Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A személyvonatokon lévő...

Gyuribacsika kérdése:

A személyvonatokon lévő pótjegy mit takar és megvételkor miben különbözik egy sima jegytől? Mért kerül plussz költségbe? Hogyan kell elképzelni az egész dolgot?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 13:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

MÁV-START SZÜSZ

9.4. Útmegszakítás

9.4.1. Az érvényes menetjeggyel az utazás oda- és visszaútban tetszőleges

számú alkalommal megszakítható, és később tovább folytatható.

Útmegszakítás esetén a menetjegyet az útmegszakítás

igazoltatása céljából a vasútállomás ügyeletes alkalmazottjának a

vonat megérkezésétől számított egy órán belül be kell mutatni.

Ha az utas utazását jegykiadásra be nem rendezett vasútállomáson

(megállóhelyen vagy olyan vasútállomáson, amelyen a vonat

érkezésekor a szolgálat szünetel) szakítja meg, az útmegszakítást

- leszállás előtt az utas kérésére - a jegyvizsgáló igazolja.

2014. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Jajj de jó,ha a gyakorlatban is így van, tehát ha jól értem leszállok útmegszakítás céljából az adott állomáson (Tatabánya alsógalla), hogy elintézzem az ottani dolgom, leszállás után bemegyek a jegypénztároshoz ha minden igaz és odaadom a Budapestig szóló jegyemet neki, hogy ráírjon valamit igazolás céljából, a jegyemet visszakapom, majd miután folytatni szeretném az utamat kb. 1 óra múlva, egy másik szintén Pestre tartó vonatra felszállhatok és zavartalanul nyugodtan utazhatok vele Pestre, mintha meg sem szakítottam volna az utamat. Jól értem ?
2014. nov. 22. 15:57
 13/13 Márciuska ***** válasza:
Csak vigyázz, mert ahogy elolvastam a szabályt, eszerint ahol nincs jegypénztár, ott még leszállás előtt a kalauzzal kell ugyanezt megcsináltatni. Egyébként jól érted.
2014. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!