Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőre, az utastérbe,...

Repülőre, az utastérbe, kézipoggyászként fel lehet vinni szemcseppet, kontaktlencse-folyadékot*, meg pl. fényképezőobjektív-tisztító folyadékot*?

Figyelt kérdés

* Kis kiszerelésűek, 10-30 ml.

Ja, és tollat?


2011. máj. 27. 15:04
 1/8 depp81 válasza:
Ferihegyen összesen 1dl folyadékot szoktak engedni, a tollért nem szóltak még egyszer sem, nyugodtan felviheted.
2011. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ferihegyen, ahogy más reptéren is 1 liter folyadékot engednek fel összesen, 100ml-es kiszerelésű flakonokban. A szemcseppet tehát lehet és amiket még írtál. Én orrcseppet szoktam magamnál hordani, ami szintén 30ml-s kiszerelésű. Tollat is lehet felvinni. Jó utat!
2011. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 27. 15:56
 4/8 depp81 válasza:
47%
Ferihegyen elvették az 1 literes tusfördőmet, azzal az indokkal, hogy csak 1 deciliter folyadékot lehet felvinni a gépre.
2011. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Értsd már meg, h egy litert lehet, de csk 100 ml-s kiszerelésekben. 1 litert tehát felvihetsz ÖSSZESEN, ami több kis 1 decis( 100 ml-s) üvegcsékből áll. Ezerszer utaztam már, tudom, h mik a szabályok!!! A Budapest Airport Zrt. honlapján is megtalálod: [link] , de itt a lényeg:

"A fedélzeti használatra szánt folyadékot egyenként 100 milliliteres tárolóedényekben lehet szállítani. A kis tégelyeket egy maximum 1 literes űrtartalmú, átlátszó és újrazárható műanyag zacskóban kell elhelyezni. A 100 milliliternél nagyobb mennyiségű folyadékot a biztonsági személyzet elkobozza és megsemmisíti."

2011. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja, és az nem baj, ha valami 30 ml-s, ilyenért nem dobhatnak ki. Engem sem küldtek el. Max megkérik, h használd előttük.
2011. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 depp81 válasza:
47%
Értem hogy mit mondasz, de Te meg azt értsd meg hogy nekem akkor azt mondta az a srác, hogy el kell venni, mert összesen 1 dl folyadékot vihetek fel a gépre. Azóta nem is próbáltam folyadékot felvinni. Kazahsztánban pedig akármennyit felvihetek, ez is érdekes...
2011. máj. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na mindegy, végül is a szemcsepp meg ezek beleférnek az 1dl-es limitbe is.

Amúgy olyat is hallottam már, hogy fogkrémet, meg banánt, sajtot sem vihettek fel a fedélzetre, mert az is folyadéknak számít. :D

Légitársaság/ország válogatja, hogy milyen szigorúak a szabályok.

2011. máj. 29. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!