Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen nem budapesti városban...

Milyen nem budapesti városban élni?

Figyelt kérdés

Debrecen, Szeged, Pécs, Győr, Sopron stb.

Mondjátok el, milyen nem budapesti városban élni.


Én Budapesten élek és nem látom olyan sok előnyét, ellenben minden közlekedési eszköz tömve van, minden út tele autókkal, csúcsidőben lépésben megy a közlekedés, mindenhol emberek. Lehet, hogy van egymás mellett 15 pláza, de ha csak 1 lenne ott is megtudnám venni ami kell.

Meséljetek, milyen egy kisebb városban lakni.



2015. ápr. 21. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Leszámítva a legnagyobb városokat a tömegközlekedés vidéken alig létezik. Lehet hogy nem tetszik pesten a zsúfolt busz, villamos de legalább nem kell 1-2km-t gyalogolni, egy órát várni néha... Étterem alig, ha a GM site-on csak tíz pontos étteremre keresel, Budapesten kívül az egész országban nincs húsz, ebből három a Balatonnál, három Pécs környékén, az ország többi részére meg jut egy tucat, oszt kész.


Szóval, ha van autód és nem félsz attól mennyi lesz a benzinköltség akkor el lehet létezni.

2015. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen jó, sokkal emberibb, mint Bp.

De inkább nyugat felé menj. Lehet egyébként kisebb városokban biciklivel is járni, nem kerül pénzbe és megvan a testedzés is.

2015. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Mint Romániában, vagy Budapesten 20 évvel ezelőtt.
2015. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Győrben lakom társasházban. Nem tűnik annyira forgalmasnak és rohanósnak mint a főváros. Viszont tipikus iparváros. Olyan érzésem van hogy a sok külföldi cég (pl. Audi) idevonzotta az országból az ipari munkavállalókat, főleg a betanított, esetleg szakmunkásokat és nem jellemző hogy sok lenne az értelmiségi. Meg olyan érzésem van mint ha mindenki csak a külföldi cégek kiszolgálásával lenne elfoglalva, ugyanakkor a saját élőhelyével egyik sem törődik. Jellemző hogy egy lakótelepet teleszórnak csikkekkel vagy kutyapiszokkal vagy összefirkákják a falakat, míg a külföldi cégek tulajdonát naponta sterilre nyalják. Tervezem az elköltözést mert egyrészt ez így egyáltalán nem az én világom.

Valaha voltam kollégista Pápán. Az egy valódi iskolaváros, szinte érezni az élénk szellemi életet. Ott nem csak rohanásból áll az élet mint Győrben vagy Bp-en. És érezni hogy vannak értelmiségiek is, nem vonzódtak oda az ország szakképzetlen munkavállalói mert nem jellemző a külföldi multi odatelepedése.

Nem volt kérdés de megvan a falusi szomszédmentes szülői ház is. Mondanom sem kell hogy számomra az a legfantasztikusabb hely a csenddel, tiszta levegővel, nagy területekkel a természetben. Oda akarok visszaköltözni. Győrben csak megszokásból vagyok, itt végeztem az egyetemen. Csak sajnos a rendszerváltással és a sok multi idetelepedésével a város teljesen átalakult, nagy része ahogy írtam olyan lett hogy a lakók nem tekintik magukénak hanem valami szeméttelepnek nézik.

2015. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem 5-6 évet pesten, viszont soproni vagyok.

Pesten nem mindegy hol laksz, a 12 és a 10 ker között pl zongorázni lehet a különbséget, a 12 teljesen élhető.


Sopron az utóbbi években sajnos nagyon kezd megváltozni, a sok bevándorolt Kelet-MO-i szerencsevadásznak "köszönhetően". Az ingatlan/albi árak az egekben, egy panelt is elkapkodnak 100ezer+-ért. Ha nem dolgozik valaki Ausztriában akkor szinte ki sem adják, illetve ha nincs ismerőse valakinek, aki feketén odaadja olcsóbban.

Egyébként a város csodás, látszik hogy van pénz, a helyi gazdaság pörög a magas vásárlóerő miatt. De ez régen is így volt.

Én 100x jobban éreztem magam mindíg Sopronban mint Pesten.

Itt még megvan a helynek a kisváros feelingje, kis túlzással mindenki ismer mindenkit, főleg ha itt nőtt fel az ember.

2015. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl biztató, még amiről azt hittem, hogy előnynek számít (ausztria közelsége a nyugati városokhoz) még azt is kiforgatják és rossz lesz belőle
2015. ápr. 22. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez azota valtozott meg miota nem kell munkavallalasi engedely ausztriaba es boldog-boldogtalan ozonlik be a varosba hogy onnan ingazzon. Ok hoztak magukkal a mentalitasukat. Sopron egy kulturvaros volt mindig is, nagyon jo kozbiztonsaggal, de a sok betelepult nem erzi magaenak a varost es nem teszi magaeva a szellemiseget sem. Es ez baj, lassan ki kitehetjuk a "megtelt" tablat a varos hataraba.

