Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha vonaton vagyok, akkor...

Ha vonaton vagyok, akkor honnan tudom, hogy hol áll meg?

Figyelt kérdés
Nemigen szoktam egyedül vonatozni,most viszont mégis az lesz.A végállomás előtt fogok leszállni.Honnan tudhatom,hol áll meg?Bemondják?És egyéb tapasztalataitokat meg tudnátok osztani velem?:) izgulok kicsit

2016. dec. 29. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Több forrásból is lehet tudni. Például a vonattípusból: ha személyvonat, akkor mindenhol megáll, kivéve 1-2 bokormegállót.
2016. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Írd be www.elvira.mav-start.hu-ba ott mindent megtudsz.

Egyébként nagyon sok vonaton van hangos bemondó

2016. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Aztán abból is tudhatod, hogy az elvira.hu-n megnézed. Pl. ha a 14:40-as győri gyorssal mész, akkor a részletekre kattintasz, és ott lesz a vonat azonosítószáma (pl. 1234) arra kattintva kiadja az összes megálló nevét.

Azt nem írtad, hogy hová utazol és milyen vonattal. Ma már jelentős részben bemondják a megállók nevét. Ha ez nincs, akkor még mindig ott van mankónak az állomásokon a névtábla, vagy a kalauz személyesen.

Tehát csomó lehetőség van.

2016. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vadidegen országokban sötétben vonatozva a következő a módszerem:

- szerzek nyomtatott menetrendet az adott vonatról. A forrás lehet honlap, menetrend könyv, kifüggesztett menetrend lefotózva

- menet közben figyelem, hol tartunk és van-e késés

- figyelem az állomásnévtáblákat is vagy Google Mapsen nézem, hol tartunk

- a cél előtt élőkeritem a kalauzt vagy megkérdezem az utasokat, hogy ott vagyunk-e ahol gondolom,

- leszállás közben a felszállókat is megkérdezem

- vagy megnézem van-e névtábla a látóteremben


Idehaza nagyon egyszerű.megnyitod a MÁVStart oldalát és megkeresed a vonatodat. Az allomaslista és a Google Maps alapján egész úton tudod, hol vagy.

2016. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hollófernyiges ***** válasza:
Intercityn bemondják, hogy hol fog megállni, egyébként meg nézd meg előre a megállóhelyeket és kövesd, hogy hol tart éppen. Az is segít ha tudod, hogy mikor ér a célállomásodhoz és nézed az órát.
2016. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megnézed a menetrendet, és nyomtatsz magadnak itinert.

Utazás közben pedig figyelsz, és követed, hol tartotok.

2016. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Lényegében úgy ahogy itt írták. Elég macera az egész, emiatt is sokkal inkább szeretem a távolsági buszokat. Azon az útvonalon ahol én utazok, ott sokkal gyorsabb is meg be is mondják a megállókat, persze biztos nem így megy minden vonalon.
2016. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én is ugy szoktam vonattal utazni hogy elvaras. Hu kibirom melyik allomason mikor van. Es ha a vonat ablakon kinezet latni lehet melyik allomason vagyunk es igy tudom a kovetkezo mi lesz.idopontod csak hozzavetolegesen lehet igazodni mert altalaban kesnek a vonatok. Be mondani meg nwm mindig szoktak. Volt mar hogy be mondtak de volt hogy nem.
2016. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es, ne viccelj már. Pont hogy buszon ezerszer nehezebb követni, hol tartasz, mert nem feltétlen áll meg minden menetrend szerinti megállóban. És ezeket csak egy karó jelzi, pont elnezel másfele egy pillanatra és bäszhatod, nem veszed észre. De sok helyen nincs is tábla vagy bent van a bokorban. Nem beszélve a jofejsegbol vagy jatt ellenében két megálló között ledobott utasokrol. A megálló nevek is beszédesek: tudod, hogy az f szöv. után a kh. jön, de igazából a szövetkezet telephelyen már 15 éve Penny van, a községháza meg összedőlt és átköltözött pár sarokkal odebbra. Talald ki, hol tartasz épp...
2016. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha van mobilneted/wifi a vonaton, akkor [link]
2016. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!