Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyire biztonságos a balaton...

Mennyire biztonságos a balatonon vadkempingezni? Milyen megoldások vannak ha körbe szeretném túrázni a tavat, de nem szeretnék a szállásért fizetni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 16:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a térképet megnézted-e már, de a Balaton gyakorlatilag teljesen körbe van építve, néhány szám métereket tudsz menni anélkül, hogy ne lakott településen lennél. Emiatt vadkempingezésre szerintem egyáltalán nem alkalmas.


Ha körbetúrázni tökhülyeség, mert egyrészt végtelenül monoton másrészt meg az milyen túra, hogy a gyaloglást több mint fele lakott területen megy?


Biciklivel akár érdekes is lehet de akkor meg arra a néhány éjszakára nem túl sokba kerül a kemping.

2019. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"Ha körbetúrázni tökhülyeség,"


Helyesen: gyalog körbertúrázni hülyeség

2019. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Első, nem igaz, hogy teljesen körbe van építve, rengeteg elhagyott területe van. Természetesen a túrát biciklivel gondoltam!
2019. márc. 10. 16:27
 4/20 anonim ***** válasza:

Akkor nézz rá a térképre... az, hogy neked mi a természetes azt én honnan tudjam, sokkal egyszerűbb ha nem azt feltételezed, hogy gondolatolvasók vagyunk hanem leírod a részleteket is.


Sok az elhagyott terület? Mutasd már meg a térképen, mert én csak azt látom, hogy - legalábbis a part mentén - szinte alig van olyan terület ami nem közút vagy nem város.

2019. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Akár itt:

[link]


[link]


[link]


ezek szinte teljesen elhagyott csöndes helyek


[link]


Ez talán egy elhagyott csónakkikötő


Ha kajakkal vagyok ezeken a stégeken ha sok a madárürülék le lehet mosni és ott biztos hogy nincs tulaj egy jó pár hétig/napig, gyakran gazdag emberek akik csak mutatóban tartják a nyaralót, vagy egyesületi, céges ingatlanok, vagy eladó:


[link]


[link]


Itt is végig elhagyatott a part. Alig mentem 15 km-t a térképen számos ilyen helyet találok. Ha meg a parttól felfele nézek rengeteg erdős, ligetes terület van ahol le lehet sátorozni.


[link]


Itt tavaly személyesen is jártam, érdekes placc, egy éjszakára a stégre le lehet sátorozni.


[link]


Itt sincs semmi, ezek hatalmas területek ám!


A déli parton kevesebb ilyen hely van de ha vizi járművel vagy, akad bőven ott is.

2019. márc. 10. 16:48
 6/20 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy a nagyobb buli a déli parton van általában.
2019. márc. 10. 16:51
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindent amit linkeltél ugyanaz. Egy kikötőt ábrázol. Ez nem elhagyatott terület.


" Az északi parton végig megvan a lehetőség arra, hogy napnyugtakor felmenj a falu fölötti domboldalra, és az erdő mellett sátrat verj. Éjjel nem jár ott a kutya sem. Talán Tihany az egyetlen, ahol éjszaka is ellenőrzik, nincs-e illegális sátrazó. A víz mellett sehol nem fogják megengedni a vadsátrazást.


A déli part más, mivel ott a település víztől távolabbi széle eléggé kint van, ráadásul az orrodig sem látsz a dzsindzsban a szúnyogfelhőtől. A parton úgyszintén nem tudsz letáborozni.


Sok helyen tilos a vadkempingezés. Amúgy sok kemping van ami elég olcsó.

2019. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha szerinted az a terület ami 500m-re van két településtől illetve az egyik oldalán főút a másikon sín van alkalmas a vadkempingezésre, akkor szerintem te még nem vadkempingeztél.


Nem néztem meg mindet de amit küldtél az szerintem abszolút alkalmatlan ilyesmire. De cáfolj meg a gyakorlattal nyugodtan, ha neked működik akkor hajrá.


Mondjuk a Balatont nagyon nagyon kényelmesen 1 hét körbetekerni akkor kb 20.000Ft a szállás. Ha (nem nagyon de) nyomod akkor 3 nap. És legalább tudsz zuhanyozni.

2019. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
kajakosok is megoldják valahogy meg a bringások. egy kemping kb 5-6000 ft egy éjszakára. most ha egy hónapot lent vagyok elmegy egy fizetés rá.
2019. márc. 10. 17:28
 10/20 A kérdező kommentje:
Most nézem azért nem látszik a térkép mert a gyakori levágja a végét. Be kell másolni az egészet.
2019. márc. 10. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!