Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit vihetek fel a repülőre...

Mit vihetek fel a repülőre kézipoggyászként?

Figyelt kérdés
Olaszországba repülök a jövöhéten,akihez megyek nem igazán beszél magyarúl nem nagyon tudta elmondani hogyan is van ez hogy mit tudok magammal vinni..azt tudom 10Kg nem lehet több meg táskám 55x40x20 cm lehet..de még nem vettem táskát..nem tudom mi lenne megfelelö, hogy még normálsian bele tudjak pakolni!mivel nem fizettem nagy csomagra, csomagtérbe nem lesz böröndöm..de utastérben igen..és azt akarom kérdezni hogy ruhákat cipőket abba tehetek fogkefét, hajvasalót, fésűt, tisztálkodási szereket?gurulós böröndöd felvihetek utastérbe?csak 1 táskát vihetek fel..kicsi kézi táskát nem vihetek?? amibe személyes dolgaim lesznek? először utazok és nem szeretnék fizetni pluszt meg ha vissza fordítanának:( nagyon fontos lenne nekem mindent tudni!előre köszönöm!
2010. júl. 6. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a repülőtársaság honlapján a feltételeiket! Ha a wizz air-rel utazol (valahogy úgy sejtem, lehet rosszul), akkor szinte bármi lehet a kézipoggyászod, ők nem igazán veszik szigorúan a méreteket. Volt hogy táska nélkül ment fel valaki, de olyan is, hogy egy hatalmas túrazsákot felengedtek. Amúgy jellemzően azt figyeltem meg, hogy a gurulós bőrönd, és a mezei hátizsák a legnépszerűbb. Ha bőröndöt vinnél, akkor próbáld a lehető legkisebbet kiválasztani, ami azért nagyjából passzol a megengedett méretekhez, pár centi eltérés nem annyira lényeges! Meg lehet kockáztatni nagyobb táskát is, de lehet csak én vagyok besz*ri, én nem bíznám magam az utaskísérő jóindulatára, hogy feladatják e velem hatalmas összegért, avagy sem!

A fedélzetre nem vihetsz fel szúró és vágó eszközöket, ilyen például az olló, a bicska, de még a fém körömreszelő is! Nem vihetsz fel folyadékot, ide tartozik a tusfürdőtől kezdve a testápolóig, fogkrémig minden!

Egy nagyon pici táskába sem szoktak belekötni a kézipoggyász mellé, de én így is csak egy tényleg pici táskát mernék megkockáztatni, azért néhány nő amekkora "bőröndöket" cipel magával olykor, na az olyanokkal nem mernék bepróbálkozni...

Én pl beleszoktam gyűrni a kis táskámat is a poggyászom tetejére, és egy kis zsebbe teszem az értékeimet, így ha leszállok, csak kikapom őket és már a válltáskámban is van megint minden!

Pl pulóver vagy dzseki lehet a kezedben, akkor is ha 40 fok van, azzal meg tudsz spórolni egy kis helyet a táskádban!

2010. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!Igen Wizz Air megyek..hát akkor vezsek egy kisebb gurúlós börönöt meg két oldal táskát max repülés elött bele teszem böröndbe!
2010. júl. 6. 21:27
 3/3 anonim ***** válasza:

A Wizznél hangulatfüggő a dolog. Van amikor irtó szigorúan veszik a csomagméreteket, és egy centi kilógás is már feladandót eredményez. Úgyhogy a méretet tartsd be, mert nem tudhatod, hogy mi a parancs fentről. Méretnél mind a súly, mind a hosszúsági korlátokat!

Szintúgy hangulatfüggő, hogy a kézipoggyász mellé engedik-e a "női táskát". Ez is van, amikor igen, van amikor nem. Sokszor a biztonsági szolgálatnál fordítják vissza az utast, mert a megengedett egy bőrönd helyett kettővel megy...

2010. júl. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!