Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nem kergeti el külföldre a...

Nem kergeti el külföldre a szálláshelykezelő szoftver bevezetése a magyar turistákat?

Figyelt kérdés

Megfigyelve lenni az '50-es '60-as évek óta nem jó dolog. Miért kell ilyesmivel is provokálni az embereket? Ezzel az adócsaló embereket akarják "kiszűrni"? A román majd hazamegy Erdélybe, vagy Horvátországba, a magyar is inkább megy majd Felvidékre, Erdélybe vagy Ausztriába nyaralni, telelni.

Aki a szeretőjével akar kettesben lenni, most majd külföldre viszi a pénzt, hiába keresi adózottan, legálisan, az adócsaló megint csak külföldre megy, aki utálja ezt az agyon megfigyelt világot szintén külföldre megy.

Nincs ennek ellenkező hatást kifejtő végkifejlete?


Vagy másról szól a dolog?


NAV, Rendőrség, KSH is hozzáfér az adatokhoz. Elképesztő.


(Sem magyar vagy idepofátlankodott "határontúli" adócsaló, sem bűnöző nem vagyok)



2019. jan. 20. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hogy micsoda?
2019. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi van, ha inkább a férjével\feleségével fog elmenni?

Ez tök jó.

2019. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szvsz. az "átlag" szinte nem is tud erről ill. nem akar(t) tudomást venni róla, így mindössze pártíz ember kiesésük lesz emiatt.

A másik oldalon meg az van, hogy a SZÉP kártya mint egyetlen kedvezményesen adódó cafetéria lehetőség sokakat sarkallt arra, hogy a szállás zsebre is irányítsák a juttatásukat - amit csak belföldön tudnak majd elkölteni.

Tehát a megfigyelés miatt kiesőket bőségesen ellensúlyozzák a cafetériásokkal.

2019. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az ehhez képest semmi:

[link]

Mindenki több kamera alatt/előtt elmegy minden nap, minden lépésedről tudni akar a "nagytestvér".

2019. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
emlékszem erre a cikkre, félelmet kelt bennem
2019. jan. 20. 11:06
 6/12 A kérdező kommentje:
Ismerjük a térfigyelő hálózat képeit közzétevő embereket, a sz0p0fantom és hasonló ügyekből, engem is jogszerűtlenül figyelt meg egy túlbuzgó rendőrpáros a kamerarendszeren keresztül, ezek után együltő helyükből tudnak majd a kamerarendszerhez hozzáférő bűnözők tippet adni, igen lehet sajnos egy egyenruhás is bűnöző, totálisan kiszolgáltatottá teszi az embereket egy ilyen rendszer, nem beszélve arról, hogy MINDIG MINDENT FELTÖRNEK, még az Egyesült Államokban is, akkor a magyar közszférában dolgozó IT-sek mitől lennének jobb szakemberek. FÉLELMETES ez az egész javaslat.
2019. jan. 20. 11:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezzel ugyanaz a bajom, mint az adóhivatal szigorításaival: természetesen egyetértek a gazdaság kifehérítésének szándékával, az adózási fegyelem szigorításával, ám pont a legrosszabbul ellátott térségek kiskereskedelmét (illetve a szálláshelykezelő esetén szálláslehetőségeit) zsugorítja. Lássuk be: ezek a térségek adókedvezmények nélkül egyszerűen képtelenek eltartani kisboltokat, kocsmákat, vendégszobákat. Én túrázóként a mainstream turizmus célpontjain túlmenően is keresem a szállaslehetőségeket és a legkedvesebb vendéglátásban mindig az ilyen szürkezónában működő, falusi nénikék által kiadott fizetővendég-szobák esetén részesültem, ráadásul sokszor ezek a település egyedüli szálláslehetőségei. Márpedig nekik ugyanez leadózva már aligha fogja megérni... Szóval oké, hogy mindenki fizessen adót a törvénynek megfelelően, de nem biztos, hogy jó a törvény!
2019. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én eddig is külföldre vittem a pénzt ezután is oda fogom, soha nem nyaraltam itt, ez nyilván egy újabb fajta mefigyelés
2019. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem érint, mert régóta nem nyaraltam :)
2019. jan. 20. 13:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Pánikot kelteni nem érdemes, főleg, ha csak képzelődsz. Szállásfoglalásra ezer mód van, adatszolgáltatás évtizedek óta, hogy egy diktatúrában több, ez is természetes.

Nem parázni kell, hanem cselekedni, ha nem tetszik.

2019. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!