Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Paks mennyire biztonságos város?

Paks mennyire biztonságos város?

Figyelt kérdés
Van rá esély hogy sugárzás érjen? Jövő hónapba két hetet ott kell eltöltem nagyon félek hogy a radioaktiv sugárzástól mi van ha pont akkor kerül ki valami a levegőbe
2018. szept. 10. 13:45
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Neked már láthatóan nem kell aggódnod attol hogy sugárzás ér......
2018. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A városban nem magasabb a sugárzás szintje, mint a természetes háttérsugárzás, ami mindenhol máshol ér. Ahhoz meg oltári nagy pech kell, hogy pont valamilyen nukleáris baleset idején tartózkodók ott, tekintve az atomenergetikai létesítmények biztonsági szintjét.
2018. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pakson pont annyi a sugárzási szint, mintha ott sem lenne az erőmű. A sugárzási helyzet monitorozására egy kiterjedt mérőhálózat szolgál. Adatait meg tudod nézni itt: [link] (rákattintasz bármelyik narancssárga nyílra és megmutatja az adott mérőállomás aktuális adatát).

Pakson él kb. 20 000 ember, sokan születésük óta. Sokan több évtizede dolgoznak az erőműben, és semmi bajuk. Neked sem lesz.

Pakson legutóbb a 2003-as üzemzavar idején volt számottevő környezeti kibocsátás. De azt sem volt az egészségre veszélyes mértékű. Az indokolatlan félelem lehet, hogy többet árt, mint a sugárzás.

2018. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha engem kérdezel akkor szerintem Paks lesz a következő Csernobil.
2018. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A sugárzástól a helyedben nem félnék, de az UFOk is ott szoktak ám leszállni. Én már csak tudom, már 3x elraboltak. De amúgy nyugi, tök jó fejek.
2018. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Nem fog rádrobbanni, és a sugárzástól sem kell tartani: egy röntgenfelvétel során több sugárzást kapsz, mint az erőmű mellett, alatt, fölött. Évente, természetes úton cca. 2400 mikroSv sugárzást kapsz. Paksból 2003-ban 1,5 mikroSv szabadult ki.


A kiégett fűtöelemeket sem Tescos szatyorban tárolják.

Nem kell parázni.

2018. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt már úgy hogy a rosszul tervezett pihentető tárolóban felhasadtak a fűtőelemek, a víz felforrt és közvetlen a szabadba szellőztették a sugárzást miközben a paksi lakosok kint piknikeztek kertiparyra és a kutya sem szólt nekik hogy riadó.
2019. jan. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!