Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen helyekre vinnétek el a...

Milyen helyekre vinnétek el a kulföldi párotokat Magyarországon?

Figyelt kérdés

Június végén megyunk haza kb. 2 hétre. Vannak már ötleteim, ahova elszeretném vinni, de még nem sikerult teljesen kitölteni az idöt.

Szóval inkább az ország nyugati része érdekelne, mert ott él a családom.

Annyit már kitaláltam, hogy 1 napot Budapesten töltunk, aztán 2 napot Siófokon, ahol tandemugrunk, elszeretném ekkor vinni Tihanyba, ill. amit még beterveztem az Ördög-árok környékén egy túra, meg egy nap Bécsbe.

Milyen ötleteitek vannak?

Elöre is köszi a válaszokat!


2015. máj. 20. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ország nyugati felére koncentrálva írok néhány javaslatot:

Tihannyal nagyon egyetértek, olvastam olyan véleményeket, hogy Tihany a világ egyik legszebb helye, de legalábbis nagyon sok érdekesség koncentrálódik ezen a kis területen. Tihany egyes részeit Trieszt mintájára építették, így ez is érdekes lehet egy külföldinek.

Ha érdeklik a történelmi műemlékvárosok, a Balatonon Keszthelyre is elvinném.

Útban Budapestről a Balatonra egy fél napra megállnék Székesfehérváron a királyi sírkertnél.

Pannonhalma egyedülálló és világörökségi helyszín.

Sopront és a Fertő-tavat is ajánlom. Ha van időtök és érdekli a természet, a Szigetközt is megnézhetitek.

2015. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Igazából a családom Györben él és ezért írtam, hogy inkább a nyugati régióra kellenének a tippek. :)

Kb. minden érdekli, nyitott személyiség. :)

2015. máj. 20. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pesten elmennék egy széchenyi fürdőbe. A hagyományos magyar melegvizes fürdők nyugaton elég ismeretlenek.
2015. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ország középső és keleti része is számításba jön, pár további javaslat:

- Dunakanyar, Visegrád, Esztergom

- Hollókő -- világörökség

- Mátra: Kékestető vagy Galyatető, Recsk, Nemzeti Történelmi Emlékpark

- Eger

- nagyon szép az Eger - Felsőtárkány - Répáshuta - Lillafüred országút.

Itt forgatták a Meseautó c. filmet 1934-ben.

- Lillafüred, Bükk-fennsík

- Aggteleki cseppkőbarlang, világörökség

- a közelben van Derenk, romközség, múltunk egy szomorú szelete: Horthy Miklós romboltatta le 1943-ban, mert medvevadász-területet akart itt létesíteni.

(hasonló példa a 20. század második feléből: Iharkút község a Bakonyban, amit a bauxitbányászat miatt romboltak le 1980 körül)

- Debrecen

- Hortobágy

- Kiskunság

- Ópusztaszer

- az Eger - Felsőtárkány

2015. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket. :) Huu, a Dunakanyarra valamiért nem is gondoltam.

Hát ö északi ember, de a fürdö is nagyon jó ötlet!

Köszönöm!!!

2015. máj. 21. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!