Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 18 év alatt repülés?

18 év alatt repülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeptemberben szeretnék repülővel menni Franciaországba.

Barátommal mennék, ő 21 éves, én viszont még csak 17.

A kérdésem az lenne, hogy minden gond nélkül foglalhatom én a repjegyet neten?

Olvastam a neten, hogy van egy szülői nyilatkozat ehhez, de 6 oldalas, anyakönyvi kivonat másolatával, minden adattal, stb és egyszerűen nem akarom elhinni, hogy nekem ezt lassan 18 évesen komolyan ki kéne töltenem :D

Csak közben mindent túlparázok, és félek,hogy megállítanak a reptéren,hogy no-no, nincs hivatalos papírod,hogy szülő nélkül utazol, ott tartanak stb..

Valaki el tudná ezt magyarázni?

Hogy megy ez?



2019. júl. 28. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem kérik, úgyhogy én is mindig nélküle utazgatok. Egyszer elkérték, de kidumáltam magam. Akkor azt mondták hogy egy papír amin a szüleid leírják angolul (vagy akár németül az esetekben) és magyarul hogy elengednek, mikor kivel hova és meddig, alászignózzák, és ráfénymásolják a Sz.ig.-aikat, bőven elég. Mert végülis, ha van abból sose lehet baj, max abból ha nincs, és nem akkora macera megcsinálni. Meg nekem fel is hívták apámat, hogy tényleg elenged. A foglalással nincs semmi gond, azt nyugodtan csinálhatod. Nem valőszínű hogy elkérik, nekem is ez kb 20 ból 1 eset volt amikor egyedül utaztam, de ezután a szülinalomig majd hordok magammal ilyen papírt . 17/L
2019. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
(franciául, a te esetedben)* , ezt akartam írni
2019. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. júl. 28. 22:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyen nyilatkozat, főleg, hogy iskolaidőben mész. Nagyobb eséllyel fognak rákérdezni. Mivel természetesen tudnak róla a szüleid és el vagy engedve, mibe tart egy ilyen nyilatkozatot csinálnotok...?

Amúgy meg törődj bele, ilyen szempontból egy nap híján 18 évesen is pont annyi jogod lesz, mint egy 9 évesnek. Nyilván kisebb eséllyel vesznek elő, de jobb biztosra menni.

2019. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van,megíratom,abból baj nem lehet,ha van.:)
2019. júl. 29. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy nem kell franciául, az a hat oldalas, amit te is megtaláltál a leírásod alapján, kétnyelvű, magyar-angol, az angollal meg el kell, hogy boldoguljanak. A rubrikákba meg úgyis csak adatok kerülnek.
2019. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!