Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Gyula milyen város? Milyen...

Gyula milyen város? Milyen ott lakni? Milyen nyarlni? Tényleg olyan jó ott a fürdő?

Figyelt kérdés

2019. márc. 1. 20:51
 1/7 anonim válasza:
100%
Gyula a fűről híres. Persze szép város meg minden, és sok látnivaló is van. De oda költözni nem érdemes.
2019. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fűről?
2019. márc. 1. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A párom gyulai, gyakran utazunk le.

Nekem pestiként unalmas város. Mármint nyaralni jó lemenni, arra azért tudom ajánlani, tipikus helyes kisváros, ahol el lehet andalogni egyszer-kétszer. Nekem az évi két-három látogatás már sok, hamar elfogynak a lehetőségek... Tehát ott lakni: nekem biztos, hogy nem lenne jó. Állások sincsenek, élet sincs, semmi sincs. Kizárólag a turizmus van, (meg maximum mezőgazdaság) minden más pusztul.

A fürdő valóban jó. Méregdrága a belépő, de gondolom Magyarországon minden fürdőben kb. ennyi... Amúgy kiemelkedően nem különleges a fürdő, de jónak abszolút jó, kellemes, fel lett újítva valamikor nemrég (bár mi már évek óta nem voltunk, de emlékeim szerint..)

2019. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak dolgoztam ott pár hónapot, és a szívem csücske lett. Nem lehet nagy élmény ott lakni, mert az a régió munkahely és megélhetés szempontjából eléggé lemaratd, de 1-2 hetet érdemes eltölteni. Igazából a túrizmus tartja csak életben. A vár környéke, a jó szállodák és éttermek, a fürdő, és maga a város is szép és kellemes hely egyébként.
2019. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szerencse Szerencse válasza:
76%

Kedves !

Nos, az az igazi kérdés, hogy számodra mi a fontos . . . kizarólag az alapján döndhető el, hogy milyen város. Egyébként PONTOSAN OLYAN mint a többi tipikus vidéki város. MINDEN PUSZTUL és egyre csak pusztul . . . amióta a mocskos politikai érdekharcok betették a lábukat a közéletbe.

De ez ‘ régebben - több évtizeddel korábban is így volt - csak nem ilyen mértékben. Akkor - fiatalon mitsem törődtük e jelenséggel . . .

A párom gyulai, kb.tizen éve Sopronba költöztünk. A nyelvek ‘ beszélik . . . Sopron gyönyörű ! A nagy 🐴.....sz ! Pontosan olyan . . . mint fenntebb is írtam !

Sajnos a tünetek - pl. az úrbanizáció abszolút élhetetlenné teszi a közösségeket.

Élhetsz egy büdös koszosz tanyán, élhetsz aranyülőkés wc-vel felszerelt csodapalotában is . . . ha az életed NINCS RENDBEN, akkor bármilyen közösség is lehet unalmas, vagy felemelő . . . KIZÁRÓLAG RAJTAD és a DÖNTÉSEDEN MÚLIK.

MENJ el Gyulára, lakj ott kb. 1-2 hónapig és akkor TE fogod HITELESEN megmondani a választ . . .


Üdvözlettel - Alexander


- az utak minősége 💩, a közbiztonság gyatra, a munkalehetőségek 0, az eü ‘ vicc ! az emberek ? Ááá íígen - a pénzedért “ kedvesek “ . . . tipikus magyar mentalitás. de ! ha ott laksz majd . . . bacsukod a kaput, vagy a bejárati ajtódat és élhetsz a kis “ szigeteden “ ámbár, néha néha KI KELL LÉPNED a fészkedből . . . s akkor találkozol majd a fennt írtak tárgyiasult valóságával. KONKLÚZIÓ: Tedd Rendbe az Életedet, s akkor minegyik település Szép Lesz 💕 -

2019. márc. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A fiatalok mennek el főleg Debrecenbe, Szegedre, Budapestre, többek között én is.

De meg lehet találni itt is a szórakozási lehetőséget, a Művházban vannak szakkörök, van Zenesulink, lehet járni lovagolni, teniszezni, vannak néha jó színdarabok a Kamara teremben, a könyvtárunk szép, bár az állományt az utóbbi évtizedben nem nagyon frissítik, lehet jó asztrofotókat készíteni a gátról stb., tehát értelmiséginek lehet lenni, ha szeretnél. Munkát versenyszférában ne nagyon keress, jó lenne, ha Békés megye ráállna egy informatikai vonalra, kitörési lehetőség lehetne. Vannak jó oktatók a középiskolákban. Nyáron erős a turizmus. Itt nőttem fel, itt van a családom, kicsit elfogult vagyok. Nyilván így nekem élhetőbb, mivel a szeretteimet folyamatosan látogathatom és mindenhova emlék köt.

2019. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha állami alkalmazott vagy (rendőr, egészségügyis, pedagógus, közigazgatási aktatologató), akkor lesz munkád, amúgy teljesen esélytelen. Versenyszférában munkalehetőség egyáltalán nincs. Fentebb írták, hogy Békés megye rámehetne az informatikára. Ez hogyan? Nincs egyetem, nincs képzett munkavállaló. Ott van Szeged, Debrecen, ott van lehetőség esetleg ilyen területen. Persze nem sok, Pesthez képest azok is porfészkek.

A város nem csúnya, nyáron vannak turisták, de ennyi. Iskolák nem annyira jók, egyetemre, főiskolára mindenképp el kell hagynia a fiataloknak a várost. És akkor már jó eséllyel vissza se térnek, mert ugye munka nincs.

Szórakozási lehetőség annyi van, hogy egy hét alatt mindet végiglátogathatod, utána ülhetsz otthon. A helyiek nem befogadóak, a környéken sok a szegény tanya, romákkal teli városok, falvak (Sarkad).

2021. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!