Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ti hány évesen engednétek el...

Ti hány évesen engednétek el a gyereket egyedül a haverokkal nyaralni Balatonra?

Figyelt kérdés
Tudjátok, hogy megbízható és biztos nem csinál galibát, ti elengednétek? Hány éves korban? Volt már rá példa és lett belőle valami nehézséged, hogy elengedted? Előre is köszi!
2016. júl. 17. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Én voltam a gyerek:


9 éves koromtól jártam táborokba (külföldre is), ahol ugye tanárok "felügyeltek" minket. De akkoriban - 90-es évek - még szabadabban hagytak minket, nem volt szokás, hogy mindenért a tanár a felelős, ezért percre pontosan beosztja az időnket, és mindenre odafigyel... Leginkább az volt, hogy csináljunk, amit akarunk, és ha gond van (ami sosem volt), akkor van ott felnőtt, akihez lehet fordulni.


13 évesen engedtek el először úgy, hogy hárman lányok lementünk Balcsira egy hétre, panzióban szállással. Ott volt reggeli, amúgy kaptunk pénzt... Ennyi. Még nem volt mobiltelefon, azt hiszem, utcai telefonról egyszer vagy kétszer hazatelefonáltunk. Amúgy képeslapot volt szokás küldeni, ami általában később érkezett meg, mint mi. :)


14-15 évesen meg már egyedül is utaztam, először csak országon belül 2-3 napra, majd (már fiatal felnőttként) külföldre is, hosszabb időre.


A mai napig imádok egyedül utazni.


30/N

2016. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

20 éves volt kb. De nem akkor engedtem el, hanem akkor ment először.

Korábban is voltak együtt barátokkal, de akkor olyan helyre mentek, ahol (vagy a közelben) volt felnőtt is. Valakinek a nyaralójába, ahol ott voltak a szülők, vagy nagyszülők.

Nem is az elengedés miatt alakult szerintem így, hanem korábban nem igazán volt pénz arra, hogy csak úgy elmenjenek bárhova önállóan. Ismerősök, barátok nyaralójában meg mindig volt valaki más is, ezért nem voltak tök egyedül.

2016. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
14-15
2016. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Attól függ valaki szülője ott lesz-e?
2016. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Előző valaszoló vagy, ha igen akkor 13-14, ha nem akkor 18.
2016. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én 14 voltam amikor először voltam a haverokkal a Balatonnál.

20/L

2016. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, ment a zöld kéz! :D várom a további válaszokat is,
2016. júl. 28. 10:15
 8/8 anonim válasza:
16 évesen voltam kempingbe 3 haverral. Tudták jól szüleim m, hogy elég durván menni fog az alkoholizálás. Csak az volt a kikötés, hogy rendörségi ügyet ne csináljunk. Tök jó volt és egy örök élmény.
2016. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!