 TESCO Extra van.


Elkerülendő részek? Főként a 8. kerület, de annak a hírét gondolom már te is hallottad. Kicsit árnyalja a képet, hogy a nagykörúton (József körút) belül teljesen normális, viszont attól kintebb elég rizikós. Azért nem kell annyira kétségbeesni, mert pl. a Corvin Plaza vagy a SOTE egy-két kollégiuma meg az Óbudai Egyetem gazdasági kara is ott van.

Kerülendő utcák:

Dologház, Magdolna, Koszorú, Práter, Dankó, Karácsony Sándor, Diószeghy Sámuel, Dobozi, Kálvária tér, Szigony, Tömő. De nagy valószínűséggel semmi dolgod nem lesz arra, úgyhogy nem kell bemagolni ezeket sem.

Én egyszer még "friss pesti" koromban betévedtem barátnőmmel a Magdolna és a Koszorú utcába, ráadásul este, hát eléggé folyt rólunk a víz, amíg kijutottunk, de nem történt semmi :)

Kicsit rosszabb környék a IX. kerület is, de az már nem durva egyáltalán, inkább csak annyi, hogy a szegényebb "proli" réteg lakik ott.

Illetve, a Keleti Pu.-nál estefele már érezhető, hogy közel van a nyolc, de az sem vészes. Nem fog senki meggyilkolni és eladni a szerveidet :)

2014. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Én amúgy élelmiszer bevásárláshoz nem is annyira az Auchant meg Tescot-t ajánlom, hanem a Lidlt, és talán az Aldit, amiket mi veszünk ebben a kettőben, azok általában olcsóbbak, mint az Auchanban vagy Tescoban. Érdemes nézegetni a heti újságjaikat is, abban vannak benne az aktuális akciós termékek.


Ja, én még ajánlom a [link] oldalt.


Visszatérve a kajálásra (mert én imádok enni, és imádom a finom ételeket is), még ajánlom a Kálvinon a LEVES. nevű "büfét" (azért nevezem büfének, mert beülni nem lehet). Itt minden nap mindig 5 új levest adnak, és ilyen izgalmasabbakat, mint kakukkfüves kukorica, bazsalikomos paradicsom, mexikói csirke, tandoori csirke stb. 450 Ft kb. 3 dl.


Egyik barátnőm kedvence a Bubble Tea, ilyet a a Ferenciek terén ihatsz, vagy a Westendben, de biztos lehet kapni máshol is, de fejből ezt a kettőt ismerem.

Mostanában nagy divat még ez a Yono Yogo joghurt, ilyet is kapsz a Westenben, vagy a Mammutban.


Puccos éttermekben én sem sokszor és sokat jártam, de valamikor nyár elején elmentünk a Gundelbe enni egyet, és azóta visszavágyom oda! Vasárnaponként all you can eat van, mi is azon voltunk, 6800 Ft/fő. Igazán szép, igényes hely, már el is terveztem, hogy első 4-5 havi fizetésemből meghívom a szüleimet egy vacsorára a Gundelbe. :)

De jó még a Trófea Grill étterem, ha már all you can eat, akkor ár-érték arányban az a legkifizetődőbb.

Vagy minden évben van Torkos Csütörtök, azon a napon egy csomó étteremben 50% kedvezménnyel tudsz enni.


Útvonaltervezéshez én a google térképet használom mindig, beírod, hogy honnan, hová, hogyan, és kidobja, hogy milyen lehetőségeid vannak az átszállásra, melyik a leggyorsabb megoldás (persze beállíthatod úgy is, hogy legkevesebb átszállással szeretnél eljutni valahova, akkor azokat a lehetőségeket dobja ki neked). BKV bérletet úgy tudod "érvényesíteni", hogy amikor lemész az aluljáróba, akkor általában a mozgólépcsők elején már ott állnak az ellenőrök, és nekik kell felmutatnod a bérleted, meg a diákigazolványod hátulját, hogy lássák, hogy érvényes matricával utazol. Néha megkérik, hogy vedd ki, olyankor ellenőrzik, hogy ugyanaz a szám szerepel-e a diákon, mint a bérleten, vagy hogy tényleg a te képed van-e a diákodon.


2. voltam.

2014. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Bocsánat, a 3. :)
2014. aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Uuu koszonom! Ez nagy segitseg volt! :)

Annyi eszembe jutott meg hogy ugye egyetemre fogok jarni (obudai 8. Ker) es egyedul lakok, ezert nem tudok minden nap fozni magamnak.. Tudtok a kornyeken ilyen olcsobb fajta menza feleseget?

2014. aug. 17. 08:04
 9/13 anonim ***** válasza:

UFF pont a Tavaszmező utcába fogsz járni? Akkor eltaláltam.


A Mester utca / Ferenc körút vilimegállónál van egy egész jó török étterem, asszem Istambul a neve, az árak sem olyan rosszak.

Az Angyal utcában ott van Marika néni kávézója, amit minden pesti egyetemista ismer és odáig van érte. [link] A jelszavas (jelszó: béke) burger 1000 Ft, és kétszeri kajálásra elég, kb 25. centi az átmérője.

A Harminckettesek terén egyébként van egy McDonald's, egy sajtburger menü nem tudom, mennyire elég neked :)

Amúgy Budapesten jellegzetesség, hogy kb minden 500 méteren találsz egy kínai éttermet, ahol ugye menü-alapon működik a dolog, 5-6-700 forintért már komplett ebédet kapsz.

Egyébként török étterem a Corvin negyednél is van, a Sahara, de arról nem tudok nyilatkozni.

2014. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ilyen egyetemistákra szabott kajáldákat itt tudsz nézni: [link]
2014. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!