Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Felrázhat álmomból a BKK ellenőr?

Felrázhat álmomból a BKK ellenőr?

Figyelt kérdés
Minden reggel (4óra), ugyanazzal a hévvel járok munkába és ugyanaz a kaller van rajta 98%ban. Ő már arcról megismer, de az igazat megvallva pofátlan egy nőszemély. Gyakran elalsom , mert a koriai időpont a "ságuldás" és a finom zötykölődés öszefognak. De akkor félúton jön ez a némber és megrázza a vállam -.- Kb minden regel -.- Megteheti, hogy hozzáér az utashoz? Mert már 4 napja is fejből tudta, hogy 8-áig érvényes a bérletem -.- De azért had ne aludjon az a szerencsétlen!!!
2014. szept. 19. 07:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
26%
Elvileg joga van hozzá, arra hivatkozva hogy köteles meggyőződnie az érvényes menetjegyről vagy bérletről. Az ilyen ellenőröket egyik ismerősöm találóan turbóscselédnek nevezte el. Kifejezve azt hogy az alacsony fizetéséért és cselédsorsáért olyan lelkiismeretesen cseszegeti az utasokat mint ha Skandináv fizetése és munkakörülményei lennének.
2014. szept. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
10%

Az 1-es vagyok ismét.

Üzenem az említett turbóscseléd ellenőröknek, akik ellenszenves magatartásukkal cseszegetik az utasokat, hogy eljöhetnek hozzánk idős édesanyámat gondozni. Ott kiélhetik turbóscseléd szolgalelkűségüket. Fizetségként kapnak ételmaradékot és ha jól viselkednek akkor a már üres disznóólban ingyen szállást is kapnak. Ilyen munkára kellene befogni őket, napi 24 órában, hátha attól némi tiszteletet tanulnának az utasok felé.

2014. szept. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Mi lesz ebből a világból, ha már az ellenőrök is kezelik a jegyet, megnézik a bérletet!? :D

Ő sem alszik négykor, hanem ezek szerint fent van és dolgozik.

"Felrázhat álmomból..." - Nekem is problémám lenne vele, ha más vekkerét kéne játszanom ahhoz, hogy végezhessem a munkámat. Plusz ha veled kivételt tesz, akkor a Józsika otthon felejtett bérletét is elnézheti, meg a Julika "Én esküszöm vettem jegyet, csak elhagytam" szlogenjét is benyalhatja, stb.

"Mert már 4 napja is fejből tudta, hogy 8-áig érvényes a bérletem" - Ja, csak ha nem kéri el és nincs nálad, őt meg ellenőrzik azért őt rúgják mi a munkahelyéről, nem téged.

Én ezt vonaton úgy csináltam, hogy odamentem az állomáson ahhoz a részhez ahol ő leszállt, és rögtön felszállás után megmutattam neki a bérletet. Onnantól kezdve aludtam a vonaton és senki nem ébresztett fel.

2014. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán milyen jogon szól hozzád a kaller? Meg néz rád?
2014. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Igen, joga van, ez a munkája. Aludni otthon kell, ha a héven elalszol, számítsál erre.
2014. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
21%
Nekem nagyon ellenszenvesek a jegyellenőrök vagy a csoportosan járó kallerek. Persze mindig érvényes jegyem van és minden utazási szabályt betartok. Viszont páldául a budapesti metróban láttam már olyat, hogy 5-6 megtermett ellenőr közrefogott egy megszeppent kislányt, aki félelmében sírva fakadt. Persze érvényes bérlete volt, amit aztán elő is kotorászott. Mikor utána engem is közre fogtak, erős idegzetű férfiként még én is megszeppentem, úgy néztek ki mint akik ki akarnak rabolni. Ráadásul tele volt mindegyik tetkóval, férfi létükre fülbevalóval. Majd zseblámpával és nagyítóval gondosan vizsgálták a jegyemet, mint ha hamisság gyanúja merülne fel. Eddig nem szóltam semmit az ilyen ellenszenves magatartásért, még a kislány megijesztéséért sem. De kérem akinek alkalama adódik rá, juttassa eszébe a közlekedési társaságokat, ahogy én is teszem, hogy az ellenőröket hajtsák már ki munkaterápia céljából pályaépítési munkákra is, minden hónapban legalább egy hétre. Hátha attól rokonszenvesebb magatartásra nevelődnek. Elhiszem hogy aki iskolázott, aki intelligens és tanult, azok többsége külföldre távozott dolgozni vagy kitelepült. De könyörgöm, jegyellenőrnek csak a társadalom söpredéke jut? Nem jutna olyan aki tetkómentes, homoszexualitását nem hangsúlyozza ki fülbevalóval és képes viselkedni legalább egy kislánnyal? Tényleg nem jelentkezik jegyellenőrnek olyan aki intelligens, minél iskolázottabb? Netán diákmunkát végző?
2014. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%
Ez a dolga. Persze, hogy felébreszthet. Sőt, ha esetleg rosszul lett az utas és eszméletlen akkor a kutya nem nyúl hozzá csak a jegyellenőr. Persze, a te esetedben nem ez a helyzet, de akkor is. Én azt csináltam amikor bejárós voltam, hogy egy nyakba akasztható átlátszó tartóba raktam a bérletem. A kaller látta, hogy van, látta, hogy érvényes. Nagyon ritkán ébresztett fel (én is mindig alszom buszon, vonaton :D ).
2014. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben még örülnék is neki, hogy felébreszt. Kinek kell az, hogy ilyen hülyeség miatt, hogy elaludt a vonaton, levonjanak a béréből? Nekem nem kéne.
2014. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%
Kedves 1-es ugyan mi tisztelnivaló van az ilyeneken, mint te?
2014. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
48%
Régebben sokszor mentem ki biciklivel Passauig a Duna menti kerékpárúton. De volt úgy hogy az utat vagy oda, vagy visszafelé vonattal tettem meg. A hosszú úton egyszer sem zaklatott sem kaller, sem ellenőr, hogy van-e jegyem. Hanem az utasokat megtisztelték bizalmukkal, miszerint ha vonatra ültek, akkor vélhetően jegyet is vettek vagy bérletük van. Viszont a Hegyeshalom után a magyar szakaszon Győrig, már volt olyan eset hogy háromszor is kérték a jegyemet, ráadásul néha csoportosan. Szinte az jutott eszembe hogy netán még érvényes a vasfüggöny is. A magyar szakaszon olyan is volt, hogy ugyanaz a kaller kétszer is ellenőrizte a jegyemet. Mire határozottan fülébe rágtam hogy Győrig érvényes, és le is fogok ott szálni, és kérem ellenőrizze hogy tényleg leszállok-e. Mert mi van ha netán a Győr utáni 3 km-re lévő faluig elbliccelek? Idióta banda, az nem számít nekik hogy a munkájukból felépített egykori közvagyont gazemberek privatizálták, de azt háromszor is ellenőrzik hogy az utasnak van-e érvényes jegye.
2014. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!