Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Még mindig fényképes bérletekk...

András68 kérdése:

Még mindig fényképes bérletekkel lehet utazni a BKV-n?

Figyelt kérdés

Már vagy 20 éve vettem utoljára pesti bérletet akkor még fénykép és ilyen műanyagban volt.

A MÁV -nál már csak ilyen kis papírfecnit adnak.


2018. szept. 16. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az a bérletigazolvány. A bérlet akkoriban is fecni volt, de kellett hozzá az igazolvány, hogy érvényes legyen.

Manapság vásárlásnál lehet választani: ha van még régi bérletigazolvanyod, annak a száma is ráírható, de megfelel helyette a személyi igazolvány száma (vagy diákoknak a diákigazolvány). Az adott okmánnyal együtt érvényes a bérlet.

2018. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmi, csak be kell diktálnod valamilyen igazolványszámodat (személyi, diák-), és azt rányomtatják a bérletre. Régen te írhattad rá az üres mezőbe vásárlás után, és ez bizonyos fokú visszaélésekhez vezethetett esetleg (pl. többen is használhatták a bérletet, és csak akkor írták rá gyorsan, amikor jött az ellenőr). Ellenőrzésnél elvileg be kell mutatni a bérletet és az adott igazolványt is (bár mondjuk tőlem az igazolványt nem nagyon szokták kérni).
2018. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem élsz már Magyarországon, ahogy én sem, akkor az előző választ kiegészítem azzal, hogy nem csak a személyi és diákigazolvány hanem az útlevél is használható. Aztán hogy nem magyar útlevél is jó-e azt tudja a miskolci pék. Ha itt nézed, [link] van ahol kiírják, hogy "Magyar diákigazolvány" van ahol csak "diákigazolvány" szerepel de az "útlevél" előtt nincs magyar előtag. Ha feltesszük, hogy nem a Józsi aki az oldalt bepötyögte hagyta le itt-ott akkor arra a következtetésre kell jussunk, hogy nem csak magyar útlevél használható. Viszont ha átváltasz angolra ott már csak a felsőoktatásnál szerepel útlevél. Na, erre varrjon gombot, aki tud.


Ha az üzletszabályzatot nézed meg:


> A bérletek (az arckép nélküli bérlet kivételével) csak bérletigazolvánnyal (teljes árú bérletek

bérletigazolvány helyett személyi igazolvánnyal, útlevéllel vagy kártya formátumú vezetői

engedéllyel is) használhatók


[link]


Itt sem szerepel, hogy nem magyar nyelvű útlevelet elfogadnak-e... Magyarország, én így szeretlek.

2018. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!