Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen érdekes (! ) és szép...

Milyen érdekes (! ) és szép nevezetességei vannak Szófiának (Bulgária)?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 22. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, én májusban voltam 1 hetet az én kis szívem egyetlen hódolójával :)))


Eloszor is van egy überkiraly szallas hely, a "hostelmostel" ahol nagyon jol tudnak angolul :)) es amugy ingyen reggeli meg vacsi van, es mindig szerveznek kirándulásokat pár euróért és nagyon jók! 10/10 az a hely...


Elso nap mi egy "free sofia tour" túrát nyomtunk kb 2 ora volt max,totál ingyen, gyalog feljartuk a legnepszerubb helyeket, angolul volt az idegenvezetes, a mi csoportunkat egy "Mitko" nevű nagyon jokepu nagyon vidam fiú (fb-on is megtalaltam haha) tartotta, es uuu sok sok parkban meg templomban voltunk, az alexander nevski szekesegyhaz az egy csoda. Oda menj mindenkepp... Aztan ha jol emlekszem aznap este a hostelmostel-es csapat tartott egy rogtonzott kocsmaturat, ami kemény 2 kocsmát meg egy bulihelyet foglalt magába xD de aaanyira jó volt.

Masnap atmentunk egy masik szallasra amit a booking,com oldalon sofia-be local néven találsz meg- komolyan olyan volt mintha lett volna egy sajat lakasunk es egyutt eltunk volnaa aaa eletem legszebb elmenyei kozt van az a par nap... Na szoval ez asszem a kék metró business park megállónál van egy lakotelepen de kiraly:D 5 percre volt a helyi spár, márnemtudom a nevét de a booking,com oldalon minden ott van (a kiado srac kb 19-20 eves, momchill a neve es amikor felhivtuk aztmondja ő moni :Ddd) egyebkent egy metrokartya az 10 alkalmas volt.. nekünk 5 napra eleg is volt delelott elindultunk este meg hazamentunk es neeem, nem olyan mint az itthoni metrok xd lecsippantod a kártyát, plexiajto átenged, + kis kijelzo kiirja h még hány alkalommal hasznalhatod. Van 3 fő vonal a kék, piros meg narancs. A "serdika" kb olyan mint itthon a deak téri, az osszes metro ott talalkozik. A szerelvények meg a megállok na az külön mise. Mint a hév szerelvények eskü, belül vegyítve egy kis 2es metro erzessel csak,sokkal nagyobb. Egesz szofia tele van szovjet emlekmuvekkel es monumentalis gigantikus epitmenyekkel, rengeteg park van, vmelyik stadion mellett van a legszebb tavas park, google mapsen simán megtalálod ilyen heveny gyors leiras alapjan is :D

Szoval konkretan szofiaban ezeket ajanlom! De ne hagyd ki a Rila-kolostoregyuttest, nem vagyok nagy mély vallásos de tényleg az egy szent hely srácoook látnotok kell!!!!meg a rila-hegyseget se hagyd ki....gyonyoru.. A kolostornál a folyó fölött epitettek egy éttermet az nagyon nagyon olcso es nagyon finom kaják vannak. Mi a helyi kulonlegességekre mentünk, az uborkaleves (talan zarator?) az allati jo, meg az a huspogacsa ami nagyoon finom volt.


Amit még ki ne hagyj, ha Bulgáriában vagy: Plovdiv...

1 ora buszozással értünk ki szófiától, de rettenetesen meseszép. Van az óvárosi rész ami komolyan olyan mint egy mese.....kis cuki hazikok, nyugalom béke szeretet árad...és mimdig elmondják a tourinform irodában is hogy plovdiv idosebb mint Róma xd a másik körzet Plovdivban azt elfelejtettem a nevét de az utcák kozott ki van feszitve rengeteg pici haromszogzaszlo es az osszes utca ilyen :D nagyon nagyon hangulatos, itt be kell ulni egy kavezoba legalabb :))


Es ha szereted a természetet ajánlom a bolyana vízesést. (pár eurót kértek és kaptunk turavezetőt angolul ment minden) állati gyonyoru volt a hegyre felvezető út is, hát még a vízesés....sosem láttam azelőtt ilyet es aannyira szép volt tényleg nagyon... Meg ugyanitt a Bolyan hegysegben van egy tó is, ahol ha horgászokat látsz azok tuti orvhorgászok:D es a bolyana templom ami az unesco világörökség része? Egy nem nagy templom de ugy mehettél be, hogy a hátizsákod kinthagyod, fényképező kintmarad, nincs foto telefonnal se, ha nem oltoztel fel normalisan be se engednek xd es korakereszteny ikon festmenyeket lehet nezegetni egy tolmacs nenikevel.. egyszeruen elkepeszto a tudat hogxilyen regota all a templom ott magaban..a kertben is a fűre rá se léphetsz, csak a járdán mehetsz xd nagyon jol megcsinaltak, ajanlom.


Ha mindenkepp csak es kizarolag szofia, akkor a free sofia tour allomasait ajanlom neked, meg az osszes parkot, ahol a tatterek sakkoznak, meg imadjak a szokokutakat es tok jok vannak nekik...es a fagyit, huu az valami eszmeletlen finooom.


Ja es mi most pont akkor voltunk kint amikor az eurovizio volt, es a bolgár kisgyerek 2.lett, hat szoval na, eletreszolo elmenyeket szereztem....orokke csak a Serdika metrostation van elottem...:)))

2017. júl. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!