[link]

2015. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

30 ezres városban lakom, buszok csak óránként vannak, vannnak olyan helyek ahová egy nap 3-4szer megy ki és csak hétköznap, de akkor is üres szinte a busz, kivéve reggel. Mindenhová gyalog kell menned, ha nem vagy hajlandó biciklire ülni, már pedig én nem vagyok hajlandó. Este meg már nincs semmi, kihalt még a belváros is, ha épp nincs ott semmi, általában pedig nincs, csak ünnepekkor, akkor szoktak lenni de akkor sincs szerintem tömve. A bevásárló központ a belvárosban csak egy sparból, egy könyvesboltból, egy dm-ból, t-home-ból, halboltból, gyógyszertárból áll, elég kicsi az egész, belátni az egészet. Kajálda sincs bent, nagyon uncsi. Minden tiszta drága az osztrákok meg a szlovákok miatt, de inkább előbbiek miatt. Fogorvoshoz nem tudsz elmenni mert a gatyád rámegy, sztk meg mindennél vállalhatatlanabb. Egyéb sztk-snál a kórházon belül mindenki bunkó és szart se csinálnak. Nem ér semmit az egész. Cserébe vársz 2-3 órát hiába van időpontod. Éltem Pesten is és ha azzal kéne összehasonlitani hát kritikán aluli akkor.

Az ottaniak is elég furcsák.... Itt nincs pláza amúgy, az a bevásárló központ nem számit annak, pedig az van ráirva h bevásárló központ, még annak is rossz. Néhány kis bolt össze van vonva egy épületbe és ennyi.

Muszáj itt laknom mert csak itt van normális házunk, a pesti ház meg már vállalhatatlanná vált. Ez van.

Győrbe át szoktam járni, van ott az árkád, meg a győr pláza, árkád sztem jobb, de a plázában van a moziban. Ott azért van élet, péntek és szombat este a belváros tele volt részeg tinédzserrel, na az nem tetszik, de olyan pesten sztem mégtöbb van, attól egyszerűen felfordul a gyomrom.

Győrben kb negyedóránként vagy húsz percenként járnak a buszok, de vannak ritka járatok is. Nem szoktak az emberek bliccelni, teljesen más mint pesten. Ha szoktak is akkor ritkábban. Azonban gyalog is el lehet jutni több helyre is. A nagy tescoba indul ingyenes tescos busz. Külső városrészekbe inkább busszal érdemes menni, nem kell ötszázszor átszállni, 250 ft a jegy.

A kis városban 230 ft a jegy. Ha a belvárosban lakik ott valaki, mindenhová ki lehet jutni fél óra alatt kb. Ha a város egyik oldaláról a másikba akarok elmenni gyalog, kb egy óra alatt elérhető. Na jó ennyi jutott most eszembe. Az éghajlat is más erre felé mint pesten, pedig csak 160 km az egész, Győrtől 120 de még ott is más. Nyáron hűvösebb van jóval, ha meleg van, az állandó széltől nem nagyon lehet érezni. Frizurát nem érdemes csinálni, szét fújja az egészet a szél. Heves viharok nincsenek, amilyenek pesten. Ha van is, akkor elég gyenge nem annyira gyakori, csak megdörren az ég negyed óránként kb. Ennyi a vihar. Voltak már nagyobbak is, de egy nyáron kb 2-szer ha van olyan. Télen melegebb van, sokszor eső esik hó helyett, amikor pesten már hó esik. Úgy érzem h idén télen talán forditva volt, itt volt sokszor hidegebb és havasabb mint keletebb felé. Ám akkor sincsenek nagyobb fagyok éjszaka mint az alföldön, Ha ott éjszaka -15 fok volt, itt csak -5, -2. Ám idén néha itt is forditva volt, mikor havas volt a táj. Viszont a nagy szél miatt nem csökken le annyira a hőmérséklet, de hiába ha amiatt hidegebbnek érezzük, átfújja a házat is. Jaj mennyit dumálok, most abbahagyom remélem hasznát veszed

2015. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Hát hiába vagyunk a határ mellett, nem igazán tudunk munkát találni vagy csak nehezen, nekem sem és a tesómnak sem sikerült. Győrbe járunk át mindketten. Útiköltség 90%ban téritve, legalábbis nekem, tesómnek nem tom, annyit mondott h kap még vmennyit rá mert részmunkaidős és ink nem vesz bérletet. Én egy évet vergődem otthon.
2015. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-asnak , Mosonmagyaróvár már inkább 40-ezres város ,hála a sok egytáskás szerencsét próbáló polgárnak, a többivel egyetértek.Itt laktam mindíg , de már én is a Pestre vagy környékére költözésen gondolkodom.
2015. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!