Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egyedül nyaralni a Balatonon?...

Egyedül nyaralni a Balatonon? Vajon jól tudnám magam érezni, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Mindenképpen olyan apartmanházra, vendégházra gondolok, ahol ott lakik a tulaj is, illetve a többi vendég, és nem kell egyedül félnem éjjel a betörőktől. Hotelba nem megyek, az nekem zsúfolt betondzsungel, én szeretem ha van zöld, ha van saját kis teraszom, madárcsicsergés. De nem tudom mennyire tudnám magam jól érezni, egyrészt tartok a szállásadó, vagy a többi vendég véleményétől hogy valami fura csodabogárként néznének rám egész idő alatt, esetleg sajnálnának. A napokat úgy képzelem el, hogy reggel kiülök reggelizni a teraszra, pihenek, netezek, majd elindulok a közeli szabadstrandra. Ott eltöltök pár órát, olvasok, rejtvényt fejtek, napozok, úszni is szeretnék de az egyedül hagyott holmikért kicsit aggódom. Illetve amiatt is, hogy mi lesz ha valaki belémköt, vagy egy nekem nem szimpatikus férfi erőszakkal mellém fekszik és udvarol, és nem tudom szép szóval lerázni. Majd késő délután visszamegyek a szállásra, tusolás, rendrakás, kiülök a teraszra meginni egy pár pohár bort, vagy bennt megnézek egy filmet, majd vacsit készítek, esetleg pizzát rendelek. Ételt minden másnap vennék a helyi kisboltból, hideget vagy gyorsan elkészíthető dolgokat ennék, szóval étterembe nem járnék. Tulajdonképpen csak bevásárolni járnék el, esetleg körülnéznék nappal a sétálóutcákon, beülnék egy kávéra, sütire délelőtt, különleges programokra nem mennék el így egyedül, az idő nagyrészét a strandon vagy a szálláson tölteném. Az egyik felem azt súgja hogy milyen jó lenne, megérdemlem a kikapcsolódást, de a másik azt hogy 2 nap után már szörnyen érezném magam. Lehet, hogy rossz érzés lenne hogy ennyire egyedül vagyok idegen helyen, nem tudnék kihez szólni soha, magam körül viszont boldog párokat, és nagy családokat látnék. Éppen ezért, mert mindenki csapatostól szokott lenni, nem hinném hogy sikerülne ismerettséget kialakitani. Végülis hol? A szálláson és a strandon valószínűleg gyerekes családok lesznek, akik a gyerekeket hajkurásszák naphosszat, esetleg egy-egy romantikázó pár, egyikőjük sem kíváncsi egy idegenre. Legalábbis magamból kiindulva, mikor még én is a párommal jártam nyaralni, nem hiszem hogy egy egyedül ott lévő nőt áthívtam volna este a saját teraszunkra, egyrészt egymással voltunk elfoglalva, másrészt a féltékenység is ott bújkált volna bennem. Esti szórakozóhelyekre pedig nem szívesen mennék, az ilyesmi itthon sem vonz, nem szeretek bulizni. Aki kipróbálta már az ilyen nyaralást, mesélne róla, milyen volt, hogy érezte magát, nem bánta meg? Mielőtt bárki ezzel jönne: nem, nincs kivel mennem, nincs párom, nincsenek barátnőim akikkel bármit szervezni lehetne, a szüleim idősek és betegesek, nem járnak nyaralni. Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 12. 15:49
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
0%

Szerintem nem picit felelsleges túlaggódod a dolgokat!hidd el a vilag egyaltalan nem egy olyan rossz hely mint ahogy itt leírod!

A masik meg ha felmerült benned már csak kérdés szinten is hogy jol fogod-e tudni érezni magad egyedül,akkor a válasz:biztosan nem!

2019. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a kérdést én is kiírhattam volna magamról, ráadásul szinte szó szerint meg is egyezne a fentiekkel.

Csak annyi lenne a különbség, hogy nem a Balatonra mennék hanem az Adriára, és nem nőként, hanem férfiként.

2019. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Bárhol lehet apartmant, nyaralót bérelni és szabadon lenni, általában én is így járok, igaz a Balcsira nem, oda rokonoknál lakom, de ha máshova megyek, apartmanba vagyok és szabadon töltöm az időt. Attól nem félnék, hogy kirabolják a cuccaimat, elég jól zárható helyek vannak.
2019. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Én rendszeresen nyaralok így egyedül, külföldön és belföldön is és nagyon jól szoktam magam érezni. Szeretem a saját társaságom és sokkal jobban kikapcsolódok így, mintha valaki mással mennék. Mindig lenne kivel nyaralnom, de sokszor a szóló nyaralást választom, mert teljesen más élmény és sokszor nagyobb szükségem van erre, mint bármi csoportosra. Azt nem tudom, hogy bárki furán néz-e rám emiatt, rég kinőttem abból, hogy foglalkoztasson random emberek véleménye, neked is javasolnám, hogy vedd be a leszarom-tablettát, nem mindegy mit gondolnak a szomszédok? Szerintem próbáld ki, foglalj le először csak 3 napot mondjuk, aztán meglátod, hogy fekszik. Mindig jó és hasznos dolog kilépni a komfortzónából.
2019. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Velem egyszer fordult elő, hogy csak későbbi gépre kaptam jegyet és emiatt kb. 2 napot egyedül voltam egy nyaralóhelyen. Igazából nem éreztem jól magam, csak lézengtem. Nekem unalmas volt egyedül a strandolás, séta a városban, stb. Én társasággal szeretek utazni.

Ha nem akarsz egyedül lenni, menj kempingbe, ott több a fiatal, tudsz ismerkedni. Esetleg fizess be valami olyan társasútra (főleg kalandtúrák, kirándulások vannak ilyenek), ahol más fiatalok is vannak. Ilyen utakra sokan mennek egyedül.

2019. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Simán jól éreznéd megad, én is voltam már egyedül, én szállodában laktam.

A szállodát csak az érdekli, hogy fizess.


A déli parton sokkal több a szabad strand, mint az északin, ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá.


Színvonalban viszont az északi part összehasonlíthatatlanul jobb.

2019. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Én is akartam egyedül nyaralni a Balatonon, és foglaltam szobát vendégházban, de visszamondták, mert egy fő nekik nem éri meg, kiadták inkább egy társaságnak az egész házat, pedig én előbb foglaltam. Szóval ezzel óvatosan. Így végül egy szállodában laktam, jó volt szerintem.
2019. febr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!