Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Látnivalók, szép/érdekes...

Látnivalók, szép/érdekes helyek Budapesten?

Figyelt kérdés

Születésem óta budapesti vagyok, de mostanában kezdek rájönni, hogy mennyire nem ismerem a várost. Zuglóban élek, szóval a zuglói és a környéki helyeket nagyrészt ismerem, viszont a város többi részét nem igazán. Persze, a leghíresebb látványosságoknál, mint például a Budai vár, a Gellért-hegy, a Margit-sziget vagy a Parlament már voltam, viszont ezeken kívül is szeretném megismerni a várost.

Tudnátok olyan helyeket ajánlani amik szépek vagy érdekesek valamilyen szempontból? Ezek lehetnek tipikus látványosságok, vagy akár rejtett gyöngyszemek is, és nagyjából a kategória is mindegy, mert sok minden érdekel. Az egyetlen kategória, amit inkább kerülnék, azok a szórakozóhelyek, de ezen kívül bármi jöhet.



2019. máj. 9. 19:36
 1/7 anonim válasza:
100%
Normafa.
2019. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gül baba utca és a türbe felújított környezete, szerintem nagyon szép hely; illetve a Károlyi-kert is nagy kedvencem az Astoria mögött.
2019. máj. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb, ha fogod magad, elindulsz a városban gyalog, biciklivel és találsz szebbnél szebb helyeket.


Budai hegység, Normafa, gyermekvasút menti kirándulóhelyek például nagyon jók.

2019. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
A Filozófusok kertjét javaslom, a kilátás a Budai Várra szerintem gyönyörű. Bár a Gellért-hegyen van, úgyhogy lehet, hogy voltál már ott, de sokan nem ismerik ezt a helyet.
2019. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Budán: Erzsébet-kilátó. Hármashatárhegy, Buda gyöngye étterem, Szt. István Bazilika, a XXII. kerületben a Campona épületében a Tropikárium és a Csodák Palotája (ide érdemes gyerekkel is!), Törley pincészet, Tétényi Múzeum stb. Utazási iroda útba igazít. A Szabadság-híd pesti hídfője mellett van a Vásárcsarnok. Ennek főbejáratánál a középső nagy folyosó elején van egy turistainformációs bódé. A Vásárcsarnok is gyönyörű. A külföldieket viszik oda az idegenvezetők. Tele van velük a csarnok - fotóznak agyba-főbe. Gellért-tér, M4-es metró állomásai, Gazdagrét, Bikás park...
2019. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
45%
Hős 14 :D
2019. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló indíttatással kezdtem el járni a várost hajdanán, s egy google táblázatban gyűjtöm azóta is az arra érdemes helyeket, amik tetszettek. Megosztok párat (némi átfedéssel a már említettekkel):

Andrássy út - Deák térről gyalogolva a Hősök tere felé, Aquincum, Boróka utca/Kilátás utca (II. kerületi hegyoldalban, szép kilátással), Budafoki borospincék, Budai vár - várbarlang, Citadelláról alkonyati városkép - akkor érdemes megnézni, amikor pont kapcsolják fel a lámpákat, ilyenkor nagyon fotogén a kilátás pl. a Várra, Csepel Művek (óriási gyártelep), Dreher Sörgyár alatti pincerendszer (ide vezetett túrával vagy rendezvényekkor lehet lejutni), Földtani Intézet épülete, Füvészkert, Gellérthegyi víztározó (időnként megnyitják a nagyközönség előtt, csak általában regisztrálni kell), Gellért szálló és fürdő (kicsit méregdrága a belépő, de egyszer megéri), Gresham palota, Gül baba türbéje és rózsakertje (Mecset utca felől a lépcsőn fel, megnéz, innen fel a Mansfeld Péter parkba, ahonnan szerintem a legjobb a kilátás, mert az Országháztól a Citadelláig minden benne van, majd innen lesétálni a Gül Baba utcán, ami egy szokatlanul meredek utca), Houdini ház, Iparművészeti Múzeum épülete (jelenleg felújítják), Keleti Károly utca, Kerepesi temető (Fiumei úti sírkert - csodaszép hatalmas park vadregényes részekkel, szép síremlékek, itt nyugszik a Magyar Történelem), Korzó (pesti), Megyeri híd (egy modern kedvenc), Naphegy, Nemzeti Színház épülete és parkja, Óbudai belváros (III. ker), Palotanegyed, Parlament belülről, Postatakarékpénztár épülete, Strázsa utca (olyan utcakép, mint egy amerikai kisvárosé csak lepukkantabb), Szabó Ervin könyvtár központi épülete, Sziklatemplom, Újpesti Városháza és onnan kifelé a városrész a sok régi földszintes házzal őrzi az eredeti képet, Uránia Nemzeti Filmszínház kívül/belül, Wekerle telep (egyik kedvencem), Zsinagóga (központi). Plusz: hajózás BKV hajóval a Dunán, Libegő, Csodák Palotája (+1 szavazat), Láthatatlan kiállítás, [link]

Ezeken felül ajánlom még az elsősorban helyieknek szervezett városnéző túrákat, pl. [link] vagy [link] vagy

[link] illetve az olyan rendezvényeket, mint a Kulturális Örökség Napjai www.oroksegnapok.hu - ha időben regisztrálsz a programokra, bámulatos helyekre be lehet jutni ingyen.

2019. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!