Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A hévízi tóban tudok szerintet...

A hévízi tóban tudok szerintetek edzésszerűen úszni?

Figyelt kérdés

Alkalmanként 40 percre gondoltam intenzíven. egy 10 órás bérletből akár 10 edzést is ki tudnék hozni., vagy 5 hosszabbat.

Heti egy alkalom bőven belefér és csak 7500 (persze nem reklámozni akarok) csak mivel nagyon közel lakom (keszthely) arra jutottam, hogy jobban járok egy természetes, ráadásul gyógyhatású vízzel mint egy klóros büdös uszodával.


2016. dec. 15. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
A tó vize nem úszóedzésre való, nagyon magas az ásványianyag-tartalma, ráadásul meleg. 30 percet javasolnak, nem intenzíven úszva, hanem lassú, nyugodt fürdésre. Akik terápiás céllal veszik igénybe, azok sem lennének túl boldogok, ha gyorsúszással cikáznál köztük.
2016. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem valo edzesre, arthat, mert tul meleg az edzeshez.

Szerintem tiltott is, hamar radszolnanak, hogy takarodj uszodaba edzeni, ne zavard a gyogyfurdozoket.

A kloros-budos uszoda egeszsegesebb homersekletu a szivednek egy edzeshez, mint egy 28-30 fokos gyogyviz.

2016. dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Úristen, ti voltatok egyáltalán a hévízi tónál valaha? Hatalmas vízfelületről van szó, bőven elér egy laza mellúszó kör.

Tényleg ez az agyi szint itthon?

2016. dec. 16. 07:07
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Akkor minek kérdezel?! Csinálj nyugodtan, amit akarsz.
2016. dec. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

1,2:

Ti tényleg nem jártatok a hévízi tónál, és ezt nem bántásból mondom (kérdező: személyeskedni azért nem kéne).


Azt kell tudni róla, hogy van a fedett része, ott tényleg nagyon meleg a víz télen is, és tényleg viszonylag kis terület. Viszont ki lehet úszni az épületből, és a külső térben tényleg nem zavar senkit, ha úszik, hiszen tényleg hatalmas a tér. Emellett télen simán úszásra megfelelő hőmérsékletű a víz odakint, 21-27 fok között mozog.


Ami tényleg kérdőjeles az a víz összetétele. Valóban rövid időre ajánlják, és ebben ne. tudom mekkora szerepe van a belső rész magas hőmérsékletének, és mennyi a gyógyvíz élettani hatásának. Mi anno téli edzőtáborban (nem vizes sportág) este levezetésnek úsztunk egyszer ott, de az csak egyszeri alkalom volt. Elvileg a 40 perccel alig léped át az ajánlottat, csak nem tudom ez hosszútávon milyen élettani hatásokkal jár. Én megkérdeznék egy szakembert.

2016. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
A hévízi tó sportolásra nem alkalmas.
2016. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most voltam, 3 órás jeggyel kb 1, 1,5 órát szünetetlem. a belső meleg részen nagyon érződik, hogy termál, de kívül nem vészes. Lehet benne úszni. Kristálytiszta a víz és pont olyan meleg mint az óceán a kanári szigeteken, vagy a balaton nyár elején. sőt annál talán melegebb.


Jó volt. Nem haltam bele.

2016. dec. 16. 19:46
 8/12 A kérdező kommentje:

Zavarni meg nem zavartam senkit. Szinte mindenki a belső iszapos meleg vízben áztatja magát, a külső részre csak a bevállalósabb külföldiek mennek ki. Pedig az a jó.


Én nem is mentem be a melegbe mert utána fáztam volna a külsőben és ez így volt jó.

2016. dec. 16. 19:53
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ti tényleg nem jártatok a hévízi tónál, és ezt nem bántásból mondom (kérdező: személyeskedni azért nem kéne). "


Rendszeresen járok Hévízre, nem egészen egy órányira van tőlünk. Az óceán vize nem összevethető egy gyógyvízzel.

Kérdező, persze, hogy nem haltál bele egy edzésbe, ettől függetlenül baromi megterhelő a szervezetednek intenzíven úszni abban a tóban. De természetesen mindenki úgy cseszik ki magával, ahogy akar.

2016. dec. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ezek az ásványi anyagok rendkívül hasznosak a bőrnek/szervezetnek, de lehet én tudom rosszul. Kis fejfájáson kívül ami valószínűleg nem is a tótól volt semmi bajom nem lett.
2016. dec. 17. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!