Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon vagy inkább...

Magyarországon vagy inkább külföldön kirándultok, nyaraltok szívesebben?

Figyelt kérdés

Én pl. szívesen mennék egy jót kirándulni az osztrák Alpokba, vagy Salzburgba várost nézni, esetleg Szlovéniába egy kicsit körülnézni.

De az a helyzet, hogy itthon is rengeteg szép hely van, amit még nem láttunk.

Ti hogy vagytok ezzel? Bejártátok már Magyarországot?


2019. máj. 2. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkét helyen. Sok helyen jártam már Magyarországon is, de még rengeteg felfedezni való maradt.
2019. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én Amerikába járok a legszívesebben, de Európában is sok szép helyen jártam már. Magyarországon nekem Szilvásvárad és környéke tetszik a legjobban, minden vágyam egy Bükkhöz közeli kis faluban élni. A Balatonon is voltam már párszor, nagyon szeretem azt is.
2019. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kizarolag kulfoldon
2019. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt nagyon szeretem. Itthon nyilván kicsit kevesebb az újdonsàg, de attól meg rengeteg gyönyörű hely és rejtett érdekesség van, ráadásul sokszor tudok a helyiekkel beszélgetve első kézből tapasztalatokat szerezni az adott környékről.


De külföldre is örömmel megyek.

2019. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még mielőtt elkezdtem volna sokat utazgatni, először bejártam Magyarországot stoppal, vonattal, buszokkal. Pénzem sem volt szinte semmire, fiatal is voltam, már 16-17 éves koromban is sokszor csináltam azt, hogy felültem random vonatra, valahol leszálltam, mászkáltam nézelődtem, majd hazamentem. Most Írországban élek, sokat járom az országot itt is, bár belföldön inkább a rövid, hétvégi kiruccanásokat szeretem jobban, hosszabb időre szinte mindig külföldre megyek. Az ír ismerőseim viszont negyedannyit nem láttak Írországból, mint én. Az ember valahogy mindig alábecsüli a környezetét :) Rengeteg hely van, ahová nagyon szívesen visszamennék, de még annyi mindent nem láttam, hogy próbálok mindig új helyre menni.
2019. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kettő kombinációja a leginkább működőképes, Magyarországon hosszú utakat sosem tervezek. Egyrész kicsi, másrészt relatíve egyhangú az ország (tudom van hegy meg tó meg Alföld, de azért nem a két órás autóúton belül tudsz síelni és tengerpartozni kategória), szóval 3-4 nap elég egyhuzamban.
2019. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon alig voltam még kirándulni, viszont a fél világot bejártam már. Egyszerűen túl magas lett az ingerküszöböm, nem köt le a Balaton-felvidék, Szilvásvárad vagy a Duna-kanyar. (ezeken a helyeken mondjuk már voltam még fiatalabb koromban) Ha egyszer lesz gyerekem akkor lehet elmegyek a magyar helyekre is, amíg megtehetem addig megyek minél messzebb minél többször.
2019. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég jól bejártam Magyarországot, de még mindig rengeteg hely van, ahova elmennék, most már főleg rejtett kincsek.

Néhány éve végigbarangoltunk egy teljes nyarat itthon, azóta ilyen kötetlenebb túrán kevesebbszer voltam, inkább külföldi utakat szerveztünk, most már hiányzik.

Számomra ez a legjobb dolog abban, hogy még diák vagyok, és egyrészt kedvezményeim is vannak, másrészt azért nyáron némi időm is.

Nem tudom megmondani, melyiket szeretem jobban. Nyilván a külföldi kirándulás rengeteg teljesen új környezetet tud bemutatni (pl. tajga növényzet, májusi hó, óriási hegyek, tiszta vizű tavak, vagy épp januári napsütés és meleg), ami azért nyűgöz le, mert még sosem láttam olyat. Magyarország viszont azért nyűgöz le, mert itt is látom, hogy mennyi minden belefér ebbe a kis országba is. Plusz egyszerűen szeretem, és alapból lenyűgöz minden zegzuga.

2019. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!