Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A wizznél mennyire szigorúak...

A wizznél mennyire szigorúak az ingyen felvihető 20x30x40 kézipoggyász méretével?

Figyelt kérdés
a leghosszabb méret kicsit több, kb 45 cm :D Még sose voltam Wizzel ezért kérdezem:)

2019. szept. 1. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ellenőrzik, akkor nem fogják elnézni. Az a kérdés, hogy fogják-e ellenőrizni. Nekem az utóbbi alkalommal 4-ből 4-szer ellenőrizték, előtte kb 10 alkalomból egyszer ha jól emlékszem. De olyan táskába pakolj, mit össze lehet nyomni, meg ami olyan vedd ki belőle pl nekem a kamera a nyakamban van a tokjában és abba nem köthetnek bele. Meg ha sehogy nem férsz a mérethatárokba jobban jársz ha veszel feladott bőröndöt vagy elsőbbségit. Összességében az még mindig olcsóbb mint egyszer is kifizetni a büntetést.
2019. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Én repültem velük már vagy 20 alkalommal, de sosem mérték le a táskáimat. Persze ez nem azt jelenti, hogy neked sem fogják.

Biztonság esetén olyan táskát vigyél, ami nem merev falú, hanem mondjuk egy hátizsákot vagy vászon oldaltáskát, és azt összébb tudod nyomni a keretben ha kilóg az az 5 centi.

2019. szept. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. szept. 1. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Tapasztalatom szerint szemmértékre nézik első körben és ha gyanús a túlméret, akkor mérik le rendesen.
2019. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2019. szept. 1. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Általában odahúzzák a kertet a kapuhoz, de csak azzal próbáltatják bele, akinek szemmel láthatóan nagyobb.

A poén az, hogy fölfelé nyitott a keret, tehát ott nem tűnik fel 1-2 centi, noha pont ez a méret számít igazán, amikor nem tudod lecsukni a poggyásztartó ajtaját. Az a lényeg, hogy a kertbe bele kell tudnod taposni...

2019. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem asszem max 2-szer nézték összesen, azt is csak szemmértékkel, pedig sokat utazok wizzairrel, bár megjegyzem, én azért igyekszem ezt betartani, mert nem akarok váratlanul sokat fizetni :D. Akié gyanús volt, annak belepakoltatták a keretbe, de ezen a pár alkalmon kívül soha nem láttam sehol, hogy bárkinek lemérték volna. Ettől függetlenül, lehet, hogy te pont kifogod, így érdemes nem dugig tömni, illetve nem túl merev falú táskát vinni.

Attól is függ szerintem, hogy hová utazol, bizonyos helyeken azt hallottam, szigorúbban nézik.

2019. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!