Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon nincsenek elhagyatott, lélegzetelállító természeti csodák?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, ott van a Balaton, meg a Dobogókő, meg a Hortobágy... de valahogy nem lehet találni olyan nagy kiterjedésű erdőterületeket, ahol igazán egyedi dolgok őrződtek volna meg, amik igazán messze vannak mindentől. Pl. most voltam nemrég a Hargita-környékén és felmentünk egy fennsíkon található legelőre. Olyan volt, mintha az Alföldet 1000 méter magasba helyeznénk. Igazi érintetlen, vad táj volt, helyi pásztorokkal, nyájakkal. Arrafelé mindenütt forrásvíz és hegyi patakok vannak. Nekünk van egy darab Szilvásváradunk, ami hasonló. Nekünk mindenből valahogy csak egy kicsi jutott. Az egyetlen kivétel a Balaton, de igazából az is sekély, akármilyen nagy kiterjedésű is. A legmélyebb tavunk is csak 60 méter mély, a legnagyobb hegyünk is alig 1000 méter magas. Nincsenek nagy víztározóink, magas hágóink, látványos sóbányáink, vízeséseink, vagy több ezer négyzetkilométeres erdőink. Vagy olyan csodák, mint mondjuk a Plitvicei-tavak Horvátországban, vagy a szurdokok Szlovéniában, Ausztriában. Miért van ez így? Direkt így húzták meg a határokat, vagy mi? Vagy csak ott vannak természeti csodák, ahol hegyek is? Miért nincsenek nagyobb erdőségeink? Ami nagy, azt miért nem gondozzák? Pl. voltam valamikor a Dobogókő felé, de ott is végig az volt az érzésem, hogy egy lehurcolt, letaposott erdőt látok. Valahogy mindenhol olyan bozótos. Nem látok olyan dús, ősi erdőket, mint mondjuk a szlovéneknél. Eddig leginkább csak a Bakonyban láttam olyat, ami olyan igazi őserdőnek tűnt.
2015. szept. 5. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom, hogy ennyire nem tudsz gyönyörködni az országunkban... :-( Igazán sok szép hely van, amiben pl. a külföldiek képesek gyönyörködni (meg én is).

Most voltunk pl a Győr-Veszprém vonalon: olyan szép volt a táj (igen, a Bakonyban,) az általad említett érintetlen szépség, patakokkal, hogy az egész vonat az ablakban lógott :D Amikor jött a kalauz, senki nem figyelt rá, úgy kellett "könyörögnie", hogy megforduljanak az emberek és le tudja kezelni a jegyüket :-)


Tudod, nekem erről, amit írtál, a fél pohár víz esete jut eszembe: Jaj, istenem, már csak egy fél pohár vizem van, szomjan fogok halni, vagy

Jaj, de jó, van egy fél pohár vizem, nem kell szomjan halnom :-)


Kedves szlogenem:

"Meg kell tanulni vágyakozni az után, ami a miénk"

(azaz meg kell tanulni megbecsülni azt, ami van)

2015. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Én egyetértek a kérdezővel, szerintem sincs semmi átlag feletti ebben az országban, elég csak a környező országokat megnézni, mind gyönyörűbb és érdekesebb mint ez. És akkor még nem is beszéltem a távoli helyekről.
2015. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok. Hát igen, épp erről beszélek:

"a szomszéd fűje mindig zöldebb" - és ezért elégedetlen az emberek 90 %-a Magyarországon. Pedig, ha megtanulnánk örülni annak, ami van, akár még BOLDOGOK is lehetnénk. (fúj, ez meg milyen hülye!!! lehet lehúzni :D pedig valamiért csak idejönnek a külföldiek is (Hajdúszoboszló, Keszthely, Hévíz, Tihany) -sőt, még pofátlanul azt mondják pl. Budapestre, hogy szép:-) )

2015. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Van azért pár gyöngyszem, de általában azok is kicsik és ismertek. Mondom, a Balaton egy példa, meg a Tapolcai-medence is pl. gyönyörű. De én pl. az Alföldet utálom. Ott aztán tényleg semmi nincs, a Hortobágyon kívül. Egy sivatag az egész, csak homok nélkül. Néha jó elmenni arrafele, de élni képtelen lennék ott.


Talán az egyetlen, amit fel tudnék hozni, mint egyedi adottságot ebben az országban, az a gyógyvizeink bősége. Pl. a Hévízi-tó zseniális, egyszerűen hihetetlen, hogy van egy ilyen hely az országban. Csak kérdés, hogy ezek a gyógyvizek mennyire vannak még magyar kézben...


