Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Geodéziai mérőtorony mászás?

Geodéziai mérőtorony mászás?

Figyelt kérdés

Mennyire biztonságos megmászni egy geodéziai mérőtornyot?

Felénk van egy, eléggé eldugott helyen így nem sokan járnak arrafele. Megvan még benne minden létra, és minden emeletem minden padlólemez.

Mennyire biztonságos egy ilyen toronyba felmászni? A torony oldalára az van írva, hogy életveszélyes, de nem tűnik annak, de a felirat jobban ijesztő számomra, mint a torony állapota. A felirat szerint 1978-ban épült.

Mászott meg már valaki ilyen tornyot?



2019. júl. 9. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A felújítottakat leszámítva az összesre ki van írva, hogy életveszélyes, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy saját felelősségre felmehetsz.


Tapasztalataim szerint az szokott gond lenni, ha belül a lépcső és a szintek nagyon szét vannak rozsdásodva. Láttam már olyat, ahol bizonyos szinteken a fémpadló egy része be volt szakadva, ebből kiindulva előfordulhat, hogy alattad is beszakad. Szóval ha felmész, óvatosan lépj és ahol tudsz, kapaszkodj is.


Én voltam jópár ilyenen, most hirtelen ezek jutnak eszembe:

- Pinty-tető, Sopron mellett a Szárhalmi erdőben: pár éve voltam ott, nem tűnt veszélyesnek

- Naszály, a Vác fölötti hegytető: Szintén pár éve jártam ott, teljesen rendben van.

- Öreg-Futóné, Bakony, Várpalota felett: 13 éve jártam ott, akkor rendben volt, azóta fogalmam nincs

- Nagy-Gerecse: Legutóbb 2 éve voltam ott, na ez elég rossz állapotban volt akkor, több helyen beszakadások voltak a szinteken


Még lehet hogy jártam másikokon is, de ezek maradtak meg. A Csóvanyoson is ilyen volt, de abból 100%-ban biztonságos kilátót csináltak, kívülre építettek lépcsöt és vázat.

2019. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván nem véletlenül van ráírva. Az hogy megvan mindene egy dolog, de ki tudja mennyire rozsdálltak, korrodáltak el az illesztések stb., lehet ha rossz helyre lépsz be is szakad alattad (ráadásul ha eldugott helyen van, senki nem látja, ha megtörténik a baj, így segítséget se hív majd senki, amíg menthető állapotban lennél). De ha menőzni akarsz ezzel, akkor hajrá, a te felelősséged, ha az életeddel játszol.
2019. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ezen az oldalon van lista ezekről:

[link]

2019. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, láttam.

én a 68-ast néztem ki

2019. júl. 9. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nèzd, én felmentem a csóványosiba és a naszàlyiba is, ezeknél is figyelni kellett, de nem volt probléma. Érdemes a merevítésekre lèpni, de nem életbiztosítas az sem. Érettebb fejjel inkább kihagynàm már.
2019. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen, azt láttam, hogy 4-5 párhuzamos, viszonylag vastag acélrúd tartja a padlólemezeket. Gondolom a betonfalba öntötték őket. Ahol én voltam, az 3 szintes (plusz a tető), az elsőig másztam fel, már a második létrán félúton tartottam, amikor inkább visszafordultam, hogy jobban utána járjak, hogy biztonságos-e. Képet is láttam, hogy már többen megmászták pont ezt, gondoltam annyira nem lehet életveszélyes. Ahogy elnéztem, nagyjából még megvan a festék a vasakon, a padlólemezeken alulról szinte még teljesen megmaradt a szürke festék, ebből gondolom, hogy annyira nem lehet rozsdás, bár inkább a sarkaiknál meg a peremeknél kell figyelni a rozsdát. Nos maga a betonfal, meg gondolom 41 év után még bírja....
2019. júl. 9. 21:21
 7/7 anonim válasza:
Véletlenül tévedtem ide. A kérdésed a megmászásra vonatkozik, ami azt jelenti, hogy kívülről megmászod, mint egy hegyet. Ha belülről szeretnél felmenni rá, akkor felmászni a helyes kifejezés, vagy felmenni rá.
2022. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!