Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes megnéznie egy 21...

Mit érdemes megnéznie egy 21 éves lánynak Budapesten egyedül?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran utazok Budapestre 1-2 órás dolgok miatt, és úgy vagyok vele, hogy nem azért buszozok 120 km-t, hogy rögtön hazajöjjek, hanem elmennék még erre-arra. Mit tudnék csinálni? Pár jó tipp kéne :) Lehetőleg olyan dolgokat mondjatok, amit tömegközlekedéssel könnyen elérek, és nem tévedek el :D
2010. ápr. 7. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Aréna pláza,Tropicarium,Múzeumok,Állatkert,Cirkusz xD
2010. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Leginkább a plázákat tudnám ajánlani,Westend,Mamut1,2,Aréna pláza stb.
2010. ápr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak plázát ne :D Előbb lőnném fejbe magam, minthogy egy város méretű plázában töltsem el az időmet. Vásárolgatni itthon is tudok.

Azért köszi az ötleteket. Amúgy a Láthatatlan kiállítás csábít, lehet, hogy majd azt tervezem be :) Vagy gondoltam arra is, hogy a fogaskerekűvel felmegyek a várba, csak ahhoz még előbb át kell jutnom Budára.

Várom még az ötleteket :)

2010. ápr. 7. 18:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj Duna partra,Citadellához,Gellért-hegyre,Margit-sziget,Hajógyári
2010. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem fogaskerekű nem éri meg az árát, bár kinek mi... :) Én előbb felsétáltam. Gyönyörű hely a Gellért-hegy, illetve a Budai vár, Mátyás templom, Halász bástya. Ezeket mindenképpen nézd meg ha arra jársz, a kilátásban ne felejts el gyönyörködni! :D Én a helyedben Hősök terét nézném meg, Városligeti sétával, ott mindig van élet ha szép az idő. A láthatatlan kiállítás is jó lehet, illetve a Tropicarium.

Én nagyon szeretek egy útvonalat, bár így nem tudom elmondani, a lényeg hogy ejtsd útba a Szent István Bazilikát, a Váci utcát és a partmenti sétányt. Elvan árasztva turistákkal. Egy teljesen más világ tárul eléd, mint Pest egy szmogos, koszos negyedében! :) A terrorházát is javaslom ha nem vagy gyenge idegzetű, illetve neten utána tudsz nézni van e valami jó kis aktuális kiállítás pl millenárisban, ami érdekelne. Most így kapásból ennyi jutott eszembe, amiket én szeretek ha Pestre sodor utam, bár egy napba ez mind biztosan nem fér bele! :) Ha Gellért-hegyet választod mindenképpen kényelmes cipőt húzz és vigyél magaddal vizet! :)

2010. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szereted a múzeumokat, akkor érdemes lenne megnézned a Természettudományit, nekem nagyon bejött. Most 26 vagyok, és 16 éves korom óta minden évben elmegyek.
2010. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A Parlament környékén sétálgattam a múltkor, mondjuk nem tettem túl nagy kört, mert féltem, hogy eltévedek :D Majd belejövök idővel... :D
2010. ápr. 8. 21:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok mindent tudnék ajánlani, de először olyat írok, amit talán kevesebben ismernek.


Budapesten van két szép látogatható barlang.

Az egyik a Pál-völgyi barlang. Megközelítése A Kolosy tértől 65 és 65A jelű autóbusszal.

A másik a Szemlő hegyi barlang.

A Kolosy tértől a 29 busszal a Barlang utcai megállóig. Onnan 200 méter a bejárat.


Jókai-kert ( a Svábhegyen) XII. kerület Költő út 21.

A fogaskerekű vasút megállójától lehet oda jutni gyalogosan.


Budai várbarlang.

Cîm:1014 Budapest, I. Országház u.16


Egyébként még a füvészkeretet, és az állatkertet is tudom ajánlani.

2010. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, és azt tanácsolom, hogy vegyél egy Budapest térképet. Akkor nem fogsz eltévedni.
2010. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes a Nemzeti Színházat és a Művészetek palotáját megnézni, négyeshatos vagy kettes villamossal ha elmész a petőfi híd budai hídfőig, onnan egy megálló, azt le is lehet sétálni. De a belvárosban és a nagykörúton szerintem bármerre mész, szép.
2010. ápr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!