Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Amerikai állampolgár otthon...

Amerikai állampolgár otthon tanulással vízum?

Figyelt kérdés

Sziasztok, barátnom otthon fog tanulni és Amerikai állampolgár, viszont szeretne hozzám költözni (még nem házasság). Hogyan szerezhet vízumot, ha az iskola online van (IB home schooling) és nem EU-ban?

koszi a valaszokat!



2017. jún. 21. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Amerikaiaknak kell vizum Magyarországra?
2017. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Én ezt nem is értem. Nem kell vízum először is. Az iskola online, azt akárhonnan csinálhatja. Hogy jön ide az EU?

Nem értem, mi a kérdés.

2017. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak 90 napig maradhat vízum nélkül, nem 2-3 évre
2017. jún. 21. 08:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Hosszabb tartozkodasra mindenkeppen vizumot kell kerni, magyar kovetsegen. Ott megmondjak milyen papirokra lesz szuksege.
2017. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

P.S.


Egyaltalan nem biztos hogy megadjak.

2017. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha 90 napnál tovább kíván Magyarországon lenni azamerikai állampolgár akkor neki is kell tartózkodási engedély . Ha tanulmányokat folyat akkor az ugynevezett "tanulmányok folytatása célú tartózkodási engedély kérelmet kell beadni. Ehez az iskolátol kell vagy egy felvételt igazoló dokumentum vagy egy "hallgató jogviszonyt igazoló" dokumentum. Ezek mellett kell igazolni, hogy van hol laknia Magyarországon, hogy az egészségügyi ellátása megoldott (a legegyszerűbb ha biztosítást köt) . Igazolni kell, hogy van miből fentartania magát ( bankszámla vagy ösztöndíj szerződés) és azt is, hogy a tartózkodás lejártát követően el hagyja az országot (érvényes útlevél a tartózkodási engedély végégi + 90 napra, repülőjegy vagy annak az árának a bemutatása) Azért javaslom, hogy fordulj szakértőhöz. Én Őket javaslom [link] ( náluk az első konzultá
2017. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha 90 napnál tovább kíván Magyarországon lenni az amerikai állampolgár, akkor neki is kell tartózkodási engedély.

Ha tanulmányokat folyat akkor az úgynevezett "tanulmányok folytatása célú tartózkodási engedély kérelmet kell beadni. Ehez az iskolátol kell vagy egy felvételt igazoló dokumentum vagy egy "hallgató jogviszonyt igazoló" dokumentum. Ezek mellett kell igazolni, hogy van hol laknia Magyarországon, hogy az egészségügyi ellátása megoldott (a legegyszerűbb ha biztosítást köt) . Igazolni kell, hogy van miből fentartania magát ( bankszámla vagy ösztöndíj szerződés) és azt is, hogy a tartózkodás lejártát követően el hagyja az országot (érvényes útlevél a tartózkodási engedély végégi + 90 napra, repülőjegy vagy annak az árának a bemutatása) Azért javaslom, hogy fordulj szakértőhöz. Én Őket javaslom [link] ( náluk az első konzultáció ingyenes)

2017. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!