Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon nincsenek elhagyatott, lélegzetelállító természeti csodák?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, ott van a Balaton, meg a Dobogókő, meg a Hortobágy... de valahogy nem lehet találni olyan nagy kiterjedésű erdőterületeket, ahol igazán egyedi dolgok őrződtek volna meg, amik igazán messze vannak mindentől. Pl. most voltam nemrég a Hargita-környékén és felmentünk egy fennsíkon található legelőre. Olyan volt, mintha az Alföldet 1000 méter magasba helyeznénk. Igazi érintetlen, vad táj volt, helyi pásztorokkal, nyájakkal. Arrafelé mindenütt forrásvíz és hegyi patakok vannak. Nekünk van egy darab Szilvásváradunk, ami hasonló. Nekünk mindenből valahogy csak egy kicsi jutott. Az egyetlen kivétel a Balaton, de igazából az is sekély, akármilyen nagy kiterjedésű is. A legmélyebb tavunk is csak 60 méter mély, a legnagyobb hegyünk is alig 1000 méter magas. Nincsenek nagy víztározóink, magas hágóink, látványos sóbányáink, vízeséseink, vagy több ezer négyzetkilométeres erdőink. Vagy olyan csodák, mint mondjuk a Plitvicei-tavak Horvátországban, vagy a szurdokok Szlovéniában, Ausztriában. Miért van ez így? Direkt így húzták meg a határokat, vagy mi? Vagy csak ott vannak természeti csodák, ahol hegyek is? Miért nincsenek nagyobb erdőségeink? Ami nagy, azt miért nem gondozzák? Pl. voltam valamikor a Dobogókő felé, de ott is végig az volt az érzésem, hogy egy lehurcolt, letaposott erdőt látok. Valahogy mindenhol olyan bozótos. Nem látok olyan dús, ősi erdőket, mint mondjuk a szlovéneknél. Eddig leginkább csak a Bakonyban láttam olyat, ami olyan igazi őserdőnek tűnt.
2015. szept. 5. 16:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Hol volt ez?"


Budapest, II. kerület, József Attila út 93.


[link]


Kár, hogy egy büdös szót se írtak arról, hogy ma már nincs ott a forrás, így hiába mentem oda.


De amúgy nem ez az egyetlen példa, amit fel tudok hozni. Próbálj meg találni Bp. területén iható, erdei forrást, egyszerűen nem fogsz. Nekem legalábbis eddig nem sikerült. Ott van a solymári Rózsika-forrás, de már az sem iható, mert szennyezett.



Itt van ez, de erről se írnak semmi konkrétat:


[link]



Fogadok, hogy ezt is beépítették.



Békásmegyeren is van egy bizonyos Bubu-forrás, de az is tiszta szemét volt, mikor ott voltam. Bárhova megyek, bármi értéket próbálok megtalálni az itteni erdőkben, minden le van lakva, tele van szemetelve, egykor ki volt építve, de már széthordták. Alig vannak turistaházaink. Csomó forrásunk elapad, szennyezett lesz. Vagy magánterület lesz. Ez a másik halálom:



[link]



Hogy a **szba lehet egy forrást magánterületté nyilvánítani? Az közös természeti kincs! Elegem van néha ebből az országból. A székelyek miért tudnak vigyázni arra, amijük van? Miért van, hogy ott ki vannak építve a források, bárki odamehet, és nem szemetelik őket tele, hanem tisztelettel kezelik? Miért van az, hogy itt, Budán, bárhol akarsz egy kicsit kirándulni, mindenhol szeméthegyekbe, eldobált matracokba, rozsdás kerítésekbe ütközöl? Pl. múltkor is voltam egy barlangnál, abban is régi matrac volt, meg minden szemét. Nem tudsz egy népszerűbb kirándulóhelyre úgy elmenni, hogy ne találkozz ilyenekkel.



"Rudas gyógyfürdő mellett nagyon sok ma is iható forrás van."



Igen? Hol? És bárki odamehet és ihat belőlük? Vagy a föld alatt vannak és csak a fürdőt táplálják, vagy valaki vállalkozást épített rá és palackozza a vizet? Nem mindegy...

2015. szept. 7. 11:59
 12/20 anonim ***** válasza:

Kérdezek jobbat!

Hogy a szraba lehet magántulajdont államosítani?

Merthogy nagyapám egész életében gürizett és mindenét elvesztette, mert valaki a vörösökre szavazott. Szóval lehet kérdezni még a múlttal kapcsolatos dolgokat, csak a rosszat meglátni a világban és lehet nyitott szemmel járni és a jót keresni. Te most az első kategóriában vagy.


