Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hol jobb Magyarországon élni...

Hol jobb Magyarországon élni mint Budapesten? (25F, bővebb leíráshoz kattints! )

Figyelt kérdés

A vidékiek mind azt mondják, hogy Budapest az ország alfája és omegája. Én itt nőttem fel és menekülnék innen. Sopronba jártam egyetemre az nagyon tetszett.

Szegeden, Balatonfüreden is töltöttem egy csomó időt, illetve Veszprémbe jártam néha-néha.

Balatonfüred és a balatonpart nagyon sznob környék, én ezt tapasztaltam. Lehet balatonlelle, vagy valami déli parti rész jobban bejönne, de télen teljesen halott az egész part.

Veszprém kisugárzása a belváros környékén nagyon jó. Szegeden rengeteg a fiatal de nehéz abba az egyetemista tömegbe beilleszkedni.

Éltem Vác mellett is egy kis faluban Nagypapámnál, az se rossz.


Kaposvár érdekel nagyon, ott milyen lehet, meg nem tudom még mik vannak Debrecen, Szombathely, stb.

Olyan helyek érdekelnek ahol sok a fiatal. 18-25 éves korosztály, és könnyű beilleszkedni az ottani közegbe.

Az olyan hely nem tetszene ahol kinézik az embert és nehezen állnak vele szóba, vagy ahol akkora a nyüzsgés, hogy teljesen elveszek a tömegben. Nyilván az sem hiányzik, hogy az utcán előre köszönjenek, de például amikor Veszprémben beülök egy helyre és Budapesten, ég és föld különbség van a kettő között akár minőségben akár hangulatban.


2019. febr. 15. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy szó: Győr.
2019. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Budakeszi.
2019. febr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Győr az iparváros jellege miatt nem szimpatikus Budakeszi pedig túl közel van Budapesthez.
2019. febr. 15. 23:54
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ny-Mo. Pl. Kőszeg
2019. febr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tizenéve Budapesten élő vidékiként mondom, hogy a budapesti városhatárt elhagyva kezdődik az ország lakhatatlan zónája. Imádom például Sopront, sokáig laktam ott is, de normális, egyetemi képzettséget igénylő, jól fizető munka csak Budapesten van. Itt vannak az ország legjobb színházai, üzletei, éttermei, illetve ami nekem külön fontos, mert évi legalább tízszer repülök, itt van a reptér. Vidéken a jelenlegi fizetésem felét sem keresném meg, erre meg túlzottan nem vágyom.


Viszont ha tényleg nem megy helyben, akkor még Szeged mondjuk az a hely, ami így kábé oké, meg Sopron is jó, de ott meg az a rettenet nyomasztó, hogy ha Magyarországon dolgozol, akkor semmire nincs pénzed, de legalább nézheted, ahogy az Ausztriában mosogató szomszédod medencét épít.

2019. febr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Andráshida
2019. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bárhol lehet boldogan élni, az nem különösebben településtől függ. Nyilván valamilyen Isten háta mögötti faluban nem tud az ember annyira érvényesülni, társasági, kultúrális életet élni, de hogy Szombathely, Szeged vagy Debrecen, az szinte mindegy, nincs sok különbség, mindenhol ugyanúgy élnek fiatalok.
2019. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem Debrecen tetszett, lehetséges hogy majd egy időre oda költözöm esetleg még Pécs ismerősömnek nagyon tetszik vagy Balassagyarmat.
2019. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!