Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » 16 évesen fiú hogyan menjek...

16 évesen fiú hogyan menjek le a Balatonra egyedül?

Figyelt kérdés
Sajnos szegények vagyunk, szüleimmel már 3 éve, hogy nem nyaraltunk, de még barátaimmal se (mondjuk nincsenek is, mert utálják a szegényeket a gyerekek a környéken), sőt egyedül se. Egész nap a gép előtt ülök, nem csinálhatok semmit, szüleim reggel 5-től este 11-ig dolgoznak. Kövér is vagyok, és szüleim azt mondják, hogy nincs strand alakom, ne menjen az ilyen strandolni. Nagyon is féltenek, és megtiltották. Pedig már nagyon szeretnék. Van pénzem vonatra Pestről, és biztos vannak ingyenes strandok is. Reggel mennék, este hazajönnék. Megoldható, hogy a szüleim ne vegyék észre vagy valahogy megbeszéljem ezt velük?

2016. júl. 23. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát jobb lenne megbeszélni. Ha mégis mész, a Velencei tóig elég, ott is lehet fürdeni. Balatonnál Siófok-Sóstóig érdemes menni, az kb 50 méterre van a szabadstrandtól és Bp-hez is közel van.
2016. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megbeszélni nem tudom, mert a hét minden napján dolgoznak és éjszaka egyből alszanak, hogy hajnalba feltudjanak kelni. Velencei tó jó ötlet :) Megpróbálom felhívni őket, hátha mondanak rá valamit.
2016. júl. 23. 18:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem engedtek el :( Azt is hozzátették, ha bármilyen nyomot találnak, hogy én elvoltam, súlyos következményei lesznek. :(
2016. júl. 23. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Strand esetleg? Talán még jobb is mint a Balcsi, lehet csúszdázni.
2016. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátették, hogy sehova nem mehetek el nyáron egyedül, csak barátokkal, de ahhoz kell beszélniük a barátaimmal, amire nem nagyon érnek rá, de barátaim nincsenek, és az a kevés se ér rá eljönni velem, vagy nem sz@rakodnak ilyesmivel, hogy óránként hívogassák őket szüleim (megtörtént esetek alapján)
2016. júl. 23. 19:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad, elmész és jól érzed magad. Mit tehetnek utána? Szobafogságra ítélnek? Ja, eddig is szobafogságban voltál ha sehova nem engednek, nem lesz változás... Szóval menj nyugodtan, csak időben érj haza, és előre tervezd meg hova mész, mit viszel, mit eszel, hova teszed a cuccaid. Ezek fontosak.
2016. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
90%

Kezdj el egyedül eljárni a környékre:) Kirándulgatni, futni, mittudomén, amit ott lehet csinálni!:)

Ha úgy érzed, azért nincsenek barátaid, mert kövérebb vagy, próbálj meg lefogyni, nemcsak pénzzel fizetett sportokkal lehet!:)

Aztán járj el dolgozni! Diákmunkára már alkalmazhatnak, és nem hinném, hogy a szüleidnek lenne kifogása, hogy te is szeretnél pénzt keresni:)

Húú, én aztán jól előrementem:D Először tervezd meg alaposan, az sose árt, még ha nem is teljesíted;)

Ha még segíthetek, írj!:)

16/L

2016. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nincs abban semmi, ha egyedül utazgatsz. Sőt, jót tenne, mert tudnod kell egyedül is eligazodni a nagyvilágban, megvenni a vonatjegyet, stb.

A szüleidnek meg mondd meg ezt, és hogy nem megoldás, hogy sosincsenek otthon, és nem mennek el veled sehova, téged meg nem engednek el. Ez nem így megy.

2016. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!