Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Székesfehérvár szép város?...

Székesfehérvár szép város? Sok ott a látnivaló? Mennyire gazdag település?

Figyelt kérdés
Székesfehérvárra megyünk osztálykirándulásra Miskolcról. Sok látnivaló van a városban? Tényleg gazdagabb város, mint Miskolc? És ha igen, miért?

2016. jún. 2. 15:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

Bízz az osztályfőnöködben.

Ha eddig nem használtad a googlit, most itt az alkalom, hogy nyomkodd a telefonodat.

2016. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
A belváros nagyon hangulatos, de nem túl nagy. Emellett a Bory-várat ajánlom még, az nagyon szép. Ezeket leszámítva nekem Miskolc jobban tetszett, egyszerűen több minden van ott.
2016. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

2-es, Miskolcon több minden van? Hát, nem hinném. Akkor nem ismerted meg elég jól Székesfehérvárt. Székesfehérváron ahhoz képest is több minden van, hogy Miskolc valamivel nagyobb.

És hogy a kérdező kérdésére is válaszoljak: Székesfehérvár szép város, el lehet ott tölteni napokat is. És gazdag, ha jól tudom, Budapest után talán a legfejlettebb nagyváros. Én debreceni vagyok, és tudom, hogy Debrecen Miskolccal együtt egy porfészek, tele cigányokkal és munkanélkülivel. Azért Székesfehérváron lényegesen jobb a helyzet. Miskolc még Debrecentől is rosszabb helyzetben van.

2016. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
Ez csak megerősíti, amit írtam, mert ha tudnál konkrétumokat írni, akkor nem szorulnál arra, hogy más városokat mocskolj.
2016. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
39%

Budapest, Székesfehérvár, Dunaújváros és Győr környéke vs. Miskolc és Debrecen? Vagy idevehetem akár Pécset vagy Békéscsabát is. Ég és föld a különbség. Szeged, Eger, Szolnok Kecskemét, Szombathely és Zalaegerszeg középmezőny. Utóbbi kettő erős középmezőny.

Egyébként én nem jártam még Székesfehérváron, de tervezem, hogy elmegyek oda, mert szép helynek tűnik.

2016. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
2-es Miskolcnak nincs is elhatárolható belvárosa.
2016. jún. 2. 17:31
 7/25 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nincs igazuk akik Miskolcot hátrányba sorolják Debrecennel vagy Fehérvárral. Én mind 3 városban jártam, de Miskolc sokkal inkább fejlettebbnek, nagyobbnak látom, látni valóban is együttvéve több van itt, mint fehérváron és Debrecenben.

Amúgy ha rákeresel kaphatsz róla némi képet, de kirándulás előtt csak jobb, ha kicsit titokzatos hely, nem tudsz mindent szerintem.

2016. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Miskolcon 10%-os a munkanélküliség, Fehérváron 2. Na, ez a nem mindegy.

Szerintem Fehérváron ilyen környéket nem fogsz találni, Debrecenben már esetleg, de ott sem jellemző: [link]

Miskolchoz és Debrecenhez sok környékbeli települést hozzácsatoltak a 20. században, Székesfehérvárhoz viszont egyet sem.

Székesfehérváron a 90-es években olyan gazdasági fejlődés ment végbe, ami az országban csak Győr esetében figyelhető meg, még Budapest sem fejlődött ilyen mértékben.

Persze ezek a városok a rendszerváltás előtt is sikervárosok voltak.

Székesfehérvárnak a történelme is gazdagabb, azt gondolom tudod, hogy az ország egyik fővárosa volt több mint 500 éven keresztül.

2016. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
51%
8-as Fehérváron is van ilyen környék de az a nagyon elrejtett részen található a Sóstói stadion környékén.
2016. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
9-es, te a Széchenyi utca 76-ra gondolsz, ami egyetlen épület. A Mura utca is veszélyes egy kicsit, de az sem nevezhető nyomornegyednek, mert csak egy utca, amiben alig van ház. Azok sem mind lepukkantak.
2016. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!