Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Székesfehérvár szép város?...

Székesfehérvár szép város? Sok ott a látnivaló? Mennyire gazdag település?

Figyelt kérdés
Székesfehérvárra megyünk osztálykirándulásra Miskolcról. Sok látnivaló van a városban? Tényleg gazdagabb város, mint Miskolc? És ha igen, miért?

2016. jún. 2. 15:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%

Hát szerintem Székesfehérvár alapvetően egy ronda iparváros. Gazdagabb, mint a legtöbb magyar város, az oké...


Miskolc sem szép város, de ott a környező hegyek szépek.


Ebben az országban ami tényleg szép város az szerintem Sopron, Győr, Veszprém, Eger, Pécs

2016. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
74%
Speciel a számozott utcákat most bontják le, hisztizik is miatta egy rakás jogvédő.
2016. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
96%

11-es Győr is iparváros, nagyjából ugyanolyan, mint Fehérvár, csak annyi a különbség, hogy ott vannak folyók. Ha megnézed az átlagos fehérvári lakótelepeket és a kertvárosokat, azért nagy különbséget látsz több említett város és Fehérvár között. Fehérvár akkor sem ronda iparváros, mert az ipari parkok a város szélén vannak, nem úgy, mint mondjuk Tatabányán.

Fehérváron már több ilyen elszórtan elhelyezkedő nyomorházat lebontottak, és senki nem szólt bele, sőt, a város teljesen egyetértett a döntéssel. Most is bontanak egy házat.

2016. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%
Szép barokk belvárosa van, minden fel van újítva, főleg, mióta Orbán a miniszterelnök, aki ott nőtt fel. Érezni a "királyok városa" hangulatot. A Bory-vár is nagyon klassz. Azonban ahogy kijössz a belvárosból, panelok, kertváros, semmi különös. Gazdag város, sok cég települt oda, az Öreghegy nevű városrész a "menő" környék, ahol a vár is van. Miskolc sokkal nagyobb, én már rég jártam ott, úgyhogy nem tudom összehasonlítani.
2016. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

Miskolchoz sok nagyobb település lett hozzácsatolva (pl. Diósgyőr), Fehérvárhoz egy sem. Így sem sokkal nagyobb (Miskolc 160 ezer, Fehérvár 110 ezer lakos), de maga a város területe még annyival sem.

Egyébként ahhoz képest, hogy Miskolc nagyobb, arányait tekintve Fehérváron sokkal több az bolt és a (munka)lehetőség is. Szerintem az érzékelteti a helyzetet, hogy Fehérvár éves költségvetése átlagban 50 milliárd forint, Miskolcé 30, Debrecené 42.

Nem Orbánnak köszönhető, hogy szép a belváros, hanem annak, hogy erős a helyi gazdaság (amit még nem a Fidesz alatt alapoztak meg), és az önkormányzat tudja finanszírozni a homlokzatfölújításokat. Ott pártok közötti összefogás van, ami az országban nem igen tapasztalható máshol.

2016. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
15: Székesfehérvárhoz csak azért nem csatoltak semmit, mert semmi nem volt a közvetlen környékén, csak mocsár.
2016. jún. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Hát, azokat a mocsarakat már a 18-19. században lecsapolták. De azért nincsenek közel települések. Én az 1970-es évekről beszéltek, amikor több városhoz, köztük Miskolchoz és Győrhöz környékbeli településeket csatoltak hozzá. Székesfehérvár nőtt akkorát, hogy majdnem elér Szabadbattyánig. Pátka, Moha, Sárpentele, Sárkeresztúr sincs már olyan messze, de tény, hogy Miskolc és Győr esetében közelebb voltak azok a települések.
2016. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Meg Csala és Kisfalud.

Kimehettek megnézni a Háromágút is, ami tkp. egy elég nyomi millenniumi emlékmű. Viszont szép onnét a kilátás a városra. Az Aranybullát jelképező szobor is már a város szélére van kitéve, az egyik tanárom azt javasolta mindig, hogy oda kell kijárni üvölteni, ha stresszes az ember.

2016. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Kisfalud az egyetlen, amit Fehérvárhoz csatoltak, anno Pákozdhoz tartozott, de nem jelentős település, régebben meg főleg nem volt az. Egyébként Börgöndöt kihagytad.

Az Aranybulla-emlékmű azért van a Csúcsos-hegyen, mert ott hirdették ki az oklevelet.

Egyébként szerintem monumentális az ezredéves emlékmű, csak fel kéne újítani. Kéne mellé építeni egy kilátót, és tul.képpen Gellért-hegy lenne belőle. Most az a baj, hogy a fák kitakarják a panoráma nagy részét.

2016. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
34%
3-as! A 2.legfejlettebb város GYŐR.Audi,GDP,és A Dunántúl legnagyobb ipri parkja.És itt majdnem mindenkinek van is munkája. XD
2018. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!