Én amúgy a hegyek hiányát látom a legfőbb oknak. Ahol vannak hegyvidékek magashegységekkel, ott vannak havasi legelők, források, érintetlen erdők, szurdokok, stb. Olyan jó pl. Szlovákiában vagy Erdélyben autózni a hegyek között és felérni valami isten háta mögötti kis településre, ahol olyan, mintha megállt volna az élet, és csak ki kell menned az erdőbe és találsz forrásvizet, meg áfonyát... Mo.-ról ez teljesen hiányzik.

2015. szept. 5. 16:46
 5/20 A kérdező kommentje:

#3: Budapesttel kapcsolatban teljesen egyetértek. Szerintem a fővárosunk az egyik legjobb dolog ebben az országban. Imádok itt élni, rengeteg izgalmas és egyedi és ötletes hely van a városban. Bécs pl. szerintem tök unalmas Bp.-hez képest. Prágában meg nincs meg az a "melegség". Van egy hangulata, de tök más, és nem olyan jó, mint Bp.-nek.



Bár Bp.-ről beszélve is azért illik megemlíteni, hogy nagyjából a Nagykörút, de maximum a Hungária körút által közrefogott rész az, ami tényleg olyan szép (még az utóbbiról is lehetne vitatkozni, az igazi, szép belváros a Nagykörúton belül van). Ami ugye egy nagyon kicsi rész, ha az egészt nézzük. Az ezeken kívül eső részen elég sok olyan hely van, ahova az átlag bp.-i legszívesebben be se teszi a lábát. Szerintem az 1950-ben csatolt városrészek nagyrészét még ma is nyugodtan tekinthetnénk falvaknak... aki nem hiszi, menjen el alkalomadtán Mátyásföldre, Árpádföldre, meg ilyen helyekre.


Viszont Buda az egészében nagyon szép.

2015. szept. 5. 16:52
 6/20 anonim ***** válasza:
Bükk, Börzsöny, barlangjaink, Somló hegy, Badacsony bazalt orgonái, Mosoni Duna, Felső-Tisza, Rám Szakadék.
2015. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem találni nagy kiterjedású erdőterületek, mert Magyarország sem túl nagy kiterjedésű. Máskülönben ajánlom neked a Körös-Maros Nemzeti parkot, ott ugyanis vannak az úgynevezett őslegelők, pl.: Vésztő-Mágor és környéke.

Tisza-tó a csodálatos madárvilágával, a Körösök Völgye magyarországi szakasza.


Másik dolog, a hegyekben nehezebb falvakat építeni, mint mondjuk az Alföldön, itt ráadásul nem is voltak mindenhol erdők, nagy része mocsaras vidék volt. Nézz utána a történelemnek, és érteni fogod, hogy miért érintetlenebbek a hegyi erdők.

2015. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez mind oké, de egy kis kiterjedésű országban is lehetnek fantasztikus dolgok. Ajánlom példának Szlovéniát vagy a Székelyföldet. Itt nálunk van ugyan pár dolog, de minden kicsi és el van hanyagolva. Csak egy példa: most néztem utána, hol van Budapesten természetes forrás:



[link]



Itt van ez, de, mint a képek is mutatják, a hely szennyezett, ivásra alkalmatlan.



[link]


...ez meg magánterület.


Tudok még kettőről, az egyik itt van a közelünkben, és kevéssé ismert, de úgy tudom, abból sem ajánlatos inni. Van továbbá egy Solymár felé, azt meg akarom nézni a közeljövőben. Akárhogy is, látszik, hogy el vannak hanyagolva. Mi a rákért nem tudjuk mi is azt csinálni, mint Erdélyben, ahol ki van rakva kövekből a forrás és fatetőt emelnek fölé?


[link]



Miért nem tudjuk rendesen karbantartani a saját országunkat?

2015. szept. 6. 09:45
 9/20 A kérdező kommentje:

Ma felkerestem az egyik állítólagos budapesti forrást. Jó sokat kutakodtam, mert a megjelölt helyen semmit nem találtam. Végül találtam egy idősebb házaspárt, akik mondták, hogy az ő gyerekkorukban még valóban VOLT ott forrás, de beépítették.


Kérdem én, ki az az idióta, aki beépít egy iható forrást? Miért csináljuk ezt magunkkal?

2015. szept. 6. 23:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hol volt ez? Általában indok is van a tényekre, de ez így csak légből kapott. Rudas gyógyfürdő mellett nagyon sok ma is iható forrás van.
2015. szept. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!