Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vonattal, megmerjek kockáztatn...

Vonattal, megmerjek kockáztatni tíz perces átszállási időt?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy találtam, egy árban és időben is elég takarékos megoldást egy utazásra belföldön. De az átszállási idő 10 perc. Vonatról buszra, a várost nem említem meg, de a vonatállomás 5 perc sétára van a buszmegállótól. Hajnali vonat, 6 óra körül ér be és másfél óra a menet ideje. Érdemes egyáltalán ezen gondolkodni vagy hagyjam a fenébe?

2018. jún. 27. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
A MAV 40 perces uton is 15 percet kesik.
2018. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 perc nagyon kevés. Rég nem utazom vonattal, de nem tudok róla, hogy nagyon pontosak lennének manapság. Az én időmben még egy 30 perces busz is képes volt 15 percet késni, de 5 perccel korábban elindulni is (ez iskolába járáskor különösen bájos volt)... A vonatok sem voltak jobbak. Én akkor reszkíroznám meg az ilyet, ha utána emberi időn belül van egy másik busz, ez így nagyon necces.
2018. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a nagy titkolózást, nyilván függ ez egy csomó mindentől.


1. Utazás célja. Ha rég esedékes orvosi vizsgálatra vagy egyetemi záróvizsgára mész, nyilván ne kockáztass és menj más útvonalon vagy korábbi indulással.

2. Alternatív eljutasi lehetőségek. Ha lekésed a buszt, van-e mondjuk 30-60 percen belül következő és ez belefér-e még a további programodba?

3. Vannak vonalak, ahol elég ritka a késés, ezek főleg zsákvonalak, de nem említettél konkrétumot. Figyeld a Vonatinfót minden nap és legalább egy statisztikai valószínűséget látsz majd arra, mennyire realisztikus a terved.

4. Lehet, hogy a busz csatlakozásra vár, bár mivel nem pont az állomásnál van a buszmegálló a leírásod szerint, ez kevésbé valószínű. De azért ránéznék az adott busztársaság csatlakozási jegyzékére (bár nem mindegyiknél találtam meg a honlapjukon).

2018. jún. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hagyd a francba, 99%, hogy lekésed.
2018. jún. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!