Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szeptemberben költözök Budapes...

Szeptemberben költözök Budapestre. Bármiféle tipp?

Figyelt kérdés

Bármivel kapcsolatos hasznos tippet várok, amik jól jöhetnek a jövőben :) közlekedés, elkerülendő részek, bevásárlás, szórakozóhely, szóval tényleg minden... praktikák stb :)


köszi!

19/l



2014. aug. 16. 14:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nagyon sokat segítettetek! :)


Az jutott még eszembe, hogy ha pl az elején el eltévedek a városban(:D) vagy csak útvonaltervezőt szeretnék használni, akkor mekkora eséllyel fogok wifit találni, amik nincsenek jelszóval levédve? Mobilnetem nincs, nem is lesz, azért kérdezem :)

2014. aug. 19. 14:57
 12/13 anonim válasza:

Ne alapozz arra, hogy majd wifit találsz, bár plázákban, bevásárlóközpontokban általában van normális, használható. Én mielőtt új helyre mennék, mindig megnézem neten az útvonalat és leírom magamnak, így nem tévedek el :). [link] De tényleg elég jól ki vannak írva a megállókban az útvonalak, járatok, térképek is vannak. Az elején minden ismeretlen lesz, de a főbb útvonalakat hamar megtanulod (gondolok itt a metróvonalakra, illetve a 4-6-os villamosra). Bérletet millió helyen tudsz venni,3450 Ft és ez aznaptól érvényes, amikortól te kéred. De pl. van féléves bérlet, ez összességében ugyanannyiba kerül, mintha havonta venned, persze nagyobb értéke van, még jobban kell rá vigyázni. Néha előfordul, hogy műszaki hiba miatt, javítás miatt, baleset miatt stb. nem jár a villamos, busz, ez nagyon őrjítő tud lenni, de ne ess kétségbe. Ilyenkor jönnek a pótlóbuszok. :D Általában elég nagy a tömeg a járműveken, figyelj nagyon a cuccaidra. Az éjszakai közlekedés is viszonylag jó, de azért van, hogy sokat kell várni a villamosra, buszra. Jobb, ha nem egymagad közlekedsz éjszaka. Illetve ajánlom, hogy ments el a telefonodba egy taxi számát, tudom drága, de sosem lehet tudni mi hogy alakul, vésztervnek jó.

Sok fura emberrel fogsz találkozni és fura dolgokat látni, de ezt is megszokod majd. :D Sok a kéregető sajnos mindenhol, még a villamosokon, metrókon is előfordul, hogy odamennek az emberhez valamilyen szöveggel és kéregetnek.. az a legjobb, ha nem állsz le velük beszélni meg nem veszed fel a szemkontaktust, esetleg egy határozott "nem tudok adni, sajnálom"-ot mondhatsz, de ne foglalkozz velük. Nagyon sok a sanyarú sorsú ember, nagyon rossz őket látni mindennap.

Mivel lány vagy, készülj fel, hogy kapsz majd sok idegentől sok érdekes bókot. :D de ezen esetekben is a legjobb sokszor úgy tenni, mint ha meg sem hallanád. Mielőtt úgy tűnne, nem azt mondom, hogy senkiről ne vegyél tudomást, de sok esetben a legjobb, ha közömbös maradsz, úgy kevésbé érhet baj.

Bár ezt fogod majd látni ahogy jársz-kelsz a városban, hogy a legtöbb ember tudomást sem vesz a körülötte lévőkről. Mindenki elvan a saját kis világában elmélyedve a telefonjában. Vicces, amikor ülsz a buszon és 10 emberből 9 a telefonjával van el. Sokszor lehet majd olyan érzésed, hogy rohan az egész város és olyan személytelen az egész.. legalábbis én szoktam ezt érezni, de ettől függetlenül meg imádom Budapestet. :D

Bevásárlás: ahogy már írták a sok kis üzlet mellett a belvárosban is rengeteg kisebb tesco, spar, interspar, aldi van. Szóval egy bevásárlásért sosem kell majd sokat utaznod. Érdemes mondjuk egyszer egy héten egy nagyobb bevásárlást csinálnod, főleg ha főzöl is, aztán már csak elég pékségbe vagy zöldségesbe leugranod, ha kell valami. Én utóbbi időben piacra is elkezdtem járni, mert a bolti zöldségektől-gyümölcsöktől nem vagyok elájulva.

Elég drága sajnos az élet pesten, de lehet azért spórolni egy kis odafigyeléssel. Egyik ismerősöm pl. felírja rendszeresen, hogy mennyit mire költ, ebből sok mindent le lehet szűrni egy idő után, és ha kell akkor látod, hogy hol tudsz spórolni.

Pestben az a jó, hogy nem tudsz unatkozni, mindig lehet programot találni.

Az Óbudai környéke nem feltétlen a legszebb, de nem annyira gáz azért. Tudom, mert a tavaszmezőbe járok rendszeresen matek korrepetálásokra. :D

20/lány

2014. aug. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Koszonom! :)
2014. aug. 21. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!