Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit javasoltok a strandokon...

Mit javasoltok a strandokon történő lopások elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés

Csak műanyag strandtáskát viszek a legszükségesebb igazolványaimmal és pénzzel, pénztárca nélkül.

A mostani helyett pedig egy régi mobilom lesz nálam, ha már visznek valamit, akkor azt vigyék. :D Szomszédos strandolókkal barátkozunk majd, hátha feltűnik nekik, ha viszik a cuccainkat.


Nekem csak ennyi jutott eszembe az elkerülés, illetve a a lopás következményeként bekövetkező kár minimalizálása érdekében. Van még ötlet?


2017. aug. 4. 22:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként egy balatoni szabadstrandról beszélünk.
2017. aug. 4. 22:04
 2/10 anonim válasza:
Youtube-on találsz egy csomó lifehacket ezzel kapcsolatban. Például telefon mehet egy üres samponos dobozba, meg ilyenek. Egész hasznosak tudnak lenni.
2017. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

Strandra teljesen fölösleges bármilyen értéket vinni. Ha bármilyen módon azt gondolod, telefont kell nyomkodnod, rossz iskolából indultál neki az életnek.

Könyv természetesen legyen nálad.

Pénz annyi, amennyi feltétlenül kell.

2017. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
94%

Én kisgyerekesek mellé szoktam letáborozni, mert 1. ők talán kevésbé akarnak lopni, 2. ha más lop, akkor mellettem több cuccot találnak, mint nálam, mert a családok mindig nagyon felszerelkeznek.

Eddig ez bejött, de eleve alig viszek ki pár dolgot magammal.

2017. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a yt nem is jutott hirtelen eszembe. A telefonnal kapcsolatban nem fogok egy szűk látókörű, valószínűleg tehnológia-fóbiás embernek magyarázkodni. :D
2017. aug. 4. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

- Valaki mindig legyen ott a cumónál. Lehetőleg egy gyors lábú valaki.

- Vegyél vízhatlan tégelyt, és abba rakd a pénzed, meg ami belefér.

- Hasznos lehet kis gödröt ásni a törölköződ alatt, és betemetni. Ez persze csak akkor jó ötlet, ha puha a talaj, és nem látja különösebben senki, me' akkor egyből levágják, hogy ott valami van.

- Ha van egy fölös ridikülöd, hasznos lehet, ha megtömöd mindenféle szirszarral, kamu pénztárcát raksz bele stb. és azt hagyod kint. Elképzelem a tolvaj vörös fejét, ahogy egyre idegesebben kutatja a remélt tízezreket... :DDDDDDD


YT videókat csipetnyi sóval kezeld, Kérdező...ne gondold hogy a strandtolvajok nem nézik...

2017. aug. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

- Ne vigyél ki semmi értéket.

- Ha vízálló telefont veszel, vagy vízálló tokot a telefonodhoz, akkor azt magaddal tudod vinni a vízbe is.

- Az én fürdőgatyámon van egy pici zseb is, amiben elfér az igazolvány, bankkártya, néhány bankjegy. (A bankjegyek speciális papírból készülnek, nem árt nekik a víz.)

- Ha mégis viszel ki magaddal valami szatyrot, akkor vigyél egy könnyű, olcsó számzáras bicikliláncot, és azzal a fülét rögzítsd egy pad lábához, vagy oszlophoz - a hirtelen felkapás ellen az is véd.

- Olyan is volt egyszer, hogy a Balaton-parton a gyepre terített törülköző egyik sarka alatt a zsebkésemmel kivágtam egy kis gyeptéglát, kiemeltem, és aládugtam az értéktárgyaimat. :) Ilyenkor nem árt megjegyezni, hogy pontosan hová ástad be, mert különben kicsit nehéz lesz megtalálni.

- Van, aki azt javasolja, hogy vegyél egy babapelenkát, és abba rakd bele az értékeidet, hogy a tolvaj majd használt, kakik pelenkának nézi, és akkor nem lopja el. Viszont, hogy fentebb megjegyezte a kolléga, ilyen okosságokat a strandtolvaj Rómeó is néz YT-on, és könnyen lehet, hogy direkt utazik az ilyen trükkökre.

2017. aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Nézd meg hogy van-e értekmegérző a strandon. Ha van ilyen kulcsos box, en oda mindig beteszem a penzt, telefont ilyesmit.
2017. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta voltunk a strandon, szerencsére semmink nem tűnt el. De köszönöm a tanácsokat, legközelebbre jók lesznek. :)
2017. aug. 5. 22:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Lefeded a láthatatlanná tévő törülközővel :))
2017. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!