Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A 9 lyukú hídban mi olyan...

A 9 lyukú hídban mi olyan nagy szám?

Figyelt kérdés
Már sokszor láttam képeken és nem igazán értem, hogy mi rajta a látnivaló. Egy sima, alacsony kőhíd, egyáltalán nem látványos, nem is egy mérnöki csoda.

2017. dec. 9. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
De az Alfoldon van, ahol nem sok minden emelkedik ki a foldbol, igy az ott latvanyossagnak szamit
2017. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi erővel ugyanez elmondható szinte minden látnivalóra...
2017. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Csak annyi, hogy az 1600-as évek óta ott van a híd, ez a konkrét 9 lyukú kőhíd pedig 1833 óta. És olyan jól megépítették, hogy csak 1980-ban kellett kicsit kipofozni, de akkor is csak felületi javításokat végeztek rajta. A világörökség része. Sosem láttam még élőben, de egyszer szeretném megnézni. Csak ahogy mondod, önmagában annyira tényleg nem érdekes, hogy ezért autózzak párszáz kilométert.
2017. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Ami azt illeti, amikor én láttam utoljára, olyan nagyon nem emelkedett ki a földből, egyszintben volt mindkét partjával.

A többit elődeim leírták.

.

A nagy szám pedig a kilenc, hiszen háromszor-négyszer annyi lyuka van, mit az átlagosnak.

2017. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Igaz, tényleg nem nagy szám a 9. Ha minimum 20 lyukú lenne, mindjárt más lenne.
2017. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Crisopher ***** válasza:
100%

Mondjuk, hogy ezt úgy megépítették 1833-ban, hogy a mai napig semmi baja, sőt ezen megy át a 33-as főít forgalma, és kamionok is átmennek rajta. Pedig elhiheted, hogy amikor építették, nem igen számítottak még kamionokra...


További érdekesség, hogy Debrecen városa döntött a híd építéséről, és ez volt az első nyilvános közbeszerzés Magyarországon.


Ez a történelmi Magyarország leghosszabb közúti kőhídja.


Továbbá minden évben itt rendezik megy a hagyományos hídi vásárt. Ami nevét a hídról kapta, hiszen az Alföld azon részén nem igen van más híd, ritkaságnak számít egy híd a síkságon.


Igazából van neki történelmi jelentősége.

2017. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Crisopher ***** válasza:
100%

További érdekesség, hogy a debreceni marhakereskedők ezen a hídon vonultak át Szolnok felé.


Akkoriban ez egy fontos útvonal volt Debrecen és Budapest között. Nyilván a 20. század folyamán veszített jelentőségéből, amikor a motorizáció elterjedésével a személyautók a 4es főúton közelítették meg Debrecent. Most meg ugye már a 4est se nagyon használják Debrecen felé, amióta megépült az m3-asból leágazó m35-ös út. De régen azelőtt ez egy fontos közlekedési út volt. Olyasmi lehetett ez annak idején Debrecennek, mint Budapestnek a Lánchíd.

2017. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

A világörökség része.

Nem csak az a nagy szám amit megrendelhetsz neten és sokba kerül. Ha nem tudod értékelni annak a tájnak a szépségét, hangulatát, elég sötét ember lehetsz.

2017. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már többször voltam, tetszik. Azon felül sok érdekesség van a környékén. Pl. délibáb, szép nyári napokon :-)

Az ember azt hinné, a puszta közepe, és tényleg az, de mégis megér egy pár napos utazást arrafelé körülnézni. Sőt, ha Debrecent és a Tisza tavat is meg szeretnéd látogatni, egy jó hetet is el lehet tölteni tele programokkal.


A nagy érdekesség még, hogy a híd alatt folyó Hortobágy folyó a Tisza vízállásától függően hol észak felé, hol dél felé folyik. Ugyanis szinte semmi esése nincs a folyásirány attól függ, hogy a Tisza vízállása a felső vagy az alsó szakaszon magasabb.

2017. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig csak képen láttam, de én azon nagyon érdekesnek találtam, és vágytam oda. Aztán élőben pedig valahogy sokkal "jelentéktelenebbnek" tűnt mint a képeken. Szóval engem akkor öntött el az az érzés, hogy "mi olyan nagy szám ebben?"


Ennek ellenére viszont (mielőtt még szétszed a válaszoló közösség) nekem az egyik legszebb élményem marad az a kirándulás, mert valahogy az a pusztaság nagyon elbűvölt. Az tetszett a legjobban abban a tájban, a környékben, és ide illően a hídban is, hogy tulajdonképpen nincs ott semmi. És ennyire tökéletesen "semmit" még sehol sem láttam. Ezt az egyszerűségét találtam nagyon szépnek.

2017. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!