Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kocsi nélkül hogyan lehet jó...

Kocsi nélkül hogyan lehet jó kirándulásokat szervezni?

Figyelt kérdés
Barátommal kirándulgatni szeretnénk kicsit,de kocsi sajnos nem áll rendelkezésünkre, így busszal,vonattal kell megoldani. A városi dolgok elől sem zárkózunk el, de inkább hegyes,túrás,váras kirándulásokra mennénk. Miskolc körül tudom,hogy lehet helyi busszal kimenni ide oda,de más helyeken mikre van lehetőség? Van esetleg ilyen csoport,weboldal,ahol helyi,távolsági busszal megközelíthető látnivalókat sorolnak fel?

2017. ápr. 9. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok felé el lehet így menni, én is így járok. Nemsoká Mezőkövesd-Eger-Szilvásváradot járom be vonattal és busszal.

Meg kell nézni a közlekedési lehetőségeket.

2017. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak vonattal és busszal közelítjük meg a helyeket, túrázunk, és nem városokról beszélek, hanem kevés lélekszámú falvakról is. Mindenhova el lehet jutni, az interneten szinte minden fent van (Máv start, menetrendek.hu).
2017. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én az egész Kéktúrát ilyen módszerrel jártam be. Csak térkép meg menetrend kell hozzá. Az előnye az, hogy nem kell visszamenned a kocsihoz.
2017. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg csatlakozhattok egy helyi kirándulócsoporthoz. Én is így járok kirándulni, mivel saját kocsim nincs, a csapatban viszont az autósok elviszik azokat is, akiknek nincs kocsijuk. Az útiköltségbe természetesen beszállunk.
2017. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elég sok helyre el lehet jutni, csak macerásabb, meg túlzottan Budapest központú az országos tömegközlekedés, így máshonnan nagyobb szívás. Budapestről jártunk már közvetlen busszal a Mátrában, a Börzsönybe és a Cserhátba a Budapest-Szob vasúttal, illetve egyes megállókról induló buszokkal lehet eljutni, Pilis-Visegrádi hegység nagyrészt a szentendrei hévvel és a Pomáz megállóból induló buszokkal közelíthető meg. De a Bükkbe is mentünk már vonattal, Egerig gyorsvonat, majd onnan Eger-Szilvásvárad vonal, több megallója is jó kiinduló pont.


Ami nehezen összehozható, az egyes hegységek kevésbé latogatott részei, pedig igazán nyugis, érdekes túraútvonalak arra vannak. Szintén szívás tömegközlekedéssel Szlovákia, Románia, néhany nagyon népszerű helyet leszámítva (pl. Magas-Tátra).

2017. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiáról még:

Nagyon szép hegyek vannak, nem is nagy távolságban, hiszen a Magas-Tátra Budapestről nincs messzebb, mint a Zempléni-hegység. Csak ugye Nyugati-Tátra, Alacsony-Tátra, Nagy-Fátra, Kis Fátra, Szlovák Paradicsom, stb., stb. tömegközlekedéssel kb. lehetetlen kategória, míg autóval 1 napos, nem ottalvós túra is könnyen összehozható időben keléssel.

2017. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :)
2017. ápr. 11. 05:36
 8/9 Crisopher ***** válasza:

Magyarországon nagyon kevés olyan hely van, ahová ne vinne tömegközlekedés. Igaz, kisebb helyekre ritkábban vannak járatok, de az utat előre meg lehet tervezni, és bárhová el lehet jutni. Mi is nagyon sokszor kirándultunk így, és ahová el akartunk jutni, el is jutottunk. Szerintem egyáltalán nem hátrány az, ha nincs autó, interneten meg fent vannak a menetrendek (ezt be is linkelték előttem). Szerintem felesleges csoportban menni, én mindig az egyéni kirándulásokat preferáltam jobban, az mégis csak kötetlenebb. Ahova nem visz vonat, oda visz busz. Úgyhogy nézzetek ki egy helyet, ahová menni akartok, tájékozódjatok a menetrendről, és mehettek is. Ja, és az is jó, amit írtak, hogy nem kell visszamenni a kocsihoz, tehát simán lehet, hogy reggel megérkeztek egy kisebb településre, aztán eltúráztok egy másik településig, és este meg onnan indultok haza.

Két hátránya van. Az egyik, hogy a menetrend miatt időhöz vagytok kötve, de ha jól szervezitek meg a programot, ez nem lehet gond. Másik hátránya, hogy valszeg többet kell sétálni, mint egy autóval, de ha amúgy is kirándulni szeretne az ember, ez se kell hogy gond legyen. Meg sétálva többet is látsz a városból, mint egy autóban ülve. Úgyhogy szerintem nyugodtan vágjatok bele így kirándulni. :)

2017. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Crisopher ***** válasza:
Kiegészítésnek még annyit, hogy amikor mi autóval megyünk kirándulni, mindig letesszük valahol a településen, és utána meg sétálunk, és csak ha mindent körbejártunk, akkor megyünk vissza a kocsihoz. Hiába van autó, csak az odajutáshoz használjuk, de ha a helyszínen vagyunk, akkor sétálunk mi is, és gyalog járjuk körbe a városokat, látnivalókat.
2017. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!