Nézz le a Pálvölgyi cseppkőbarlanba és láss csodát!

2015. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme van ennek a kérdésnek? Azért nincsenek nálunk vadregényes tájak, mert nincsenek magas hegyek meg tengerek. Ezek meg azért nincsenek, mert az őseink olyan helyekre telepedtek le, ami az állattenyésztéshez meg a földműveléshez a lehető legalkalmasabb volt, ez meg a sík vidék. Nem ennek alapján húzták meg a határokat, de mivel a magyarok javarészt az alföldeken laktak, a románok, szlovákok pedig javarészt a hegyekben, így ezeket a tájakat elvesztettük, nekünk az alföldek maradtak, nyilván nincsenek tehát pl. több ezer négyzetkilométernyi egybefüggő erdőségeink, mint a románoknak.


A Pilis meg egyáltalán nem leharcolt, gyönyörű részei vannak, de nyilván ez sem egy magashegység, sem hóborította csúcsokat, sem végeérhetetlen fenyőerdőket nem fogsz találni.


Van különben egy rakás más ilyen ország, ilyen pl. Belgium és Hollandia is, sőt még ilyenebb. Gondolom, a belgák nem háborognak azért, hogy "miért nincsenek itt hegyek". Azért, vazze, mert az őseitek pont nem oda telepedtek, ahol a kőzetlemezek találkozása felgyűrt egy lánchegységet.

2015. szept. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13nál a pont.
2015. szept. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy te nem ismered, az nem jelenti hogy nem létezik..

Én pl a geocaching-en keresztül ismertem meg sok, mások által annyira nem ismert helyeket..

Ajánlom neked is:)

2015. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ismerem a geocaching-et, ismerek sok helyet. De Mo.-n eddig nem sok normális erdőt vagy érintetlen tájat láttam.


A hosszú válaszolónak üzenem, hogy nem a mai Mo.-ra telepedtek le az őseink, hanem a Kárpát-medence egészébe. Aminek volt értelme, mert a Kárpátok egy praktikus, természetes határvonal. Vagyis nem eleve nem voltak ilyen helyeink, hanem elvették őket tőlünk.

2015. szept. 10. 20:05
 17/20 anonim ***** válasza:
44%

" Vagyis nem eleve nem voltak ilyen helyeink, hanem elvették őket tőlünk"


Hát innen fúj a szél!

Akkor ezt kérdést talán inkább a politika rovatban kellett volna feltenni :-)

2015. szept. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted nem innen fúj? Különben is, már utaltam rá:


"Direkt így húzták meg a határokat, vagy mi?"


Sose gondoltál még bele, hogy mennyire eljelentéktelenedett ezáltal az országunk? Semmink nem maradt kb. Én erre leginkább Erdélyben járva döbbentem rá. Amikor itt hont alapítottak, akkor nem a jelenlegi méretűre és adottságokkal tervezték az országot.

2015. szept. 10. 21:17
 19/20 anonim válasza:
100%

Magyarország kiválóan alkalmas a mezőgazdaságra ahogy egy előttem szóló is írta, ez a mai Földön egy természeti csoda. Tudod te hány ország küzd azzal, hogy nem tud elég gabonát adni az éhezőknek? Vannak gyönyörű vadregényes tájak a világon és éhező népek azokon a vadregényes tájakon. Hazánk azért jó hely, mert itt éhínség soha nem volt, kivéve, ha harcok dúltak és azért. Nagyon sokaknak fáj a foga épp ezért erre a területre, azért is van ennyi ellenségünk, na meg a központi fekvés miatt.

Az pedig hogy elhanyagolják közös kincseinket az önzés és az ostobaság miatt van, nekem is fáj a szívem látva a sok gyönyörű helyet elgazosodva, a kilátóhelyeket benőve fával, amik takarják azt, a szeméthalmokat mindenütt. De te is itt laksz, tudom egy fecske nem csinál nyarat, de tégy ellene! Nyomozd ki, ki a felelős a területért, vedd fel vele a kapcsolatot! Tedd szóvá a megfelelő fórumon, hol, milyen problémát láttál! - Talán lesz hatása.

2015. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Igaz, hogy lassan 3 éves a kerdésed, de csak most találtam rá és nem birom magamban tartani, hogy ugyanilyennek látom kis hazánkat, mint te, akár én is irhattam volna. Természetrajzilag egy rendkivűl sivár, unalmas orszagnak találom, nekem még aBalaton se jön be. Ami szivfajdalmam, a hegyek hiánya mellett az, hogy még tenger sincs... Bárhol szivesebben élnék Európaban, mint itt.
2018. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!