Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Be akarom járni az országot....

Be akarom járni az országot. Tippek?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem hogy a jogsi megszerzése után (persze nem rögtön utána) elindulok és talán még a nyáron körbe autózom az országot, egyedül. Semmit nem terveztem még el pontosan, ezért tippeket, ötleteket, figyelemfelhívást szeretnék kérni (mire figyeljek, miért rossz ötlet esetleg). Útvonallal kapcsolatos javaslatokat is értékelnék.

2018. jún. 12. 13:21
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
13%
Feltételezem nem gondolod komolyan hogy majd mi fogjuk itt neked a sajat szabadidőnket elcseszni azzal hogy neked útvonalterveket meg ajanlasokat allitunk össze....ingyen éa bérmentve a két szép szemedért!Ha ennyire hülye vagy hogy egy google maps-ot nem tudsz megnyitni meg képtelen vagy valamire rákeresni pedig lethatóan neted is van ,akkor inkabb üljél otthon.......
2018. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

D. Brasco, ha nem tudsz/akarsz segíteni, nem muszáj ám - nyugodtan továbbléphetsz, még azt a kis idődet sem kell feláldozni, amíg "leoltod" a kérdezőt.


Kérdező, nem ártana, ha ecsetelnéd, mégis mi érdekel, látnivalók vagy csak szép táj, hol laksz, honnan indulnál, merre akarsz menni, stb.

Addig is az egyik legfontosabb: arra figyelj, hogy a benzin lehetőleg ne a nagy semmi közepén fogyjon ki :-)


Amúgy van autód? vagy lesz?

2018. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
13%
2-es már ne is haragudj,de erre a kerdesre mit lehet valaszolni?!?Mert ahogy elnézem "értelmeset" neked sem sikerült!Bár ez nem feltétlen a te hibád,hanem az ilyen hitvány kérdésé!
2018. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elnézést a homályos és nem túl részletes kérdésért, de mint ahogy írtam, semmit nem terveztem el pontosan. Az útvonal ötleteket úgy gondoltam hogy biztos volt már olyan aki ha nem is egészében, de megjárta az országot, és ismert/eltervezett egy-két útvonalat, amit ha ideje engedi, lenne olyan jó és megosztana velem. Mindenesetre köszönöm hogy rászántad a drága idődet a kioktatásomra, és esküszöm hogy mostantól csak és kizárólag olyan kérdést fogok közzétenni ami nem veri fel a vérnyomásodat.

Másodiknak köszönöm a választ. Igazából csak a szép táj és a kaland érdekel, de ha már bejárom az országot, kötelességemnek érzem hogy ránézzek pár látnivalóra. Győr mellől indulnék. Azt hogy merre menjek egyenlőre még nem döntöttem el, talán alföld fele mennék, onnan délre, és az alsó határ mellett jönnék visszafele. De még egyszer, ez az egész még nagyon gyerekcipőben jár...

2018. jún. 12. 19:07
 5/8 veterán vas ***** válasza:

Arra gondoltam, ha már szép táj érdekel, akkor ajánlom Lillafüredet, a Bükk-fennsíkot vagy a Szalajka völgyet. Esetleg egy zempléni körutat, a Duna-kanyart, vagy hasonlókat. Erre írod, hogy Alföld a terv, majd onnan Dél felé.

Biztos szép az a táj is, de autós túrának nem tűnik túl izgalmasnak. :/

2018. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

D. Brasco, mérhetetlenül bunkó és arrogáns megnyilvánulasaidra egyszerűen semmi szükség ezen a fórumon, itt ugyanis az emberek alapvetően igyekeznek segíteni egymásnak és kûrvára káros, ha valakinek utóbb szégyenkeznie kell egy kérdés kiiírása miatt - holott nyilván csak annyi történt itt, hogy támpontokat keres a kérdező egy egyelőre csak nagy vonalakban létező tervéhez.


Kérdező, én alapvetően a csillagtúrákat javaslom, magyarul egy szallasrol kiindulva célszerű az adott környéket felderíteni. Sose ragaszkodj görcsösen az autódhoz: nagyon sok olyan látnivaló van, ahova leginkább a két lábad vagy az adott helyen bérelt bringa visz el, de egy bórkostolóhoz a buszozás is jó módszer lehet.


Fontos az is, hogy járj nyitott szemmel, legyen fék az autódon és tudd, hogyan kell biztonságos helyen és módon megfordulni , mert autós országjárásnál gyakori manőver ez, hidd el! Sokszor a legjelentéktelenebbnek tűnő látványosságok adják a legnagyobb élményt, főleg, ha szóba elegyedsz a helyiekkel. És néha a legkevésbé érdekes témák is izgalmassá válnak így.

2018. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Ilyen túrákat mi is csináltunk diák koromban, de négyen mentünk, egyedül szerintem unalmas. Ez nagyon régen volt, csak beültünk az autóba (szüleimtől kaptam, mikor meglett a jogsim) és addig utazgattunk, amíg volt pénzünk. Kempingben aludtunk, ahol jól éreztük magunkat, több napot maradtunk. Az Alföldről az Északi Középhegységben, vagy a Dunántúlon utazgattunk. Sajnos ma már ez a fajta spontaneitás szinte lehetetlen, főleg főszezonban jó előre kell mindenhol szállást foglalni, ez behatárolja a lehetőségeidet.

Általában azt gondolom, hogy nem jó minden nap menni, mert akkor semmi más programra nem lesz kedved a vezetés, szállás adminisztráció után. Ha városokat nézel, pár naponként be kell iktatni strandolást, természetjárást, mert tele lesz a fejed a sok új élménnyel, "kultúrával".

2018. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Balatont ajánlom. Láthatsz szép tájakat: dombot, hegyet, vizet. De találhatsz nyüzsgő városokat is, kilátókat, várromokat, rendezvényeket. Szóval szerintem egy kis balatoni körtúra jó és tartalmas élmény lehet a nyáron.
2018. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!